שתף קטע נבחר

הסיוט של הנהגים והנוסעים חוזר: היכונו להשבתת רכבות בזמן מרתון תל אביב

רבבות צפויים להשתתף בעוד כשלושה שבועות במרתון - כרצים, מעודדים או מלווים. אך באותו יום אמורה רכבת ישראל להשבית את פעילותה באזור, וסימן שאלה מרחף מעל הסדרי התנועה בעיר ומעל הגעתם של רבים לאירוע

 

תחנת רכבת השלום בתל אביב. ארכיון  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
תחנת רכבת השלום בתל אביב. ארכיון (צילום: ירון ברנר)

 

בעוד שלושה שבועות צפוי להתקיים מרתון תל אביב העשירי, ורבבות ישתתפו בו, אולם ברכבת ישראל מתכננים באותם הימים עבודות תחזוקה נרחבות שישביתו את תנועת הרכבות מהצפון ועד למרכז הארץ.

 

המרתון, שמתוכנן ל-23 בפברואר, נחשב לאירוע הספורט הגדול ביותר בישראל. אך נוכח השבתת הרכבת עולה חשש כי משתתפים רבים לא יוכלו להגיע לאירוע. תושבי העיר חוששים גם כי עשרות אלפי כלי רכב ייכנסו לתחומה וכך יוכבדו עומסי התנועה ברחובות - שחלקם נחסמים לקראת האירוע.

מרתון תל אביב  (צילום: רונן טופלברג) (צילום: רונן טופלברג)
מרתון תל אביב (צילום: רונן טופלברג)
 

 (צילום: דורון סרי) (צילום: דורון סרי)
(צילום: דורון סרי)

עד כה נרשמו למקצים כ-40 אלף איש. המארגנים ציינו כי נרשמה השתתפות שיא של כ-2,500 רצים מחוץ לארץ, בהם רצים מאיסלנד, הוואי וירדן. באירוע, שיתקיים בשעות 13:00-5:30, ייצאו המתחרים למקצים השונים מנקודת הזינוק שתיבנה בשדרות רוקח.

 

עבור משתתפים רבים מצפון הארץ, השימוש בתחנת רכבת האוניברסיטה-מרכז הירידים היה יכול לסייע להגיע לתחרות ברכבת. בתחילת השבוע התייחס ראש עיריית תל אביב רון חולדאי לאירוע ואמר: "מרתון תל אביב מהווה מוקד משיכה לרצים מכל רחבי תבל, הבוחרים בתל אביב-יפו שנה אחרי שנה כעיר יפה ואופטימלית לריצת מרתון ייחודית ואורבנית".

 

ברכבת ישראל מסרו כי "אכן מתוכנן מבצע תשתית בפברואר במסגרת תנופת הפיתוח וההתקדמות לדור הבא, אולם טרם נסגרו כל הפרטים. מידע מדויק על מהות העבודה ומידע לנוסעים יפורסם עם השלמת התכנון המדויק, ובו גם החלופות התחבורתיות". ברכבת ציינו כי "המבצע מתוכנן בקפידה רבה, בהתחשב בלקחים של מבצעים קודמים, מתוך כוונה לבצעו ביעילות, באינטנסיביות ובמטרה להמעיט ככל שניתן בשינויי השגרה לנוסעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
תחנת רכבת השלום בתל אביב. ארכיון
צילום: ירון ברנר
מומלצים