שתף קטע נבחר

פרידת האלמנה מבעלה שנרצח: "מבטיחה שנהיה חזקים"

איתמר בן גל שנרצח אתמול בפיגוע דקירה באריאל הובא למנוחות בהתנחלות הר ברכה. האלמנה מרים נתמכה בשתי בנות משפחה: "נמשיך לחיות בשמחה כמו שאתה רוצה". אביו דניאל: "הארורים לא יצלחו בתוכניתם". שגריר ארה"ב בישראל תקף: "המנהיגים" הפלסטינים שיבחו את המחבל

 

בהר ברכה התכנסו היום (ג') כ-1,300 בני אדם, בהם בני משפחה, מכרים ותומכים - ללוות את הרב איתמר בן גל בן 29 בדרכו האחרונה. בן גל נרצח בפיגוע דקירה באריאל, והותיר אחריו את אשתו מרים, אשת חינוך, וארבעה ילדים. קרוביו של בן גל מיררו בבכי והאלמנה מרים נתמכה בשתי בנות משפחה.
 
לאחר ההספדים הגיעה המשפחה לחלקת הקבר שם אמרה מרים: "איתמר, אני רוצה להבטיח לך שנעמוד ונהיה חזקים. נמשיך כמו שרצית לגדל את הילדים שלנו. לחיות בשמחה כמו שאתה רוצה מאיתנו".
 

רפאל האח התייצב מול חלקת הקבר: "בטלפון שלי אתה כתוב כאחי הגדול הגיבור. אני לא מעכל עדיין את הבשורה. לא מאמין שאגיע לרגע שבו אעכל. אתה תמיד תחסר לי. צר לי שלא הספקתי לבקש ממך סליחה על רגעים של ויכוחים. אני מבקש סליחה בשם כולם אם פגענו בך. אנחנו כאן לעזור לאמא ולאבא להתרומם".

 

האלמנה, מרים בן גל (במרכז) (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
האלמנה, מרים בן גל (במרכז)(צילום: אוהד צויגנברג)

 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)
 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

יסכה, אחותו של איתמר: "אני לא מאמינה שאני מדברת איתך ואתה לא עונה. שבוע שעבר התקשרתי אלייך ואמרתי לך שאני מתגעגעת ואמרת שגם אתה וקבענו שנבוא בשבת להורים. עכשיו למי אלך כשאני אתגעגע?".

 

דניאל בן גל, אביו של איתמר, ספד לו: "מתנה יקרה קיבלנו לפני כ-30 שנה והיום אנחנו נפרדים ממנה בצער. אין לנו מושג איך אנחנו ממשיכים מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך, בלי הפנים הטובות והקורנות מאושר תמיד. הספקת כל כך הרבה, אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. הנאתך מחינוך של הדור הבא בישראל האירו את פניך וכל הזמן באת להתייעץ".

 

הוא המשיך ואמר: "בני היקר, הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך הקטנים והמתוקים עד אשר יזכו לבנות בתים ישראל. הארורים, שתוכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות, לא יצלחו".


 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: משה מבורך) (צילום: משה מבורך)
(צילום: משה מבורך)

 (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
(צילום: אוהד צויגנברג )

 (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
(צילום: אוהד צויגנברג )

יו"ר היישוב הר ברכה, יוני הישראלי, ספד: "הרב איתמר, חברנו, אהובנו. אנחנו מלווים אותך כאן - המשפחה, היישוב, הישיבה, השומרון ועם ישראל. תחושות של כאב בלתי נתפש בוערות בתוכנו. היית בחור צעיר חזק ונמרץ, מלא חיים ומלא חיוניות, אהוב על כולם. היית חסון ובריא ותמיד עם חיוך ענק. הקדשת את חייך לחינוך, לימוד תורה ויישוב הארץ. למרות הכאב, המשפחה שלך חזקה וגם הקהילה ושום רצח שפל ופחדני לא יחליש אותנו. כל מי שחושב להחליש אותנו, הרצח היום הזה רק מחזק ומדרבן אותנו. אנחנו נבנה עוד שכונה ועוד מעון ועוד בית כנסת. נקים כאן בהר ברכה עיר בישראל. זו הנחמה האמיתית של היישוב. זו הייתה דרכך ואנחנו נמשיך בה עד עולם. בשם המשפחה והיישוב אני מבקש לכבד את ההלוויה ולא לקרוא קריאות גנאי".

 

לאחר מכן ספד רבה של הר ברכה, אליעזר מלמד: "פתאום מרים אלמנה והילדים יתומים. במותו על היותו יהודי, הפך איתמר לקדוש. עוד לא הגעת לגיל 30 אבל התחלת להגשים את החלומות. הצלחת להלהיב בחורים בחזון התורה. לקחת הכול ברצינות. ציפינו שתמשיך ללמוד תורה וללמד והיינו בטוחים שכשתגדל תהיה ראש הישיבה".

דניאל בן גל, אביו של הרב איתמר (צילום: הלל מאיר TPS) (צילום: הלל מאיר TPS)
דניאל בן גל, אביו של הרב איתמר(צילום: הלל מאיר TPS)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
(צילום: אוהד צויגנברג )

 (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
(צילום: אוהד צויגנברג )

יו"ר הכנסת אדלשטיין הגיע להלוויה (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
יו"ר הכנסת אדלשטיין הגיע להלוויה(צילום: הלל מאיר/TPS)

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הגיע להלוויה והיה בין הסופדים: "אבד חסיד מן הארץ, אבד לנו הרב איתמר שכל חייו הקדיש לחינוך והאיר את העלם בחסד. יחד איתך מרים הוא הקים משפחה לתפארת ואני בטוח שאתם תמשיכו באהבת ישראל. המחבל השפל שהתגנב אתמול לרב איתמר לא הכיר אותו ולא ידע במי נועץ את הסכין, אבל כל מי שמכיר את איתמר יודע מה המחבל ראה. הא ראה את האור. אומרים שמפגע בודד רוצח סתם וזה לא סתם. הוא רצה למחוק את החיוך שלו. זה הרצון של אויבנו לגדוע אותנו מחבלי הארץ. הרוצחים של הרב שבח קיוו להרוס את ההתיישבות בחוות גלעד. הרוצח של איתמר רצה לכבות את האור כאן ובעיניו של איתמר, אבל הם לא יצליחו". לאחר מכן תקף ראש מועצת שומרון יוסי דגן את הממשלה: "דורשים מהממשלה תשובות. לא ייתכן שאבדה ההרתעה. אני קורא לראש הממשלה להכריז על הר ברכה כעיר".

 

הרב שרגא פרוכטר, ראש ישיבת בני עקיבא שבה לימד בן גל היה אחרון הסופדים: "מה אגיד לכיתה שלך. אני מחפש מילים מאתמול בערב. מי מסוגל להחליף אותך? לא הרשית לומר על התלמידים שלך שהם תלמידים אלא שהם הבנים שלך".

 

בציוץ בחשבון הטוויטר שלו תקף שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן את ההנהגה הפלסטינית תוך שהוא כותב את המילה מנהיגים במרכאות בצמוד למילה פלסטינים. "'מנהיגים' פלסטינים שיבחו את הרוצח. לפני 20 שנה הענקתי אמבולנס להר ברכה בתקווה שישתמשו בו כדי להביא יולדות. במקום זה, תושב המקום נרצח על-ידי טרוריסט והותיר אישה וארבעה ילדים".

 

שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט צייץ גם כן: "אב לארבעה נדקר למוות בידי טרוריסט בזמן שהמתין לאוטובוס. האם המתקפה הזו תגונה או תשובח?".

 

 

הרב איתמר בן גל ובני משפחתו ()
הרב איתמר בן גל ובני משפחתו


זירת הפיגוע: צומת אריאל ()
זירת הפיגוע: צומת אריאל
 

בן גל נרצח כשהיה בדרכו למסיבת ברית משפחתית של אחיינהּ של האלמנה מרים. המחבל שרצח את הרב, עבד אל כרים עאדל עאסי מיפו, נמלט מהזירה בכניסה לאריאל. בתיעוד שפורסם נראה המחבל יורד ממונית שירות, חוצה את הכביש, דוקר את בן גל ונמלט. לאחר שנדקר בן גל רץ לעבר אוטובוס שהמתין במקום, דפק על שמשת הדלת - והתמוטט מיד. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה ושם נקבע מותו. 

 

אתמול אמרה האלמנה: "איבדתי את בעלי על אדמת ארץ ישראל. הוא נרצח בגלל שהוא יהודי. אני פה בבית שלי. בבית שהוא לא יחזור אליו. נקבור אותו פה בהר ברכה ביישוב שהוא כל כך אהב וכל כך רצה לפתח". 

 

הרב בן גל גדל ברחובות והיה מורה בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל.


פורסם לראשונה 06/02/2018 10:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אלמנת הרב בן גל בהלוויה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים