שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: עזתים שהתגייסו לדאעש נלחמים נגד חמאס בסיני
  עיתון לבנוני מדווח על עשרות תושבי עזה שיצאו להילחם בעיראק, סוריה ולוב, ומששבו לאזור לאחרונה - חלקם הסגירו את עצמם לידי חמאס. רבים אחרים נשארו בסיני כדי ללחום בחמאס בשירות דאעש

   

  צבא מצרים תוקף עמדות דאעש בסיני ()
  צבא מצרים תוקף עמדות דאעש בסיני
  עשרות תושבי עזה נלחמים בחמאס בשם דאעש - כך דיווח הבוקר (יום ג') עיתון אל אחבאר הלבנוני, המזוהה עם ארגון חיזבאללה. העיתון סקר את המאבק בין שלוחת דאעש בסיני לבין חמאס בעזה.

   

  עשרות תושבי עזה שיצאו להילחם בעיראק, סוריה ולוב, החלו לשוב לאזור זה מכבר. חלקם הסגירו את עצמם לידי חמאס, שפועל נגד דאעש בשטחי הרצועה. ואולם רבים אחרים החליטו להישאר בסיני ולהיאבק בחמאס בשירות דאעש.

   

  המאבק בין שני הצדדים מוגדר בעיתון כ"מלחמה ישירה ועקיפה", ושיאו מומחש בסרטון שפרסם לאחרונה דאעש. בסרטון זה תועדה הוצאה להורג של אדם בשם מוסא אבו זמאט, שהיה פעיל בארגון הטרור והואשם בהעברת אמצעי לחימה לחמאס דרך מנהרות ההברחה מסיני לרצועה.

   

  בסרטון, כך נטען, הן הדובר והן המוציא להורג הם תושבי עזה לשעבר, שאחד מהם הוא אף בן של בכיר חמאס ממחנה הפליטים שאטי.

   

  עוד נמסר בדיווח, כי לידי חמאס הגיע מידע שבשורות דאעש בסיני נלחמים כ-50 עזתים שהצטרפו רק בחודשים האחרונים, זאת בנוסף לפעילי הארגון הזרים. חלקם בקרב פעילי הארגון מוערך בכ-10% בסך הכל. השאר מצריים (50%) ואזרחי מדינות ערב בעלי אזרחויות שונות (40%).

   

  בתחילת דרכו של דאעש בסיני, הוא ניהל יחסים עם חלק מהארגונים ברצועה תחת עינה הפקוחה של חמאס, אך הפעילות הביטחונית שביצע הארגון השולט ברצועה נגד פעילים סלפים וגורמים המזוהים עם דאעש, הציתה את המאבק בין הצדדים. לאחר מכן, נוספו לכך גם המאמצים של צבא מצרים נגד הארגון בצפון חצי-האי סיני ושיתוף הפעולה עמו שנכפה על חמאס.

   

  באל אחבאר טענו כי סרטון ההוצאה להורג תיעד רק מקרה אחד שכזה, אך בפועל הוצאו עוד שבעה אנשים להורג לפני כן, בשל אותן האשמות.

   

  לעזה, אגב, הגיע מידע מהמודיעין המצרי על כך שבשלוחת דאעש בסיני מתכוונים לבצע פיגועי התאבדות בשטחי הרצועה והן בסמוך לגבול שבין סיני ועזה.

   

  בהמשך לתחקיר שפרסם לאחרונה בעיתון "ניו-יורק טיימס" החושף את ממדי המעורבות הישראלית בפעילות הצבאית נגד דאעש בסיני, המקורות עמם שוחח אל-אחבאר ציינו כי יותר מ-17 בכירים בדאעש חוסלו בידי ישראל, רובם היו פעילים בעבר בארגונים הפלסטיניים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים