שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הצטלמנו בעירום כי נמאס לנו לשנוא את הגוף שלנו"

  תושבות כפר קטן באנגליה החליטו להצטלם ללוח שנה מיוחד, שמבקש להילחם בבעיית דימוי הגוף הנשי. "כבר שנים שאני נאבקת בקילוגרמים המיותרים", אמרה אחת המשתתפות. "הגיע הזמן שנפסיק להתעסק במה אנשים אחרים חושבים עלינו ונלמד לאהוב את עצמנו"

  כשהגיע הרגע להיפטר מהבגדים, הן הביטו זו בזו, נשמו עמוק, אמרו "על החיים ועל המוות" ועשו זאת. השחרור היה אדיר. תוך דקות ספורות כולן כבר הרגישו בנוח ולא הבינו מדוע נלחצו כל כך לפני כן. הצעירה מהחבורה היתה בת 18, המבוגרת בת 84. כולן תושבות הכפר הקטן וימפל, אשר ממוקם בדרום-מערב אנגליה.

   

  תושבות הכפר האמיצות הצטלמו בעירום עבור לוח שנה מיוחד, שחוגג את היופי הנשי והמגוון ששולט בכפר הקטן. "החלטתי להצטלם בעירום עבור הנכדות שלי", אמרה סוזן רוט'וול בת ה-72. היא מספרת שהיא הופתעה מאוד לראות שאפילו נכדותיה הצעירות מודאגות מאוד לגבי מבנה הגוף שלהן. "השיא אירע כשהנכדה בת ה-5 שלי אמרה לי פעם שהיא מסרבת ללבוש משהו כי עלולים לראות לה את הבטן. זה עצוב".

  "החלטתי להצטלם בעירום עבור הנכדות שלי". מתוך לוח השנה (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "החלטתי להצטלם בעירום עבור הנכדות שלי". מתוך לוח השנה(צילום: Sue Draycott )

  "כל הזמן התעסקתי במה החברים ובני המשפחה חושבים עליי" (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "כל הזמן התעסקתי במה החברים ובני המשפחה חושבים עליי"(צילום: Sue Draycott )

  "להילחם בשנאה העצמית" (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "להילחם בשנאה העצמית"(צילום: Sue Draycott )

  "אחרי הלידה השלישית התחלתי לשנוא את הגוף שלי" (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "אחרי הלידה השלישית התחלתי לשנוא את הגוף שלי"(צילום: Sue Draycott )

  "הגיע הזמן שנפסיק להתעסק במה אחרים חושבים עלינו" (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "הגיע הזמן שנפסיק להתעסק במה אחרים חושבים עלינו"(צילום: Sue Draycott )

  "כולנו מדהימות" (צילום: Sue Draycott ) (צילום: Sue Draycott )
  "כולנו מדהימות"(צילום: Sue Draycott )
   

  "מאוד נהניתי מהצילומים", היא מספרת. "מה שמדהים הוא שהחששות שליוו אותנו לפני ההתפשטות נעלמו מאוד מהר, עד שבסוף הצילומים כולן כבר הרגישו בנוח עם העירום שלהן". "במשך שנים נאבקתי עם המשקל המיותר שלי. כל הזמן התעסקתי במה המשפחה והחברים שלי חושבים עליי", אומרת ברלט הורוורד, משתתפת נוספת בלוח השנה. "הגיע הזמן שנפסיק לחשוב ולהתעסק כל כך במה אנשים אחרים חושבים עלינו. הגיע הזמן שנרשה לעצמנו האמיתי לזרוח, ונרגיש טוב ונוח עם מי שאנחנו. כולנו מדהימות".

   

  המטרה שעמדה מאחורי הפקת לוח השנה המיוחד היתה לשנות את האופן שבו תושבות הכפר מרגישות כלפי הגוף שלהן, כשההשראה לכך הגיעה מהסרט הדוקומנטרי Embrace. טרין ברומפיט, אקטיביסטית אוסטרלית, יצרה את הסרט בתום קמפיין גיוס המונים מוצלח, והוא עוסק באופן שבו נשים (וגם גברים) מרחבי העולם מתייחסות אל הגוף שלהן.

   

  "אחרי הלידה השלישית שלי התחלתי לשנוא את הגוף שלי", היא אומרת בסרט. "כדי להילחם בשנאה העצמית התחלתי להתאמן בצורה קפדנית עד שהגעתי למבנה הגוף הרצוי. אלא שגם כשירדתי במשקל, המשכתי לשנוא את הגוף שלי, ולא הייתי מאושרת". ברומפיט טוענת שהיא חששה שבתה הקטנה תגדל עם הרגשה דומה, אז היא החליטה לטייל ברחבי העולם כדי לבדוק למה כל כך הרבה אנשים מתעבים את הגוף שלהם.

   

   

  את הסרט החשוב הזה הקרינו בכפר הבריטי הקטן, ונשים רבות ביקשו להקרינו גם בבתי הספר המקומיים. את הכסף עבור הרישיונות, החליטו תושבות הכפר לגייס דרך הפקת לוח השנה המיוחד. גיל ווילסון, פסיכולוגית שמתמחה בהפרעות אכילה, היא האישה שעומדת מאחורי הרעיון הזה, שהתחיל בינואר 2016, מועד הקרנת הסרט בכפר. כשנולד הרעיון להפקת לוח השנה, הופתעה ווילסון מההיענות הרבה שהיתה לו. "מרגע שנשים ראו שחברותיהן מצטרפות, הן החליטו להצטרף בעצמן", היא מספרת. "בהחלט לא ציפינו שכל כך הרבה נשים יהיו בעניין".

   

  לוח השנה הצליח לגייס 4,000 פאונד, שילכו עבור חמישה רישיונות להקרנת הסרט בבתי הספר השונים, כשהכסף העודף ייתרם לשתי עמותות המסייעות לנשים שחלו בסרטן השד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Sue Draycott
  תמונה מתוך לוח השנה של הכפר
  צילום: Sue Draycott
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים