שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמהּ של הנערה שנהרגה על הטרקטורון: "המשטרה לא מעדכנת אותנו. אני לא ישנה"
  לפני חודש וחצי עלתה סתיו לוי (17) לנסיעה שהסתיימה בהתהפכות קטלנית במושב עולש. באולפן ynet הפנתה אמה אצבע מאשימה: "אני לא יודעת כלום על התאונה חוץ מזה שאין לי ילדה". המשטרה: "החקירה מתנהלת ביסודיות"

   

   

  חודש וחצי אחרי תאונת הטרקטורון הקטלנית בשדות מושב עולש שבשרון, שבה נהרגה סתיו לוי בת ה-17 מבת חפר, התראיינה אתמול (יום א') אמה שירלי לאולפן ynet והעלתה טענות כלפי המשטרה, שלדבריה לא מעדכנת אותה בהתקדמות החקירה. "אני לא ישנה ולא אוכלת", אמרה.

   

  בליל התאונה בילתה לוי עם חברים בבית במושב, ולפנות בוקר הציע הנער שאצלו התארחו להסיע אותה ואת חברתה לבתיהן בבת חפר. הנער נהג בטרקטורון של אביו, החברה ישבה לידו וסתיו ישבה עליה. במהלך הרכיבה בשביל עפר התהפך הטרקטורון וסתיו נהרגה. הנהג נעצר בחשד להריגה בעקבות בדיקת אלכוהול אולם בהמשך שוחרר בתנאים מגבילים.

   

  "אני בעצם לא יודעת כלום על התאונה", אמרה האם שירלי. "אני יודעת שהלכתי לישון אימא לשלושה ילדים ביום שישי, 15 בדצמבר, וקמתי ביום שבת עם טלפון מהאבא של הילדה השנייה שהייתה מעורבת, ואין לי ילדה. מה קרה שם? מה היה שם? מה שאני יודעת זה דברים שאנשים סיפרו לי במהלך השבעה ממה שהם קראו בתקשורת. אני לא הייתי מסוגלת להסתכל. לא בטלוויזיה, לא בעיתונים, לא ראיתי עדיין שום כתבה. לא יודעת כלום. המשטרה לא יזמה מפגש".

  סתיו לוי ז"ל ()
  סתיו לוי ז"ל

  הטרקטורון שבו נהרגה סתיו לוי ()
  הטרקטורון שבו נהרגה סתיו לוי

  הלווייתה של סתיו לוי (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  הלווייתה של סתיו לוי(צילום: יאיר שגיא)

  על בוקר התאונה היא סיפרה: "קיבלנו טלפון בבוקר ואמרו לנו 'היא פונתה ל'לניאדו'. רצנו ללניאדו. אה, לא, היא פונתה ל'מאיר'. נסענו בכוחות עצמנו, שבת בבוקר, טסים ל'מאיר', מגיעים, כולם מתעלמים מאיתנו, מסובבים לנו את הגב, הרגשנו שמשהו לא בסדר. אמרו לנו 'אה, טעות, היא בלניאדו'. חזרנו ללניאדו ואנחנו נוסעים כמו משוגעים בכבישים, לא יודעים מה עם הבת שלנו. בדרך מתקשר איזה שוטר ואומר לנו 'בואו הביתה'. אמרנו לו מה הביתה? אנחנו רוצים לחפש את הבת שלנו. אנחנו עוד לא יודעים מה קרה. הוא אמר לנו 'טוב', וזהו. חזרנו ללניאדו, עיכבו אותנו, אף אחד לא מדבר, כולם מסתודדים, התחלתי לצעוק שם שיגידו לי רק אם הבת שלי חיה או מתה.

   

  "פתאום הופיע איזה שוטר והוא אומר 'טוב, אנחנו צריכים לחפש חדר'. יחד איתנו, מסתובבים בבית חולים מחפשים חדר לדבר איתנו. השוטר אמר 'קרתה תאונה'. אז אני אומרת לו אל תספר לי עכשיו מה קרה, היא חיה או מתה? אז הוא אמר לי 'אני מצטער, אני חייב להגיד לך שהיא כבר לא בין החיים'".

   

  לדברי שירלי לוי, שבועיים לאחר התאונה היא יזמה מפגש עם ראש המדור הרלוונטי במשטרה, אבל לא קיבלה ממנו שום מידע: "הוא יותר שאל אותנו שאלות כדי לראות אם אנחנו יודעים דברים. הוא אמר שהוא לא יכול לתת לי שום מידע. הכול בחקירה.

   

  "אין לי ילדה, אין לי ילדה. אני לא ישנה, אני לא אוכלת. כל המשפחה בטיפול רגשי פסיכולוגי ואני לא יודעת כלום. למה סתיו מתה? למה? מה היה שם? אמרו שיכור, לא שיכור, נסע מהר, לא נסע מהר. אני לא יודעת כלום. אני רק יודעת שאין לי ילדה. אף אחד לא מדבר איתי. אני מרגישה כאילו עוד אחת. עוד אימא שאיבדה ילדה וזהו".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות התאונה נפתחה חקירה המתנהלת ביסודיות, במקצועיות וברגישות רבה, והיא תימשך עד למיצוי הראייתי בתיק".

  סתיו לוי ()
  סתיו לוי

  עו"ד ינון היימן, שמייצג את המשפחה, הוסיף: "המשפחה פנתה אליי לפני כמה ימים. ברגע שהמשפחה פנתה אליי, פניתי מיד למשטרה. עדיין לא העבירו את ההמלצות לפרקליטות. התפקיד שלי כעורך דין שמלווה את המשפחה זה לוודא שקולה של סתיו יישמע ושהצדק ייצא לאור. המשפחה נמצאת באיזשהו סוג של עלטה. לשיטתי, זה לא מקרה כל כך מסובך מבחינה חקירתית. אני עם אמונה מלאה גם במשטרה וגם בפרקליטות, אבל הם נמצאים בעומס אדיר.

   

  "תסתכלי פה על הטרקטורון, הוא מיועד לשני אנשים בלבד. הנהג אמור לוודא שהוא יושב ולידו יושב אדם אחד. ישבו שם שני אנשים לידו. עצם העובדה שישבו שם שני אנשים לידו, זה לא דבר תקין. זו לא נראית לי חקירה מסובכת מדי. אני רוצה לקבל אינפורמציה. למשפחה מגיע לקבל אינפורמציה. מניסיון של כ-20 שנה אני אומר שזה מקרה שתוך שבוע בוחני התנועה צריכים להעביר אותו לפרקליטות. צריך להיות מוגש כאן כתב אישום, וזה לא קורה".

   

  האם שירלי מדגישה שהיא לא חושבת שהמשטרה מנסה לטייח את החקירה, "אבל קצין נפגעים אמור היה להגיע אליי הביתה. הם טענו שהם הגיעו ב-6:30 בבוקר באותה שבת ולא הייתי. אני יצאתי ב-6:45 מהבית לשים את הבן שלי אצל אחותי שגרה ביישוב כדי לנסוע ללניאדו. ראיתי מתי התקשרתי להעיר אותה. אבל גם אם הגעת ואני איננה, במהלך השבעה תבוא, תספר, הרי הורים רוצים לדעת מה קרה. עברה השבעה? אנחנו חודש וחצי אחרי. אם אני לא הייתי יוזמת את השיחה הזו במשטרה, אני גם לא יודעת אם זה היה קורה. מי שאיבד את הדבר המהותי זה אנחנו ואנחנו לא יודעים כלום. עם מה נשארנו, עם תמונות?".


  פורסם לראשונה 04/02/2018 23:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים