שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל: אין מידע על כך שהחיילים החטופים נהרגו
  "הנחת העבודה היא שהם חיים, כל עוד לא הוכח אחרת", אמרו נציגי צה"ל להורים. סא"ל יובל בזק מונה למפקד חטיבת החרמון במקום אל"מ יואלי אור, שהודח בעקבות התחקיר על חטיפת החיילים

  אגף כוח אדם בצה"ל הכחיש אתמול (יום ד') את השמועות שנפוצו בימים האחרונים, לפיהן יש לצה"ל מידע לפיו שלושת החיילים החטופים נהרגו בעת החטיפה וגופותיהם בדרך לישראל.
  ראש מחלקת הנפגעים בצה"ל, אלוף משנה משה בנבנישתי, נפגש עם הוריהם של עדי אביטן ועומר סוואעד, וראש אגף כוח אדם, האלוף יהודה שגב, נפגש עם אביו של בני אברהם. השניים אמרו להורים כי אמנם החיילים נפגעו בפיצוץ שקדם לחטיפה, ונפצעו ככל הנראה באורח קשה, אולם הם נחשבים בצה"ל לנעדרים והנחת העבודה היא שהם חיים, כל עוד לא הוכח אחרת.
  במקביל לשמועה שפשטה בארץ בעניין, התברר כי רופא המשרת בצה"ל והמכיר את פרשת החטיפה מקרוב סיפר לאביו של בני אברהם על דעת עצמו כי לדעתו נהרגו החיילים במהלך החטיפה. חיים אברהם חש ברע בעקבות האירוע, ופנה לראש אכ"א, האלוף שגב. הערב ייפגשו בני משפחות החטופים עם ראש צוות המשא ומתן להשבת הנעדרים, יעקב פרי, לפגישה שנקבעה בראשית השבוע.
  במקביל, מינה אלוף פיקוד צפון, גבי אשכנזי, את סגן אלוף יובל בזק למפקד חטיבת החרמון, במקום אלוף משנה יואלי אור, שהודח על ידי הרמטכ"ל בעקבות הממצאים הקשים שעלו מהתחקיר של חטיפת החיילים.
  סא"ל בזק משמש כיום כסגן מפקד חטיבת גולני, ובעבר היה מפקד גדוד הטירונים של החטיבה. הוא ייכנס לתפקידו בשבוע הבא ויועלה לדרגת אל"מ.
  אל"מ אור הודח מתפקידו לפני כשבועיים, לאחר שהתברר בתחקיר כי היה פער גדול בין הוראות פיקוד הצפון ואוגדת רמת הגולן לבין פעילות הכוחות שבאחריות חטיבת החרמון. מהתחקיר עלה, כי הסיור בו נחטפו החיילים נע באופן לא מאובטח, ולקח זמן רב מרגע החטיפה ועד לגילויה.
  "בזק נכנס לתפקיד לא קל וכפוי טובה. צריך לקוות שכישוריו הרבים יעזרו לו לצלוח את התפקיד בלי תקלות", אמר גורם בפיקוד צפון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום צפריר אביוב
  סא"ל יובל בזק. יועלה בדרגה
  צילום צפריר אביוב
  מומלצים