שתף קטע נבחר

השותפה החדשה של נשיא צרפת: ריהאנה

השניים נפגשו בכנס חינוך בסנגל, שם אישר מקרון את התחייבותו לתרום מאות מיליוני אירו לטובת קרן שמקדמת הזמרת במאבק למען חינוך טוב יותר. היא גם נאמה בפני בכירים ואמרה: "עבודתנו לעולם לא נגמרת"

 

הידידות שהתחילה בטוויטר. מקרון וריהאנה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
הידידות שהתחילה בטוויטר. מקרון וריהאנה(צילום: MCT)

נשיא צרפת עמנואל מקרון מצא לו בעלת ברית לא שגרתית בדמות הזמרת הפופולרית ריהאנה, המשמשת שגרירה של "השותפות הבינלאומית לחינוך". ריהאנה עמדה במרכזו של כנס חינוך בדקאר, בירת סנגל, ושם פגשה בנשיא הצרפתי – שהיה מראשי הכנס שמטרתו גיוס כספים לחינוך במדינות מתפתחות.

 

בפתח הכנס פנתה הזמרת מברבדוס בחשבון הטוויטר שלה לנשיא הצרפתי וכתבה: "תודה, עמנואל מקרון, על שלקחת על עצמך תפקיד בוועידה לאיסוף הכספים. האם צרפת תתחייב לתרום 250 מיליון אירו לארגון?"

 

הנשיא הצרפתי הגיב בחיוב ואמר כי צרפת תתרום כ-250 מיליון אירו לטובת מאמצי הארגון. מקרון אישר את התחייבותה של צרפת וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "כשאני מתחייב, אני מבצע. ריהאנה, צרפת תמיד תעמוד לצד אלו הנלחמים למען חינוך טוב יותר".

 

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

השיח בין השניים החל ביום למחרת בחירתו של מקרון לנשיא צרפת, אז כתבה לו הזמרת: "בונז'ור למנהיג החדש של צרפת" וביקשה ממנו להתחייב למימון החינוך. חודש לאחר מכן נפגשו השניים יחד עם אשתו של מקרון, בריז'יט, בארמון האליזה בפריז.

 

בכנס שבו נכחו השניים נשאה ריהאנה נאום בפני נשיא הבנק העולמי ג'ים יונג קים, נשיא סנגל מאקי סל וראשי מדינות מאפריקה. "התקדמנו היום בצורה יוצאת מן הכלל, אך כמובן שעבודתנו לעולם לא נגמרת. יש לנו עוד דרך ארוכה", אמרה ריהאנה. "זה קרב שאנו לעולם לא נפסיק להילחם בו, עד שלכל ילד וילדה תהיה גישה לחינוך".

 (צילום: MCT) (צילום: MCT)
(צילום: MCT)
 

היא עומדת בראש "קרן קלרה וליונל", שנקראה על שם סביה, שמטרתה קידום חינוך, בריאות ותוכניות תגובה למצבי חירום ברחבי העולם. ב-2016 חברה הקרן ל"שותפות הבינלאומית לחינוך". מלבד מקרון, פנתה ריהאנה לראשי מדינות נוספים, בהם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, בבקשה לתרום למען החינוך.

 

עם זאת, היא לא פנתה למנהיג המדינה שבה היא חיה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בעבר ביקרה אותו עקב תגובת ממשלו לאסון שהמיט הוריקן "מריה" על פוארטו ריקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים