שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  צביקה הדר: "האיחוד של 'שמש' כל הזמן על השולחן"

  "בסוף מה שמעניין אותנו זה אנשים, לא ליצור סתם מניפלציה", אומר צביקה הדר, שבעידן של שערוריות תקשורתיות עדיין מצליח לשמור על תדמית נקייה. בריאיון הוא מדבר על השמועות סביב הנחיית "האח הגדול", שרה נתניהו ("מי שלא רוצה להיות במדור הרכילות לא נמצא שם"), הבעיה הישראלית ("אנחנו הולכים על פוליטיקה בשקל") וגם על הסיכוי לאיחוד של "שמש"

  בשנה האחרונה צביקה הדר היה עסוק מאוד: הנחה תוכנית אירוח בשישי בערב, עבד על העונה החדשה לסדרה שלו ורץ עם מופע הסטנדאפ שלו ברחבי הארץ, ולמרות כל אלה, כולם שואלים אותו בעיקר שאלה אחת: האם הוא עומד להנחות את "האח הגדול". "כל הזמן יש דיבורים על זה", אומר הדר בריאיון ל-ynet, "וזה שהשם שלי על השולחן מחמיא לי, אבל כרגע אני בטירוף של The Wall, השעשועון החדש שאני מנחה, ועונה חדשה ל'לצבי יש בעיה'".

   

  נכון לכתיבת שורות אלה, "האח הגדול" צפויה להעלות אחרי פסח. כלומר מבחינתך זה לא יכול לקרות?

  "כרגע אני עסוק נורא. אני חושב שזה לא קורה מבחינת אף אחד, כרגע זה בקומות של הלמעלה מה שנקרא. אני בחיים לא אומר לא לשום דבר, מצד שני, ברגע שיפנו את ההצעה הזאת אלי באופן רשמי, אצטרך לבחון איך ומה וכמה אני בתוך הדבר הזה, כלומר השאלה היא מה באמת המטרה ואיזה ליהוק יהיה. אני מודה שאשקול".

   

  הדר לא ילד, הוא כבר בן 51 ועבר דבר או שניים בטלוויזיה. מ"הקומדי סטור", דרך תוכנית האירוח שלא צלחה "שישי שואו", "שמש", וכמובן בית החרושת לייצור זמרים "כוכב נולד". למעשה כבר יותר מ-20 שנה הוא על המסך הקטן, והתדמית שלו נשארת תמיד נקייה ונטולת שערוריות אישיות, כזו של מנחה טלוויזיה חם ומחבק. "קשה לי להעיד על עצמי. אני קורא לזה ישראליות. זה גם בסטנדאפ וגם בבמה. אני מביא את הישראליות ואת עצמי לתוך המקום הזה שנקרא המסך הקטן. בסוף מה שמעניין אותנו זה אנשים. החיבור לאותנטיות הוא קריטי בעיניי, לא ליצור מניפלציה סתם כדי ליצור מניפולציה".

   

  "במקום לשמר את האחדות, אנחנו הולכים על פוליטיקה בשקל". הדר (צילום: עדי אורני) (צילום: עדי אורני)
  "במקום לשמר את האחדות, אנחנו הולכים על פוליטיקה בשקל". הדר(צילום: עדי אורני)
  מה זה אומר?

  "לחפש אמת, זה מה שאני רוצה. 'הקומדי סטור' הייתה ישראליות לשמה. הבאנו את הרחוב למסך. 'שמש' הייתה סיפור של באר שבעי שמתאהב במלצרית שלו אחרי שפתח בר בתל אביב. וגם 'כוכב נולד' חיפשה אנשים שהביאה רק את הטוב שלהם. יש קטע כזה אצלנו שבזמן משבר כולם מדברים על הישראליות. כשקורה משהו אנחנו כולנו ביחד. ובמקום לשמר את הישראליות והאחדות הזאת ליום יום - אנחנו דווקא מנציחים את המחנאות בימי השגרה. אנחנו הולכים על פוליטיקה בשקל".

   

  ואתה משתדל להימנע מזה?

  "השאלה היא איפה אתה נותן אינפוט שלך בתוך הדבר. אם אני אקח את 'מחר שבת', שזאת תוכנית שעשינו שתי עונות והיא דווקא ביום שישי מתוך מקום שמכוון למכנה משותף רחב - אתה מביא אנשים בשביל להוציא מהם משפחתיות ולאו דווקא כותרות. אני רואה בזה מדורת שבט, דווקא בעידן של פיצול ערוץ 2. פינת גיבור השבוע תפסה וזה חלק ממה שאני מביא לדבר הזה".

   

  "אני רואה בזה מדורת השבט". "מחר שבת" (צילום: טל גבעוני) (צילום: טל גבעוני)
  "אני רואה בזה מדורת השבט". "מחר שבת"(צילום: טל גבעוני)

  הדר מזכיר את "מחר שבת" שסיימה את עונתה השנייה בשבועות האחרונים, ושודרה ביום שישי בערב ברשת 13. נכון לשעה זו היא לא צפויה לחזור, דווקא מסיבות כלכליות לדבריו: "מאוד נהניתי בעשייה של התוכנית הזאת", אומר הדר, "זאת תוכנית שבעיניי עשתה את שלה, הבעיה היום היא לא תוכן אלא תקציב. והתקציבים הולכים וקטנים. זאת תוכנית אירוח גדולה, שצריכה כותבים ותחקירנים כדי להגיע לכל הסיפורים המעניינים, וזה דבר יקר. הבעיה היא איך מפצחים את זה כלכלית".

    

  העונה הראשונה של התוכנית שודרה בערוץ 2. לא חששת עם הפיצול בנובמבר, כשעברתם לשדר בערוץ נפרד?

  "לא היה לי פחד מהפיצול. לי היה יותר קשה שהיה אילוץ לצלם שתי תוכניות ביום. ואז אתה פחות רלוונטי. העונה הייתה קשה מאוד. אנחנו חיים בעולם שבו כל יום קורה משהו חדש, ואז קורה שאנחנו מצלמים משהו ומשדרים רק אחרי שבוע וחצי, וזה מבאס. נגיד בתוכנית האחרונה שלנו התארח רון חולדאי, 4-5 ימים אחרי שהוא הגיע אלינו ולפני שהתוכנית שודרה היה הסיפור שהוא אכל כלב. ובסוף יצא שלא התייחסנו לזה כי צילמנו קודם לכן. זה מאוד קשה".

   

  מתוך השעשועון החדש (צילום: Piotr Mizerski) (צילום: Piotr Mizerski)
  מתוך השעשועון החדש(צילום: Piotr Mizerski)

  למרות תוכנית האירוח שלו שבה עסק כאמור באירועי השבוע, הדר לא מקפיד להביע את דעותיו על המתרחש במדינה. "אני לא מסוג האנשים שחושבים שלי יש משהו יותר חכם להגיד ממך או מסתם מישהו ברחוב, בבחירות בסוף כל אחד מאיתנו הוא קול אחד. מצד שני כשאני שומע את הקלטת שרה נתניהו שדיברו עליה השבוע, המציאות כותבת את הסאטירה. היום נראה שהכל בחוץ והכל לגיטימי. מצד אחד אתה אומר שאלה שיחות פרטיות, ומצד שני היו הרבה נשות ראש ממשלה ושרים שאף אחד לא שמע מהן כי הן לא היו שם".

   

  תסביר.

  "בן אדם שלא רוצה להיות כל שבוע במדור הרכילות לא נמצא שם. אי אפשר להיות בכל פריים שראש הממשלה נמצא ובכל טקס ואז להגיד 'למה מדברים עלי'. יש את הבן אבנר שלא מדברים עליו. למה לא מדברים? כי הוא לא נמצא. זאת ביצה ותרנגולת".

   

  לא מככב במדורי הרכילות. הדר (צילום: טל גבעוני ) (צילום: טל גבעוני )
  לא מככב במדורי הרכילות. הדר(צילום: טל גבעוני )

  אתה לא כוכב של מדורי רכילות. זה מבחירה?

  "זה לא ז'אנר שאהוב עלי. אם אני מחליט לבוא להשקה, שזה חלק מהמקצוע, אני בא ולוקח בחשבון שירצו לראיין אותי וזה בסדר, זו העבודה שלהם. יחד עם זאת אני מקפיד להפריד בין חיי הפרטיים לחיי המקצועיים. אפילו בסדרה 'לצבי יש בעיה' שבה אני חושף על עצמי ועל המשפחה שלי - תזכור שאלה לא באמת הילדים שלי וזו לא באמת האישה שלי. אז אני בוחר את ההפרדה הברורה ועדיין, כשאתה מכניס את חייך לתוך הדבר הזה זה חלק מהמחיר, ובטח אצל בן אדם כמו ביבי".

   

  בשבוע הבא יעלה ברשת 13 (שני, 21:00) שעשועון חדש בהנחייתו של הדר, שבו הפרס יכול להגיע ליותר משישה מיליון שקלים. "נסענו לוורשה, צילמנו באחד האולפנים הכי גדולים של אנדמול (חברת הפקה שנמנית על הבעלים של רשת, ר.ב) באירופה. לפנינו צילמו אוסטרליה ורומניה, זה אולפן ענק ומטורף. הזוגות שמשתתפים עוברים רכבת הרים פסיכית. אני מת לעזור לזוגות לזכות בכסף, יש שם אנשים עם סיפור חיים שבא לך שהם יצאו עם מאות אלפי שקלים. יש שם גם זוגות כיפים כאלה שכשהם הפסידו הייתי מסיים תוכנית גמור".

   

  הפרוייקט הבא של הדר אחרי השעשועון הוא כאמור העונה השנייה של "לצבי יש בעיה", וברקע, מתברר, מסתובבות כל הזמן ההצעות לאיחוד של "שמש" - מה שכמעט קרה לפני כמה שנים, ובסוף הוחלט לחכות עם זה. "האיחוד של 'שמש' כל הזמן על השולחן", מגלה הדר, "במיוחד מאז הפיצול של ערוץ 2 אנחנו מקבלים הרבה הצעות. הרבה פעמים אני אומר לעצמי 'וואלה אולי הגיע הרגע הנכון של הגעגוע, ולעשות עוד עונה. מצד שני, הסדרה הזאת חיה וקיימת כל הזמן, אז אני חושב שאם יש לה חיים משל עצמה - ויש בה את התמימות של פעם, למה להתערב?"

   

  בקיצור, יכול להיות שזה יקרה אבל לא עכשיו.

  "זה על השולחן כל הזמן. אולי נעשה את זה בהמשך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיר מאירי
  צביקה הדר. "בסוף מה שמעניין אותנו זה אנשים"
  צילום: אמיר מאירי
  לאתר ההטבות
  מומלצים