שתף קטע נבחר

תיק ביטן מתרחב לת"א: המשנה לראש העיר שוב עוכב לחקירה

ארנון גלעדי עוכב בפעם השנייה לחקירה במסגרת תיק 1803 בחשד לעבירות שוחד והלבנת הון. מלבדו עוכבו שלושה חשודים, שניים מהם קבלנים, בחשד למעורבות בפעילות פסולה בשלושה פרויקטים של בנייה בעיר. החלטת המשטרה התקבלה בעקבות עדות שמסר היזם דרור גלזר, שנחשד במתן שוחד לביטן

 

 

פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון מסתעפת: המשטרה עיכבה הבוקר (א') ארבעה חשודים נוספים במסגרת חקירת תיק 1803, שבו חשוד גם ח"כ דוד ביטן (הליכוד). בין הארבעה נמצא גם המשנה לראש העיר תל אביב ארנון גלעדי, שזו הפעם השנייה שהוא מעוכב לחקירה במסגרת הפרשה.

 

שני חשודים נוספים הם קבלנים, וחשודה אחרת היא עובדת במשרד לוביסטים, המשמשת גם כפעילה בליכוד. המשטרה מייחסת לארבעה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה. במשטרה ציינו כי מתבצעים חיפושים בבתי החשודים, שהובאו לחקירה במשרדי להב 433. הוחלט לעכב את הארבעה בעקבות העדות שמסר היזם דרור גלזר, שנחשד בפרשה במתן שוחד לדוד ביטן.

 

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

ארבעת המעוכבים קשורים לשלושה פרויקטים של בנייה בתל אביב. באחד מהם נחשד בין השאר מתן היתר לפרויקט בנייה לסטודנטים, ואילו בשניים האחרים, לפי החשד, הוגדל מספר יחידות דיור ומקומות חניה במרכז תל אביב.

 

יו"ר הקואליציה לשעבר התייצב בשבוע שעבר לחקירתו השישית במשרדי להב 433, אך כמו בפעמים הקודמות המשיך לשמור על שתיקה ויצא מהחקירה בתוך פחות משעתיים.

 

היזם דרור גלזר. העדות שמסר הובילה להתפתחות בחקירה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
היזם דרור גלזר. העדות שמסר הובילה להתפתחות בחקירה(צילום: שאול גולן)

 

 

לאחרונה פורסם כי התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם משה יוסף, שכונה "הבנקאי של ביטן". כמו כן התנהלו מגעים עם היזם דרור גלזר על חתימה על הסכם עד מדינה. גלזר נחשד כי נתן שוחד לביטן בסך 250 אלף שקל. לפני כשבועיים נרשמה התפתחות דרמטית נוספת בחקירת הפרשה, שעליה אי אפשר לפרט. מדובר בהתפתחות שנייה בפרק זמן של שבועיים בחקירה.

 

בתחילת החודש נחקר גם רונן גינזבורג, מנכ"ל ענקית הבנייה דניה סיבוס. הוא חשוד גם בהלבנת הון ובעבירות מע"מ ומס הכנסה. בין היתר נחשד שדרך העסק של יוסף הועברו מדניה סיבוס 300 אלף שקל, ואלה הגיעו בסופו של דבר לידי ביטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ארנון גלעדי ודוד ביטן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים