שתף קטע נבחר

בתמורה לכספי השיפוץ: תורם שיחק עם הפעוטות בגן

ללא אישורם או עדכונם של ההורים נכנס למעון נעמת בירושלים אדם שהוגדר כ"תורם קנדי" ושיחק עם הפעוטות שעות רבות. ההורים שגילו זאת במקרה מתמונות ששלחה הגננת זועמים: "כיצד מאפשרים לאדם זר לחדור למקום הכי שמור?"

 

התמונה שנשלחה להורים ועוררה חשד ()
התמונה שנשלחה להורים ועוררה חשד

הורים במעון נעמת בירושלים נדהמו לגלות כי המקום שאמור להיות הכי בטוח ושמור עבור ילדיהם הקטנים לא מוגן כפי שהם חשבו. הבוקר (יום ג') פורסם ב"ידיעות אחרונות", כי אדם זר נכנס לגן ברשות ואף שיחק עם ילדיהם במשך כמה שעות.

 

לפני כמה ימים התעורר חשדם של ההורים לאחר שהבחינו במקרה בדמותו של גבר זר שהופיעה בתמונות ובסרטונים שנשלחו על ידי הגננת בקבוצת הוואטסאפ של הגן. לאחר בירור הם הופתעו לגלות כי מדובר באדם שהוגדר על ידי נעמת כתורם קנדי, שכספו סייע לשיפוץ הגן שנעשה בתחילת השנה.

 

משיחות קצרות עם הצוות במעון, השוכן ברחוב אלעזר המודעי, התברר כי לא מדובר בביקור תורמים קצר שבו התורם התרשם מתוצאות השיפוץ ומתפעול הגן. האיש שהה בגן בין שעתיים לשלוש שעות בכל ביקור. כך, מבלי שההורים עודכנו על כך וללא אישורם, שיחק התורם עם ילדיהם במשך זמן רב, וידוע כי המקרה חזר על עצמו פעמיים לפחות.

 

נציגת הפיקוח הארצי הבהירה להורים הזועמים כי לתורם יש תעודת יושר ובשום שלב הוא לא נותר לבד עם הילדים. גם מנהלת המעון הדגישה כי הוא "מתנדב כבר 20 שנה ותורם הרבה כסף לנעמת. הוא מאוד נחמד ומוכר". לדבריה, התורם נוהג לבקר גם בגנים נוספים בירושלים ובחיפה, והדבר נעשה בתיאום עם הפיקוח הארצי.

 

למרות זאת, ההורים עדיין מתקשים לעכל כיצד הגיוני שאדם זר לחלוטין נכנס בשערי הגן. "עצם המחשבה שגבר שאנחנו לא מכירים נכנס למעון ושיחק עם הילדים שלנו במשך שעות מטרידה", אמרה אחת האימהות.

 

אמא אחרת הוסיפה כי הבעיה העיקרית טמונה בכך שאף אחד מהגורמים שידעו על הביקורים לא טרח לעדכן את ההורים: "זה לא הגיוני לגלות דבר כזה במקרה. במעון מאוד שומרים על הילדים, כשאנו מביאים אותם בבוקר רק אשת הצוות מכניסה אותם לכיתה ולהורים אסור להיכנס. אז איך ייתכן שהורה לא מורשה להיכנס אבל גבר זר כן? בגלל שהוא תורם לנעמת?"

 

על אף המהומה שהתחוללה בעקבות התמונות, אף אחד מן ההורים לא קיבל תשובה רשמית ומפורטת על מספר הפעמים שבהן הגיע התורם הקנדי אל הגן. מנעמת נמסר בתגובה: "אנו מצרים על כך שההורים לא יודעו על העניין. בעקבות מקרה זה הוחלט בהנהלת נעמת לחדד את הנוהל בעניין הגעת מתנדבים למעון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים