שתף קטע נבחר

20 בקבוקי תבערה בחודש - על אותו בניין: "זה לא נגמר"

שלושה בקבוקי תבערה יודו לעבר בניין מגורים בירושלים. בני המשפחה הצליחו לכבות את האש שהחלה להתפשט אל חדר הילדים - ומנעו אסון: "לא יכול להיות שזו תהיה השגרה שלנו". בשבועיים האחרונים יודו 13 בקבוקי תבערה לעבר המבנה

 

20 בקבוקי תבערה בחודש. הנזק למרפסת ()
20 בקבוקי תבערה בחודש. הנזק למרפסת

שלושה בקבוקי תבערה יודו שלשום (א') לעבר בניין מגורים בשכונת מעלה הזיתים בירושלים. כתוצאה מכך, פרצה שריפה במרפסת דירת משפחה בבניין. האש החלה להתפשט לעבר חדר הילדים - שישנו באותה עת. בני המשפחה, שהתעשתו במהרה, הצליחו לכבות את הדליקה ומנעו אסון. בחודש האחרון יודו לא פחות מ-20 בקבוקי תבערה על המבנה.

 

"זה קורה כל יום שני ב-23:45", מספרת כרמל גבעון (28), אם לשני ילדים שמתגוררת בדירה המדוברת. "אתמול זה קרה במקרה ביום ראשון. האש התפשטה לכיוון החדרים והתינוק שלי התחיל לבכות". גבעון הוסיפה כי "לצערי, אני כבר מתורגלת במקרים הללו והצלחנו לכבות את האש מהר. לא יכול להיות שהשגרה שלנו תהיה לתפעל שריפה בבית שלנו כל פעם מחדש".

חלון חדר הילדים ()
חלון חדר הילדים

גם בשבוע שעבר, בעת שחזרה משפחת גבעון לביתה, הושלכו בקבוקי תבערה על הבניין; לפני כשלושה חודשים נשרף הריהוט ולפני כחצי שנה התלקח בקבוק תבערה במרפסת שלה - בדיוק באמצע ארוחת ערב שבת. "התחושה קשה", אומרת בייאוש אם המשפחה, "וזה לא נגמר". דיירי הבניין הגישו כמה תלונות במשטרה, אך עד כה טרם נתפסו חשודים במעשה. במשטרה טוענים מנגד כי אותרו חשודים שיידו אבנים באזור, אך למרות זאת נראה שהאירועים נמשכים.

 

אריה קינג, חבר מועצת העיר שמתגורר גם הוא במקום, כתב בדף הפייסבוק שלו: "עברנו לשלב הבא. לאחר שנתנו צ'אנס לגורמי הביטחון שאמונים על ביטחון משפחותינו - 18 ימי חסד - כעת יש לנו חובה מוסרית כלפי ילדינו ושכנינו, והזכות הבסיסית כבני אדם חפצי חיים, להגיב בפעם הבאה שינסו לרצוח אותנו בשעה שאנו ישנים".

 

המשטרה: "מבצעים פעולות גלויות וסמויות"

ממשטרת ישראל נמסר כי "במהלך התקופה האחרונה מבצעת משטרת ישראל פעילות יזומה באזור במישור הגלוי והסמוי, במטרה לסכל, למנוע ולפעול נגד אותם פורעי חוק כל תלונה המוגשת במשטרה, כמו גם כל אירוע שבו מיידים בקבוקי תבערה, גם אם לא נגרם בגינו נזק או נפגעים בנפש - נחקר ומטופל במשטרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם החשודים.

 

"בזכות פעילות מאומצת של המשטרה, לפני כשבועיים עצרה המשטרה מספר חשודים בחשד ליידוי בקבוקי תבערה לעבר הבניין, ובסך הכול נעצרו בתקופה האחרונה כעשרה חשודים שיידו אבנים ובקבוקי תבערה באזור זה. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות ובכל זמן, למען ביטחונם ושלומם של תושבי הבניין והאזור כולו".


פורסם לראשונה 05/02/2018 21:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים