שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   מי משלם הכי הרבה עמלות לבנקים? האוכלוסייה המבוגרת
   בדיקה תשלומי העמלות של אלפי לקוחות בבנקים, מעלה כי אזרחים ותיקים ופנסיונרים משלמים בממוצע כמעט פי ארבע בהשוואה לכלל הלקוחות: 2,344 שקל בשנה. ומי משלם הכי פחות?

   כמה אתם משלמים לבנק על עמלות? בדיקה שעשינו ב־ynet לפני מספר חודשים והסתמכה על דוחות הבנקים בנוגע להכנסותיהם מעמלות, העלתה כי סכום העמלה הממוצע שמשלם לקוח בבנק נע סביב 840 שקל בשנה.

    

    

   אולם מסתבר כי קיימת שונות גדולה בסכומי העמלות שהבנקים גובים מאוכלוסיות שונות. חלקן משלמות סכומים גדולים בהרבה, לעיתים כמעט פי 4 בהשוואה לממוצע של כלל הלקוחות, כשהבולטת שבהן היא האוכלוסייה המבוגרת.

    

   דו"חות הבנקים אינם מפרטים את המחירים שמשלם כל מגזר, עם זאת, בדיקה שערכה חברת "פיזבק", שפיתחה פלטפורמה המאפשרת השוואת עמלות בין אלפי לקוחות והצעת שירותים פיננסיים מוזלים, מעלה כי פנסיונרים ואזרחים ותיקים משלמים בבנקים עמלות בסכום ממוצע של 2,344 שקל בשנה, לעומת ממוצע של 840 שקל שמשלמים כלל הלקוחות.

    

   מתוך סכום זה, עמלות העו"ש של האזרחים הוותיקים מסתכמות בממוצע ב־168 שקל. את רוב העמלות, הציבור המבוגר משלם עבור שירותים נוספים ובעיקר עמלות בתחום ניירות ערך בהם דמי ניהול ניירות ערך, קנייה ומכירה וכן עמלות מט"ח.

    

   גם בקרב אוכלוסיות אחרות עמלות העו"ש מהוות אחוז קטן יחסית מסך העמלות שמשלמים, ועיקר הגבייה של הבנק היא בגין עמלות ני"ע, מט"ח וכרטיסי אשראי.


    

   הבדיקה של פיזבק מבוססת על אלפי לקוחות שהעלו לאפליקציה קובץ עם תעודת הזהות הבנקאית שלהם – מסמך אותו מקבל הלקוח מהבנק אחת לשנה ונותן תמונת מצב על החשבון. בין היתר, מפורטים העמלות והריביות שהוא משלם וכן ההתחייבויות השונות והנכסים (הפיננסיים) שיש לו.

    

   מגזר נוסף שמשלם עמלות גבוהות ביחס לאחרים הם העסקים הקטנים. סכום העמלות הממוצע במגזר זה עומד על 1,808 שקל לשנה, מתוכם 416 עמלות עו"ש.

    

   אלו שמשלמים הכי פחות עמלות (מלבד עובדי הבנקים) הם סטודנטים. על פי הנתונים, סך העמלות שגובים מהם מסתכם בממוצע ב־335 שקל בשנה, כאשר כמעט כל העמלות הן בגין פעילות בני"ע ומט"ח (כמעט בכל הבנקים לסטודנטים יש פטור מעמלות עו"ש).

    

   לדברי קרן צוקרמן, מנכ"לית ומייסדת פיזבק (feezback), "אנחנו רואים פערים משמעותיים בין הקבוצות השונות, והדבר רק מחזק את העובדה שאנו חייבים להתמקח עם הבנק, להציג הצעות חלופיות, לנהל עימו משא ומתן וברוב מוחלט של המקרים, הניסיון מלמד שכל משק בית, עסק, או אדם פרטי יכולים לחסוך לא מעט כסף".

    

    

   סגורסגור

   שליחה לחבר

    הקלידו את הקוד המוצג
   תמונה חדשה

   שלח
   הסרטון נשלח לחברך

   סגורסגור

   הטמעת הסרטון באתר שלך

    קוד להטמעה:

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים