שתף קטע נבחר

משרד החקלאות יסבסד אימוצי כלבים חסרי בית

במטרה לעודד אימוצי כלבים נטושים בעמותות למען בעלי חיים ובכלביות הרשותיות, הקצה משרד החקלאות שני מיליון שקלים להפחתת עלות האימוץ של כלב מ-600 שקלים בממוצע ל-300 שקלים. שר החקלאות ציין כי הקמפיין "יעלה את מודעות הציבור ויעודד אימוץ אחראי ורב יותר של כלבים"

עלות אימוץ של כלב מעמותה למען בעלי חיים או כלבייה רשותית העומדת כיום על סכום של כ-600-650 שקלים תופחת בחצי כדי לעודד אימוץ כלבים חסרי בית, כך על פי יוזמת משרד החקלאות לתמיכה בעמותות ובכלביות רשותיות במטרה להגדיל את מספר הכלבים המאומצים.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

משרד החקלאות יעניק תמיכה בסך של שני מיליון שקלים לעמותות. סל אימוץ הוא למעשה תשלום עבור פעילות העמותה והכלבייה בטיפול בבעל החיים הנמצא תחת חסותה, שכולל חיסונים, עיקור וסירוס, תילוע, טיפולים וטרינריים במקרה הצורך ומזון. הסכום שהוקצה למטרה זו יספק סיבסוד של המדינה באימוצם של כ-3,800 כלבים.

 

על פי משרד החקלאות, המאמצים ישלמו סכום מופחת שיהיה בין 300-350 שקלים בהתאם לסל לגובה סל האימוץ. העמותה תקבל לאחר הגשת דיווח ראשוני למשרד החקלאות את מחצית הסכום וכחצי שנה לאחר האימוץ המוצלח של הכלב, תוענק לה שארית הסכום.

 

אורי אריאל, שר החקלאות ציין בהודעת המשרד כי "חשוב לעודד את הציבור לאמץ כלבים ואנו סבורים כי עליית הקמפיין לאוויר לצד מתן תמיכה הכספית ומתן 'מענק אימוץ' לכלביות ולעמותות למען בעלי חיים ברחבי הארץ, יעלה את מודעות הציבור ויעודד אימוץ אחראי ורב יותר של כלבים. במקביל אנו פועלים לעדכון החקיקה והתקנות במטרה לשפר באופן מתמיד את רווחת בעלי החיים".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

הפחחת העלות למאמצים ותגמול לעמותות

במשרד החקלאות ציינו כי "תופעת הכלבים המשוטטים וחסרי הבית משפיעה הן על בריאות הציבור והן על בריאות בעלי החיים ורווחתם. כלבים משוטטים מועברים לכלביות עירוניות ולהסגרים אשר אינם מתאימים לשהות ארוכת טווח. במקביל, הרשויות המקומיות והעמותות הפועלות למען בעלי החיים מעודדים אימוץ כלבים, אולם קצב התרבות הכלבים המהיר מקשה על קבלת מענה הולם לכלבים חסרי הבית בישראל".

 

לדברי ד"ר נירית ציפורי-ברק, סגנית הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות, שישה חודשים לאחר אימוץ הכלב הם פרק זמן מספיק להסתגלות של המשפחה לטיפול בחיית המחמד והדבר יבטיח אימוץ לטווח ארוך. "הורדת מחיר סל האימוץ לאזרח מאפשר גם תגמול של העמותה שתוכל להשקיע את יתרת הסכום שתתקבל לאחר כחצי שנה בשיפור אמצעי המחייה לכלבים, שיפור התשתיות והגדלת משאבי האימוץ", היא אומרת ל-ynet.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

במשרד החקלאות מקווים כי הדבר יסייע בעידוד אימוץ הכלבים הנטושים ומדגישים כי התמיכה שתינתן לעמותות ולכלביות תתקיים תוך שמירה על תקנות צער בעלי חיים ותנאי אימוץ המחייבים חיסון כלבת, דיווח על הכלב למרכז הארצי לרישום כלבים באמצעות שבב זיהוי. במשרד מציינים כי הנושא יובא לדיון עם נציגי עמותות למען בעלי חיים לקביעת הסכום הסופי של סל האימוץ.

 

נכנסו לתוקף: תקנות חדשות למסירת בעלי חיים לאימוץ

יש לציין כי בתחילת החודש נכנסו לתוקף תקנות המחייבות עמותות, כלביות והסגרים של כלבים וחתולים, לחסן בחיסון משושה כל כלב חסר בעלים וחיסון מרובע לחתול חסר בעלים תוך 72 שעות מכניסתו לאחריותם. הכלבים והחתולים מחוייבים בטיפול נגד תולעים.

 

כמו כן, התקנות החדשות מחייבות למסור כלב וחתול רק לאחר הליך סירוס ועיקור, בתנאי שמלאו לבעל החיים ארבעה חודשים ובאחריות הגוף המוסר את החיה לאימוץ, להתחייב לבצע ההליך במידה ולא ניתן במועד מאוחר יותר. כמו כן, הגדירו התקנות כי עלות מחיר לעיקור וסירוס לכלב/ה הינה 400 שקל וחתול 300 שקל.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

היום (ג') צויין בכנסת יום זכויות למען בעלי חיים ביוזמת חברי הכנסת יעל גרמן ואיציק שמולי, יעל כהן פארן ושרן השכל, ראשי השדולה לזכויות בעלי-חיים. במהלכו נערכו דיונים בנושא תקצוב כלביות ברשויות המקומיות, ועדת החינוך והתרבות תדון בעקבות תחקיר ynet על שימוש ברעל סטריכנין להממת כלבים משוטטים וייערך כנס של השדולה למען בעלי חיים בנושא אחורי הקלעים באימוץ כלבים, וכן הוענקו פרסים למתנדבים למען בעלי חיים.

 

בסמוך לאודיטוריום התאפשרה הצצה באמצעות טכנולוגיית מציאות מדומה לנעשה בתעשיות המזון מן החי בישראל בתיעוד שצולם על ידי עמותת סנטיאנט, הוצגה תערוכה של ציורי ילדים בנושא חמלה לבעלי חיים. במליאת הכנסת יתקיים דיון בהצעות חוק הנוגעות סמכויות פיקוח לווטרינרים המועסקים ע"י איגודי ערים והצעת חוק המתייחסת לנושא סימון אריזות ביצים בהתאם לסוג הלול בו מוחזקות התרנגולות המטילות. במזנון חברי הכנסת התקיים אירוע ביוזמת ח"כ תמר זנדברג ובשיתוף עמותת "אנונימוס לזכויות בעלי-חיים", במהלכו הוזמנו חברי הכנסת לטעום מנות טבעוניות שהוכנו על ידי אורי שביט ושף הכנסת אביחי גלבר.

 

רוצים לאמץ כלב או חתול? בואו למדור האימוץ של ynet

 


פורסם לראשונה 06/02/2018 11:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כלב ילד אהבה חיית מחמד נשיקה הורים
צילום: shutterstock
מומלצים