שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אלפי נוסעים מנסים לעלות למטוס עם אקדחים
  4000 אקדחים הוחרמו בשנה האחרונה בשדות התעופה בארה"ב. 90% מהם טעונים. מהן ההנחיות החדשות?

  מסע ההפחדה ממהגרים שדונלד טראמפ ניהל בזמן קמפיין הבחירות שלו לנשיאות מסתמן כסיפור הצלחה.

  הפחד מטרוריסטים עלומי פנים מוצא ומטרה מחלחל עמוק לחברה האמריקאית וביתר שאת למצביעי טראמפ, ואחת הראיות לכך היא דו"ח חדש של ה-TSA, המנהל האמריקאי לביטחון בשדות תעופה.

   

  בודקי בטיחות החרימו כ-4,000 אקדחים בשנה החולפת. ממוצע של 11 אקדחים ביום, בשדות התעופה השונים ברחבי ארצות הברית. נתון טיפה יותר מדאיג הוא שכ-90 אחוז מהנשקים שהוחרמו היו טעונים.

   

  מדובר בעלייה של למעלה מ-16% ממספר כלי הנשק שהוחרמו ב-2016. עוד לפני הקפיצה בשנה האחרונה, אחוז הנשקים שנתפסים בשדות תעופה עלה בהתמדה

  בעשור האחרון וסך הכל מאז 2007 כמות האקדחים שהוחרמו עלתה פי ארבעה.

   

  מהדו"ח עולה כי האקדחים נמצאו ב-239 שדות תעופה שונים בארה”ב. המוביל הוא שדה התעופה באטלנטה, ג'ורג'יה, שדה תעופה בינלאומי מהגדולים בעולם. נמצאו בו 245 אקדחים, מתוכם 222 היו טעונים. שני ברשימה שדה התעופה הבינלאומי בדאלאס, ושלישי שדה התעופה ג'ורג' בוש ביוסטון, גם הוא בינלאומי. בשניהם נמצאו 211 ו-142 אקדחים בהתאמה.

   

   

  ברשויות הביטחון מרשים להעלות אקדח למטוס רק אם הנוסע מחזיק ברישיון ומצהיר עליו בטרם הבדיקה. וגם אז הוא צריך להיות לא טעון ונעול בתיבה למשך כל הטיסה.

  בנוסף לכלי נשק, מפורסמים בדו"ח אמצעים מסוכנים אחרים, בהם עשרות אלפי פריטים "חדים"שעלולים לשמש כאמצעי נשק. לא פורט האם מדובר בסכינים או בפריטי יום יום כמו עפרונות או מספריים, שגם הם נחשבים ל"מסוכנים". בכמה מאות מקרים נמצאו אמצעי לחימה מסוכנים יותר כמו רימוני יד ואבקות שריפה שיכולות לשמש ליצירת פצצות.

   

  בדו"ח מפורטות המלצות לנוסעים שלא רוצים להיות מוטרדים בבידוק הביטחוני. "כאשר אנחנו מסתכלים במוניטור של מסוע המזוודות, קשה לנו להבחין אם מדובר בנשק שהוא צעצוע או בפריט אמיתי. לעתים אפילו פריטים כמו ז'קט שנראה כמו הז'קטים אותם עונדים מחבלים מתאבדים, נראים לנו חשודים. אם מדובר בצעצוע כמו רימון יד מזוייף שנראה זהה לדבר האמיתי, אנחנו לפעמים נאלצים לקרוא ליחידת החבלה של שדה התעופה. מדובר בעיכוב שיכול לקחת כמה שעות ואף לגרום לסגירה זמנית של שדה התעופה ועיכוב של מאות טיסות ועשרות אלפי אנשים.

   

  “רוב האנשים שמביאים חפצים שלא מורשים לטיסות, מביאים אותם בטעות. כדאי מאוד לבדוק תיקים ומזוודות שלא השתמשתם בהם הרבה זמן לפני שאתם אורזים בהם את החפצים שלכם", נכתב עוד בדו"ח, "רבים מהאנשים שנתפסו עם אבקות שריפה, סכינים ותחמושת טענו שהם פשוט שכחו שהם נמצאים בתיקים הללו".


  פורסם לראשונה 02/02/2018 14:26

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים