שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "למדת באריאל? העבודה הזאת לא בשבילך"
  "לחברה ממשלתית באשדוד דרושים מהנדסי כימיה", כך לשון המודעה שפורסמה על ידי חברת השמה בפייסבוק. אך כאשר התקשרו בוגרי אוניברסיטת אריאל לברר על המשרה, הם נענו שהיא לא מיועדת עבורם. עוד התברר: מדובר בחברת פז בית זיקוק אשדוד בע"מ - שכלל אינה חברה ממשלתית. חברת ההשמה: "טעות, מתנצלים"

   

  דרושים מהנדסי כימיה - לא מאוניברסיטת אריאל

  דרושים מהנדסי כימיה - לא מאוניברסיטת אריאל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טעות בפרסום או הנחיה מכוונת? מודעת דרושים שפורסמה בשבוע שעבר במספר קבוצות בפייסבוק (ועדיין מפורסמת גם היום) מציעה משרה למהנדסי כימיה, מנוסים או מתחילים, בחברה "ממשלתית" באשדוד. עם זאת, כאשר פנו מספר בוגרי אוניברסיטת אריאל בעניין המשרה, נאמר להם כי היא לא מיועדת להם.

   

   (אתר הפייסבוק של החברה) (אתר הפייסבוק של החברה)
  (אתר הפייסבוק של החברה)

  כאשר התקשרה תחקירנית ynet למספר של חברת כוח האדם, "לימאן משאבי אנוש", אשר הופיע במודעה, והזדהתה כבוגרת אוניברסיטת אריאל, אמרה לה הנציגה כי "דרישת הלקוח היא בוגרי אוניברסיטאות בלבד, ואוניברסיטת אריאל אינה נכללת".

   

  עוד נאמר לתחקירנית כי החברה המגייסת הינה "פז בית זיקוק אשדוד בע"מ", חברה בת של חברת הדלק פז, אשר רכשה את בית הזיקוק ממדינת ישראל כבר ב-2006, וכמובן אינה חברה ממשלתית:

    

    

  לאחר השיחה פנינו לחברת פז, ושם טענו כי גם הגדרת החברה כ"ממשלתית" וגם הסירוב לבוגרי אוניברסיטת אריאל הם טעויות של חברת כוח האדם וכי הם יתוקנו מייד. 

   

  המנהלת בחברת ההשמה: "זו טעות, אנחנו מתנצלים"

  בפנייתנו השנייה לחברת משאבי האנוש שוחחה תחקירנית ynet עם המנהלת וביקשה הסברים:

   

   

  "העדפה מוחלטת של יוצאי אוניברסיטאות עלולה להוות חסם"

  גם אם פסילת מועמדים מאוניברסיטת אריאל אכן נעשתה בטעות, דרישת הסף למועמדים יוצאי אוניברסיטאות בלבד יכולה להתפרש כבעייתית אף היא ועלולה להוות מכשול בפני קבוצות מוחלשות יותר באוכלוסייה, שפעמים רבות לומדות במכללות.

   

  בנציבות לשוויון הזדמנויות במשרד העבודה התייחסו לנושא לבקשת ynet והבדילו בין שלב ההצעה למועמדים ובין שלב מיון קורות החיים: "על המעסיק לנקוט שוויון בשלב הצעת העבודה למועמדים/ות לתפקיד ולאפשר לכל בעלי ובעלות התואר האקדמי הנדרש והרלבנטי לתפקיד להתמודד על תפקידים הדורשים תואר אקדמי. לצורך השלב הבא של מיון קורות החיים ובחירת המועמדות/ים יוכל המעסיק לשקול בין יתר השיקולים את המוסד האקדמי בו נלמד התואר האקדמי, ככל שהדבר מתחייב מאופי ומהות התפקיד".

   

  עם זאת, בנציבות סייגו והוסיפו כי "העדפה מוחלטת של תואר אקדמי מאוניברסיטאות על פני אלו של מכללות כתנאי סף להגשת מועמדות לעבודה עלולה להוות חסם נוסף בפני השתלבותם של אקדמאים/ות מקבוצות שונות באוכלוסיה (ערבים/ות, חרדים/ות, אנשים מבוגרים וכו') ויש לבדוק כל מקרה לגופו".

   

  תגובת חברת לימאן משאבי אנוש: "נושא החברה הממשלתית שהופיע בפוסט הוא שגיאה שתוקנה. הרכזת הינה רכזת חדשה, ולאחר השיחה עימך הובהר הנושא כי אוניברסיטת אריאל הפכה ממכללה לאוניברסיטה בסביבות שנת 2012. יש רבים שלא יודעים זאת, ומכאן נבע הבלבול. הכול תוקן. אנו תמיד שמחים לקבל מועמדים מכל התחומים ומכל האוניברסיטאות ומכל מוסד אקדמי שהוא".     

  תגובת חברת פז: "בית הזיקוק מעסיק מנהלים ועובדים בוגרי אוניברסיטת אריאל, ואנו שמחים להעסיק בוגרים מכל האוניברסיטאות והמכללות המתאימים למקצועות שבהם אנו פועלים. מדובר בטעות של עובדת בחברת כוח האדם, שהבהירה גם לנו שאין ולא הייתה כל מדיניות כנגד אוניברסיטה זו. הטעות ביחס לחברה הממשלתית נבעה ממעמדו הקודם של בית הזיקוק והיא תתוקן מייד".

     

  מאוניברסיטת אריאל נמסר: "מדי שנה מסיימים באוניברסיטת אריאל אלפי סטודנטים את לימודיהם ומשתלבים היטב במגוון משרות בשוק העבודה ובאקדמיה. בוגרים רבים כבר השתלבו בעמדות מפתח בחברות מובילות במשק ובחברה הישראלית ותורמים תרומה משמעותית לפיתוחה ולשגשוגה של הכלכלה הישראלית".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלומי אוחנה
  בית הזיקוק באשדוד
  צילום: שלומי אוחנה
  צילום: יצחק שליסל
  אוניברסיטת אריאל
  צילום: יצחק שליסל
  מומלצים