שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  קבר של כוהנת מלפני 4,400 שנה התגלה במצרים
  חוקרים במצרים סבורים כי הקבר שייך לחטפט, כוהנת דת שהייתה קרובה למלכים באותה תקופה. באחוזת הקבר נתגלו גם ציורי קיר - שבהם נראה גם קוף

  עוד תגלית מהעבר בארץ הפרעונים: ארכיאולוגים במצרים הודיעו היום (שבת) כי הם גילו אחוזת קבר מלפני 4,400 שנה, סמוך לפירמידות באזור קהיר. על-פי ההערכות בקבר קבורה כוהנת, שכונתה חטפט (HETPET).

   

  אחוזת הקבר שבגיזה, דרומית לקהיר    (צילום: רויטרס)

  אחוזת הקבר שבגיזה, דרומית לקהיר    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מדובר בקבר מתקופת השושלת החמישית של מצרים העתיקה. באחוזת הקבר נמצאו גם ציורי קיר, שבהם מתועדת אותה כוהנת צופה בציידים ובדייגים. מוסטפא אל-וזירי, העומד בראש צוות הארכיאולוגים, אמר כי בציורים רואים קוף, קטיף של פירות וגם ציורים של אנשים רוקדים לפני תזמורת. הקבר עצמו נמצא לא רחוק מהפירמידה הגדולה של גיזה.

   

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  לפי החוקרים במצרים, חטפט - שהייתה מקורבת למלכים - הייתה כוהנת של אלת הפוריות. "אנחנו יודעים כמובן שהיא הייתה פקידה רמת דרג, ושהיה לה קשר חזק עם ארמון המלוכה", אמר שר העתיקות המצרי ח'אלד אל-ענני.

   

  שר העתיקות המצרי אמר כי הוא מקווה למצוא תגליות נוספות באתר, הנמצא כ-20 ק"מ דרומית לקהיר. "אנחנו נמשיך לחפור באזור הזה ואני מאמין שבקרוב מאוד נגלה משהו", אמר השר אל-ענני.

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   

  בחודשים האחרונים פרסם משרד העתיקות המצרי על אודות מספר ממצאים ארכיאולוגים. למשל, בחודש דצמבר הודיעה מצרים על גילוי שני קברים עתיקים בעיר הדרומית לוקסור. החוקרים במצרים אמארו כי מדובר במומיות של בני אדם שחיו באזור לפני 3,500 שנה. במדינה מקווים כי הגילוי החדש יסייע במעט לתיירות במדינה.

   

  בחודש נובמבר רשות העתיקות במצרים הודיעה כי ארכיאולוגים גילו שרידים של גימנסיום עתיק מהתקופה ההלניסטית, כל הנראה מלפני 2,300 שנה. גימנסיום הוא מוסד חינוכי שבו הושם דגש על איזון בין הגוף (ענפי הספורט) והרוח (מוזיקה ואומנויות), ובאתר העתיקות וואטפה, שבה אותר הגימנסיום המדובר, הוא כלל מסלול ריצה.

   

  בחודש ספטמבר גילו ארכיאולוגים מצרים באותו אזור קבר של צורף ולצדו מומיות של אשתו ושל שני ילדיהם, כולם מתוארכים ללפני 3,500 שנה. הקבר מכיל חדר קטן בקומת הקרקע ומתחם קבורה בעומק שמונה מטרים שכולל ארבע מומיות. הממצאים, שמתוארכים לתקופת הממלכה החדשה (מהמאה ה-16 לפני הספירה ועד המאה ה-11 לפני הספירה), התגלו ליד לוקסור שבדרום מצרים. הם נמצאו בנקרופוליס "דרעא אבול נאגה" שבגדה המערבית של הנילוס, מקום שמוכר היטב עקב המקדשים ומערות הקבורה שבו.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים