שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך אמזון תעקוב אחרי עובדיה?
  אמזון הגישה בקשה לפטנט על צמיד פעילות חדש אשר יסופק לעובדיה ויעניק לחברה משוב על פעילות העובד ותסייע בהכוונתו. הביקורות כבר מתחילות לצוץ

  ענקית הטכנולוגיה, חברת אמזון הגישה בקשה לשני פטנטים לצמיד פעילות מיוחד, אשר מצד אחד יסייע לעובד עצמו לקבל הכוונה למקומות מסויימים אליהם הוא צריך להגיע, כמו למשל מיקומים של חבילות ומצד שני יספק לחברה עצמה משוב על תנועות הידיים של העובד בזמן אמת.

   

   (צילום מסך) (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  הצמיד יכלול חיישנים שונים ומערכת רטט אשר תוכל להכווין על ידי שליחת רטטים מסויימים, את העובד למיקומים של חבילות אותן הוא צריך לאסוף ומאידך הצמידים יאספו נתונים על תנועות הידיים של העובד בזמן אמת, ובכך לדעת גם את מיקומו וגם את מידת חריצותו אם אפשר לומר זאת כך.

   

   (צילום מסך) (צילום מסך)
  (צילום מסך)

   

  המערכת תכלול גם מכשירים על קוליים אשר ימוקמו סביב הבניין עצמו ומערכת בקרה ממוחשבת אשר תוכל להציג את הנתונים לבעל התפקיד האחראי על הבקרה, בצורה יעילה ונוחה. הפטנטים הוגשו לאישור כבר בשנת 2016 אבל אושרו רק לפני כמה ימים.

   

  אם נשים בצד את עניין החדשנות הטכנולוגית לגבי פיתוח צמידים כאלו ויישום שלהם בקרב עובדי החברה, יש בעייתיות רבה בצורת המעקב הזו אחר העובדים וארגוני עובדים שונים באמזון כבר הביעו את חששם מהפיתוח הפולשני הזה. הדברים האלו מקבלים משנה תוקף לאור טענות עבר כלפי אמזון על יחס נוקשה כלפי העובדים בדמות הפסקות שירותים מתוזמנות, שבועות עבודה ארוכים וטיימרים שהוצמדו לאורזים על מנת לראות האם כמות האריזות שלהם לשעה מספקת.

   

  חברת אמזון הגיבה לחלק מהטענות: "ההשערות לגבי פעילות הצמידים הללו הן מטעות. בכל יום בחברות ברחבי העולם, עובדים משתמשים בסורק ידני כדי לבדוק מלאים וכדי למלא הזמנות, הצמידים הללו רק ייעלו את התהליך השגרתי. על ידי הרכבת צמיד על ידי העובד, אנחנו משחררים את ידיו לפעילויות חשובות יותר מאשר החזקת הסורק ובנוסף גם משחררים את עיניו מצג המחשב. כמו כל חברה, גם לנו יש מערכת ציפיות מהעובדים שלנו ואנחנו מודדים פרמטרים אצל העובד שיבדקו אותם מול מערך הציפיות הזה. הפרמטרים הללו לא באו כדי לעקוב אחרי העובדים או כדי להגביל את היכולת שלהם לצאת להפסקות"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים