שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרסום ראשון: ההטבות של עובדי טבע אשר ישרדו את הפיטורים
  ועדי העובדים בטבע נלחמו השבוע מול ההנהלה על זכויות והטבות העובדים שישרדו את גרזן הפיטורים. ל-ynet הגיע הפירוט של סל ההטבות עליו מתכוונת להודיע ההנהלה לעובדים, והוא נחשף כאן לראשונה. האם לא היה כדאי לקצץ חלק מההטבות ואולי לפטר פחות עובדים? שפטו בעצמכם

   

   

  אחרי פיטורי הענק בחברת טבע, והסכמי הפרישה מרצון אליהם הגיעו במטה החברה ובחלק מהמפעלים, מה שנותר על הפרק מבחינת עובדי טבע אשר שרדו את גרזן הפיטורים הן ההטבות הנרחבות אותן קיבלו במשך שנות עבודתם בחברה.

   

  לפי המכתב שמתכוונת להוציא הערב (א') הנהלת טבע לעובדים והגיע למערכת ynet, חלק גדול מההטבות האלה ישמרו גם ב-2018. עם זאת, התנאים המפנקים עלולים לצרום לאלו מהעובדים שאיבדו את מקום עבודתם עקב המשבר החמור.

   

  הפגנת עובדי טבע מול הכנסת במהלך המאבק (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  הפגנת עובדי טבע מול הכנסת במהלך המאבק(צילום: אלכס קולומויסקי)

  לפי המכתב, הביטוחים הנרחבים של עובדי טבע ישמרו, כמו גם ההחזר עבור השתתפות ילדי העובדים בקייטנות קיץ, מימון לימודים אקדמיים לעובדים ולילדיהם, הנופש השנתי והמתנות לחג. מטבע נמסר כי הטבות נוספות כמו בונוסים על שירות מילואים אשר קיבלו עובדי טבע בעבר נמצאות עדיין בבחינה.

   

  אורלי פסקל, מנהלת משאבי האנוש בטבע פונה במכתב אל העובדים ואמרת כי "סל ההטבות של טבע מפורסם בהיותו אחד מהרחבים בישראל, אך ברור לנו כי בשנה מורכבת זו, שבה רבים מסיימים את עבודתם בחברה, לא נוכל להמשיך להתנהל כבשגרה".

   

   המכתב לעובדים: 

   


   

  יו"ר ועד עובדי טבע כפר סבא, אלירן קוזליק, סיפר ל-ynet כי "בשבוע שעבר לאחר שהנהלת החברה החליטה לבטל את סל הרווחה והבונוס השנתי של העובדים, החלטנו לעשות מעשה ולפנות לבית הדין לעבודה. טרם הפניה לבית הדין נשלחה הודעה להנהלה לחזור בה ממהלכים אלה, ולשמחתי הצלחנו ביחד עם ההנהלה להגיע להבנות ולהחזיר את רוב רכיבי הרווחה שהינם חלק בלתי נפרד מתנאי העסקה של העובדים".

   

  עם זאת הוסיף קוזליק כי הוא קורא להנהלת החברה לחזור בה מביטול הבונוס השנתי של העובדים. "כולי תקווה שנצליח להגיע להבנות גם בנושא הבונוס וזאת בדיאלוג ומחוץ לכותלי בית המשפט".

    

  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר במפגש עם עיתונאים בשבוע שעבר כי כי העובדים בטבע קיבלו תנאי פרישה מיטיביים שלא היו מקבלים אם לא היו בהסתדרות, אך מודה שכוחה של ההסתדרות היה מוגבל, וזאת מכיוון שמדובר בחברה רב לאומית אשר ישראל מהווה רק חלק קטן מהייצור שלה. 

   

  ניסנקורן הפנה בנושא זה את הזרקור לממשלה: "מקרה טבע צריך להדליק אורות אדומים לממשלה שתראה מה קורה כשאין זיקה בין תעסוקה לבין הטבות מס. המדינה צריכה ללמוד איך לעודד ייצור כחול לבן וזו הופכת להיות מטלה של ההסתדרות ולא רק של המעסיקים". 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים