שתף קטע נבחר

סטודנטים בדואים למען הפליטים הסורים

סטודנטים בדואים מהמכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע, לוקחים חלק במיזם ייחודי במסגרתו הם מתרגמים חומרים של משחק חוויתי במתמטיקה עבור מאות ילדי פליטים סוריים בגרמניה

מיזם חדש של המכללה האקדמית לחינוך על שם קיי בבאר שבע מתרגם משחקים ושאלונים במתמטיקה עבור כמאה ילדי פליטים סוריים השוהים בגרמניה. המדובר במשחקים ושאלונים וירטואליים בתחום המתמטיקה שנתרמו על ידי המכללה ועל ידי ד"ר מארק אפלבאום, מרצה למתמטיקה במכללה וזכיין ארגון "קנגורו ישראל".

 

קנגורו היא תכנית עולמית ללימוד מתמטיקה בצורה חווייתית, הפועלת בחסות האקדמאית של המכללה וכיום חברים בה 75 מדינות, מתוכן גם מספר מכובד של מדינות מוסלמיות. ד"ר אפלבאום נרתם למשימת התרגום כשהוא ומספר סטודנטים למתמטיקה מהמגזר הבדואי במכללה, דאגו לתרגם שאלונים ומשחקים וירטואליים מאנגלית לערבית כדי להקל על ילדי הפליטים הסוריים שמתגוררים בגרמניה.

 

   ()

"הזכיין של "קנגורו" בגרמניה ביקש מאתנו סיוע בתרגום של שאלונים מתמטיים עבור תלמידים ילדי פליטים סוריים", אומר אפלבאום. "שמחנו להירתם לרעיון ועבור כך נעזרתי בסטודנטים למתמטיקה מהמגזר הבדואי בתרגומים לערבית של התרגילים והחידונים".

 

אפלבאום מוסיף שמכללת קיי דוגלת בדו קיום ושהאפשרות לסייע לילדי פליטים סורים נפלה לדבריו לידיו 'כפרי בשל' והוא מיד נרתם למלאכת התרגום. "מדובר בתהליך ארוך, שבמסגרתו ראשית כל החומר מתורגם מאנגלית לעברית ולאחר מכן מאנגלית לערבית, אבל הפרויקט הזה מותאם לתפישת המכללה שחרתה על עצמה את דגל הדו קיום והסובלנות והעובדה שאנחנו עוזרים לילדי פליטים גורמת לסיפוק גדול, והמטרה היא להמשיך את פרויקט הסיוע לעוד שנים ארוכות".

 

    ()

"הצטרפתי לקנגורו העולמי לפני חמש שנים, הזכיינות ניתנת לאדם כשמאחוריו עומד מוסד, גוף או חברה", הוא מסכם. "פניתי לנשיאת המכללה, פרופסור לאה קוזמינסקי וביקשתי ממנה לתת חסות לפרויקט 'קנגורו' בישראל. מאז, אנו יוצרים תכנים, שאלונים וחידונים וירטואליים שנועדו לשמש ילדים יהודים וערבים ולגרום להם הנאה מלימודי המתמטיקה".

 

נשיאת המכללה פרופ' לאה קוזמינסקי: "כל ילד באשר הוא זכאי לחינוך איכותי. אני שמחה שמכללת קיי יכולה לסייע ללמידה של ילדי הפליטים הסוריים שנמלטו לגרמניה". 

 

ב-13 במרץ יתקיים יום המעשים הטובים, המהווה יום שיא לעשיית טוב כל השנה. מיליוני בני אדם צפויים להשתתף ביום גלובלי זה, שיתקיים בלמעלה מ-90 מדינות. רוצים להצטרף ליוזמה? היכנסו עכשיו לאתר "יום מעשים טובים" והירשמו בקליק למעשה הטוב שלכם! או חייגו 9093*. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה , המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים