שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיצג נגד הגירוש ברכבת: "זה כמו בשואה"
  במיצג השתתפו מבקשי מקלט וישראלים שדימו מאבטחים. כמה נוסעים חשבו שמדובר בגירוש אמיתי והזדעזעו. אחד ממבקשי המקלט: "הרגשתי שבאמת מגרשים אותי. היו לי עצבים בכל הגוף ובכיתי". בערב: 400 הפגינו בירושלים נגד הגירוש

    

  15 מבקשי מקלט וכמה ישראלים הציגו היום (ה') מיצג נגד הגירוש ברכבת שנסעה מתל אביב לנתב"ג. מבקשי המקלט ייצגו במיצג את עצמם, ואילו הישראלים דימו מאבטחים שמובילים אותם ברכבת לגירוש דרך נתב"ג. בערב, הפגינו כ-400 צעירים ישראלים ומבקשי מקלט נגד תוכנית הגירוש.

   

  המציגים התחילו את המיצג בתחנת האוניברסיטה בתל אביב, דרך תחנות תל אביב סבידור מרכז, תחנות ב השלום וההגנה - ומשם לתחנת הרכבת בנמל התעופה. חלק מהנוסעים חשבו שמדובר בגירוש אמיתי והיו נוסעים שהזדעזעו מהמיצג וצעקו "זה כמו בשואה".

   

  המיצג ברכבת. "רוצים להעיר את הציבור" (צילום: "עוצרים את הגירוש") (צילום:
  המיצג ברכבת. "רוצים להעיר את הציבור"(צילום: "עוצרים את הגירוש")

   (צילום: "עוצרים את הגירוש") (צילום:
  (צילום: "עוצרים את הגירוש")

  "הגירוש לא יתבצע כמו שצולם היום. הוא יהיה שקט וערמומי" (צילום: "עוצרים את הגירוש") (צילום:
  "הגירוש לא יתבצע כמו שצולם היום. הוא יהיה שקט וערמומי"(צילום: "עוצרים את הגירוש")

   (צילום: "עוצרים את הגירוש") (צילום:
  (צילום: "עוצרים את הגירוש")

  שישאי, אחד ממבקשי המקלט שהשתתף במיצג, סיפר כי הרגיש "שבאמת מגרשים אותי. היו לי עצבים בכל הגוף ובכיתי באמת. אני ממש מפחד מהרגע שזה יקרה באמת. רואנדה ואוגנדה הן סכנת חיים ואף אחד לא היה רוצה להישלח לשם".

   

  מתנועת "עוצרים את הגירוש", שיזמה את המיצג, נמסר: "אנחנו רוצים להעיר את הציבור הישראלי. בקרוב יגורשו אלפי מבקשי מקלט אל תנאים לא בטוחים. למרות כל המילים היפות שאנחנו שומעים מכל מיני אנשים על רואנדה, למשל, יש עדויות בנוגע לגורלם של מי שגורשו או 'עזבו מרצון' ובאופן גורף מצאו את עצמם במסע פליטות ובסכנת כליאה, שוד וסחר בבני אדם.

   

  "הגירוש לא יתבצע כמו שצולם היום. הוא יהיה שקט וערמומי. חשוב לנו להראות לעם ישראל מה הממשלה מתכוונת לעשות. אסור לתת לזה יד, חייבים לקום ולהתנגד".

   

  כ-400 צעירים ישראלים ומבקשי מקלט מפגינים בירושלים

  כ-250 צעירים ישראלים וכ-150 מבקשי מקלט מאריתריאה וסודן הפגינו הערב ברחוב המלך ג'ורג' פינת בן יהודה בירושלים נגד תוכנית הגירוש. להפגנה שותפים חניכים במכינות קדם צבאיות, מתנדבים בשנת שירות ותנועת "עוצרים את הגירוש".

   

   

  כ-400 מפגינים בירושלים נגד הגירוש ()
  כ-400 מפגינים בירושלים נגד הגירוש  ח"כ מיכל רוזין (מרצ), שמשתתפת בהפגנה, אמרה כי "אסור לתת יד לגירוש הזה".

   

  ח"כ רוזין הוסיפה כי "צריך לעשות כל מה שניתן כדי לעצור את הממשלה מלעשות את אחד הדברים הנוראיים ביותר שהיא יכולה לעשות - לגרש את הפליטים ומבקשי המקלט אל עתיד לא נודע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: "עוצרים את הגירוש"
  המיצג נגד הגירוש, היום
  צילום: "עוצרים את הגירוש"
  מומלצים