שתף קטע נבחר

אורן חזן בנאום אחרון לפני ההרחקה: "יו"ר הכנסת - סטלין"

אחרי שהורחק לחצי שנה מהמליאה נאם חבר הכנסת חזן והשווה את יו"ר הכנסת לרודן ברית המועצות: "פניתי היום לסטלין, סליחה לאדלשטיין". חזן נדרש להתנצל על ידי סגנית היו"ר, אך סירב. לאחר הנאום מסר: "מתנצל על פליטת הפה הפרוידיאנית"

 

 

סערה במליאה, בנאומו האחרון של חבר הכנסת אורן חזן לפני הרחקתו לחצי שנה מהמליאה. בתחילת נאומו השווה חבר הכנסת מהליכוד את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לרודן ברית המועצות יוזף סטלין. בתגובה יצאו כמה מחברי הכנסת של המחנה הציוני מהמליאה, בכדי לא להקשיב לדבריו. חבר הכנסת חיליק בר צעק "יש גבול, הוא חצוף", והוצא מהישיבה.

 

"פניתי היום לסטלין, סליחה ליו"ר הכנסת אדלשטיין, וביקשתי ממנו שיתנצל בפני ראש ממשלה על אותן הקלטות מביכות, שבהן העיד על עצמו שהוא סוחט את ראש הממשלה", אמר חזן. סגנית יו"ר הכנסת, רויטל סוויד מהמחנה הציוני, דרשה ממנו להתנצל על דבריו. "מה שאמרת על יו"ר הכנסת לא ראוי ולא מכובד", אמרה סוויד - אך חזן לא התנצל.

"יו"ר הכנסת - סטלין". אורן חזן ()
"יו"ר הכנסת - סטלין". אורן חזן

"הציבור חושב אחרת", הוסיף חזן. "יולי אדלשטיין בחר לתת פרס למחבלים ולאלה שתומכים בטרור. הציבור ישפוט את יו"ר הכנסת הכי מביש ושפל שהיה כאן". כמה חברי כנסת מ"המחנה הציוני" יצאו מהמליאה במחאה על דבריו של חזן.

 

מוקדם יותר היום הורחיק חזן ממליאת הכנסת לחצי שנה בעקבות חמש קובלנות שהגישו נגדו ח"כים מכמה סיעות במשכן. כמו כן נשלל ממנו שכר של שבוע. הותר לחזן להשתתף בהצבעות, אך הוא לא יוכל לנאום, להגיש שאילתות ולהעלות הצעות לסדר והצעות חוק.

 

"אחרי שראינו את מופע הבריונות של השמאל, הרי להם מותר הכל", המשיך חזן בנאומו האחרון. "כשהם עושים את זה זה חופש ביטוי, וכשאנחנו חלילה עושים את זה, זה פרובוקציה בריונית. דווקא ביום החג הזה אנחנו מגלים לצערנו שאדלשטיין בחר לתת פרס למחבלים, לתת תמיכה לתומכים בטרור.

 

"האם תיתכן מציאות שבה אני נלחם על כך שמחבלת המרמרה לא תוכל לכנות את חיילי צה"ל רוצחים, האם ייתכן שבשעה שאני עומד על כך שאחמד טיבי, שמסית בשער שכם ומוביל למהומות ואני זה שסותם לו את הפה, האם ייתכן שזחאלקה, שרק לפני שבועיים אמר שהדגל שלנו יותר גרוע מסמרטוט - ואותי מענישים?".

 

חזן הבהיר בנאומו כי "שיהיה ברור - אף אחד לא ישתיק אותי. את הדברים שלי אני אגיד, אם לא פה במליאה אז אגיד אותם בחוץ ובכל מקום". הוא האשים כי "לאלדשטיין יש קומבינה עם חברי הרשימה החמאסית", וכי הרחקתו קשורה לביקורת שמתח על אדלשטיין בעקבות ההקלטות שבהן ביקר יו"ר הכנסת את התנהלות נתניהו. "עשרים דקות אחרי שאני יורד ומבקש ממנו להתנצל אני מקבל שיחת טלפון מפתיעה מוועדת האתיקה", אמר חזן.

 

לאחר הנאום הוציא ח"כ חזן הודעה ולפיה ההשוואה בין אדלשטיין לסטלין הייתה "פליטת פה פרוידיאנית". לדבריו: "אני בניגוד ליולי יודע להתנצל. יולי אמר שראש הממשלה משוגע, לא ראוי, אמר שסחט אותו ולא היה מוכן להתנצל. אני לעומתו מתנצל בפה מלא על פליטת הפה הפרוידיאנית שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
אורן חזן
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים