שתף קטע נבחר

השיר שיוביל את חגיגות ה-70 של המדינה: "הללויה"

40 שנה אחרי שגלי עטרי ולהקת "חלב ודבש" זכו באירוויזיון איתו, "הללויה" נבחר להיות השיר המרכזי של חגיגות ה־70 למדינת ישראל. לכבוד האירוע יוצרי השיר, שמרית אור וקובי אשרת יכתבו בית חדש שיעסוק בישראל

השיר של המדינה: ב־1979 זכה "הללויה" של גלי עטרי ולהקת "חלב ודבש" באירוויזיון שנערך בירושלים באותה השנה, והפך לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית. כעת הוא נבחר שוב לייצג את ישראל, הפעם בתור השיר המרכזי של חגיגות ה-70 למדינה, בעיבוד מחודש ובתוספת בית חדש שייכתב במיוחד על ידי יוצרי השיר המקורי, שמרית אור וקובי אשרת.

 

במנהלת חגיגות ה־70 למדינת ישראל הוחלט כי השיר הסמלי יבוצע מיד עם תום טקס הדלקת המשואות ומופע הזיקוקים שיהיה השנה גדול ומרשים במיוחד ויתקיים סימולטנית בכל רחבי הארץ. על פי התוכנית, לאחר ספירה לאחור יבוצע השיר בעיבודו החדש בכל רחבי ישראל ויוקרן על מסכי ענק בהר הרצל וב־20 במות שמחה בערים השונות. במנהלת מקווים שכל תושבי המדינה החוגגים יצטרפו לשיר בקול גדול, והאלפים במרכזי הערים יצולמו שרים אותו. במקביל השיר יתנגן בעוד 10 אתרים בקהילות יהודיות בחו"ל שיצדיעו למדינת ישראל לרגל חגה.

 

שרת התרבות מירי רגב סיפרה שאישרה את בחירת השיר בתנאי אחד: שיוסיפו לו בית חדש שידבר על ישראל - מאחר והשיר במקור הוא שיר שמעביר מסר בינלאומי כ"הללויה לעולם". בהמשך להנחיית השרה רגב, ראשי מנהלת ה-70 נפגשו אתמול עם יוצרי השיר ובישרו להם על הבחירה. בחגיגות ה-60 למדינה, אגב, היה השיר המרכזי "בת שישים" בביצוע של סאבלימינל והגבעטרון.

 

שמרית אור. תכתוב בית חדש (צילום: קרן נתנזון) (צילום: קרן נתנזון)
שמרית אור. תכתוב בית חדש(צילום: קרן נתנזון)

שמרית אור סיפרה אמש כי התרגשה מאוד לשמוע על בחירת השיר ואמרה כי "השיר הזה הוא למעשה השגריר הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל מאז 1979 ואני מאוד גאה בו. הוא חלק ממני אבל לגמרי חלק מכל המדינה. אני בהחלט חושבת שמגיע לו להיבחר, וזה שהמדינה חושבת כך זה מאוד חשוב לי ומרגש. הללויה היא מילה עברית שמוכרת בכל העולם וכל העולם מתחבר אליה. זה היה סוד הקסם של השיר. בשנה הבאה השיר הזה יחגוג 40 שנה ואני חושבת שמגיע לאנשים שחיים בארץ הזאת התייחסות חדשה נוספת בצורת כתיבת בית חדש".

  

שרת התרבות והספורט רגב אמרה כי "קיבלתי את המלצת מנהלת ה-70 לבחור בשיר 'הללויה' שיפתח את אירועי ה-70 לעצמאותה של מדינת ישראל. יחד עם זאת, התניתי זאת בכתיבת בית נוסף שיבטא את ישראל, את הבית שאנו אוהבים והמולדת שלנו. אני שמחה שגם שמרית אור וקובי אשרת התחברו לרעיון ויחד עם מיטב אמני ישראל יבוצע השיר, שהוא מקור לגאווה תרבותית לכל עם ישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נבחר לשיר של המדינה: הללויה
לאתר ההטבות
מומלצים