שתף קטע נבחר

שייט ישראלי הותקף בקריביים, אך נאשם בניסיון רצח

בעת שחזר מבילוי באי אנטיגואה, ארבעה מקומיים תקפו את השייט החיפאי, ולטענת מקורביו, כיוון שניסה להתגונן, הוא נעצר וכעת נאשם בתקיפה ובניסיון רצח. בת זוגו זועקת לעזרה: "הוא הגן על עצמו"

 

איליה רומנוב. נעצר באנטיגואה ()
איליה רומנוב. נעצר באנטיגואה

השייט החיפאי איליה רומנוב, בן 30, מוחזק במעצר באי אנטיגואה מיום שישי וטרם הובא בפני שופט כמתחייב בחוק המקומי. הוא חצה את האוקיינוס האטלנטי והגיע לקריביים, אך בעת שחזר מבילוי באי, רכב חולף עצר לידו וממנו יצאו ארבעה מקומיים. הם תקפו אותו, ולטענת מקורביו - כיוון שניסה להתגונן - הוא נעצר וכעת נאשם בתקיפה ובניסיון רצח.

 

רומנוב עבר תאונת דרכים בעבר, והוא נכה באחת מידיו. ביד הבריאה החזיק כוס יין. בניסיון להדוף את התוקפים כדי להציל את חייו, הוא השליך אותה לעבר אחד התוקפים וזה נפצע בצווארו משברי הזכוכית. לפיכך הוא נעצר והואשם.

 

ממשרד החוץ נמסר כי השייט נעצר בגין מעורבות בתקרית אלימה. הקונסולית בסנטו דומינגו, סילביה אלפסי, מטפלת במקרה והיא שוחחה עמו ועם עורך דינו. כמו כן היא פועלת מול הרשויות לוודא שהעצור זוכה לתנאים הולמים ולייצוג משפטי. מהרשויות נמסר כי ממתינים להתאוששות של אחד הנפגעים בתקרית על מנת לתשאל אותו. משרד החוץ נמצא בקשר עם המשפחה ופועל לסייע ככל הניתן, אך אנשיו לא יכולים להתערב בהליכים משפטיים במדינה אחרת.

 

בת זוגו של רומנוב, מאשה שטילוב, סיפרה כי יצא מהארץ לפני כמה חודשים. "הוא היה סקיפר אבל מאז התאונה לא מועסק. חברים הזמינו אותו להגשים חלום, לחצות את האוקיינוס, וככה הוא הגיע לאנטיגואה. באירוע עצמו הוא נאלץ להגן על עצמו. לא הייתה לו דרך אחרת בגלל הנכות. יש לו רק יד אחת מתפקדת שבה החזיק כוס יין".

 

היא הוסיפה כי ממה שהם יודעים הפצוע בהכרה ומצבו טוב. "עורך הדין אפשר לי לדבר עם איליה. המצב שם לא טוב. זה מקום מבודד, החוקים לא ברורים. הוא בכלא. חייבים לעזור לו, חייבים להבין שמדובר בהגנה עצמית. אנחנו ממש זקוקים לעזרה של הציבור", אמרה.

 

בפוסט שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה, פנתה לעזרה: "המשטרה המקומית תאשים מחר את איליה באישום חמור של גרימת פציעה בניסיון לרצח", כתבה. "איליה הוא בן אדם הכי רגוע שהכרתי אי פעם. הוא רצה להגן על חייו. אנחנו מתחננים שיעזרו לנו להחזיר אותו הביתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים