שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה: לפחות 55 הרוגים בהפצצה בפרברי דמשק
  חילות האוויר של סוריה ורוסיה כותשים בימים האחרונים את א-רוטה שממזרח לדמשק. עשרות פצועים חולצו שותתי דם מהרחובות המופצצים שכוסו בענני אבק: "דקה אחרי דקה, מניין הקורבנות מטפס"

    

   

  לפחות 55 בני אדם נהרגו אתמול (ג') בהפצצות של חילות האוויר של סוריה ורוסיה על מעוז המורדים באזור דמשק. המרכז הסורי המפקח על זכויות האדם הודיע כי מניין ההרוגים עוד צפוי לעלות.

  "דקה אחרי דקה, מניין הקורבנות מטפס". ההפצצות בא-רוטה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "דקה אחרי דקה, מניין הקורבנות מטפס". ההפצצות בא-רוטה(צילום: AFP)

  צבאו של נשיא סוריה בשאר אסד, בסיוע של צבא רוסיה, תוקף באינטנסיביות במהלך הימים האחרונים את א-רוטה שבפרברים המזרחיים של הבירה דמשק - אזור שבו מתגוררים כ-400 אלף בני אדם. האזור נמצא בשליטת המורדים, ולכן נמצא זה תקופה תחת מצור.

   

  כוחות ההגנה האזרחית הסורית ("הקסדות הלבנות"), שהיו הראשונים שהוזעקו למקום, מסרו אמש כי מניין ההרוגים עלה במהלך היום ועומד כעת על 55. עם זאת, המרכז הסורי המפקח על זכויות האדם מסר כי לפחות 70 בני אדם נהרגו.

  "אין שום מקום בא-רוטה שהוא בטוח". נזקי ההפצצות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "אין שום מקום בא-רוטה שהוא בטוח". נזקי ההפצצות(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בתמונות מאזורי ההפצצות נראים רחובות מכוסים באבק, בשל הפצצות שאינן חודלות, וכן ילדים ומבוגרים מכוסים בדם מקבלים טיפול רפואי לאחר שחולצו. באחד הסרטונים שפורסמו ברשת נראה אדם ששרד את ההפצצה עם בגדים קרועים ופנים מלאות בדם רץ מהבניינים המופצצים לעבר אמבולנס וצועק "תצילו אותי".

   

  כוחות ההגנה האזרחית סיפרו על אדם בשם סעיד, שהבחינו בו בתוך ענן של אבק כשהוא מחזיק את בנו התינוק, איבראהים, כשראשו של התינוק מלא דם. לדבריהם, סעיד הצליח לשלוף בכוחות עצמו את התינוק מבין הריסות ביתם שנפגע בהפצצות.

   

  כמעט 200 בני אדם נפצעו בהפצצות, והמחלצים מסרו כי הם מעריכים שרבים מהם לא ישרדו וימותו מפצעיהם בשל המחסור בתרופות ובציוד רפואי. "דקה אחרי דקה, מניין הקורבנות מטפס", אמר אחד המחלצים מכוחות ההגנה. "אין שום מקום בא-רוטה שהוא בטוח, כבר אין לנו מילים".

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בהפצצות שלשום נהרגו לפחות 28 בני אדם בא-רוטה. ביום ראשון, עשרות בני אדם סבלו מקשיי נשימה בעקבות מתקפה שחשודה כמתקפה בגז כלור.

   

  האו"ם קרא אתמול להפסקת אש של חודש באזור לצורך העברת סיוע הומניטרי והענקת טיפול רפואי לאזרחים בא-רוטה ובשאר האזורים של סוריה. על פי נתוני המרכז הסורי המפקח על זכויות האדם, מדובר במתקפה הקטלנית ביותר שידעה א-רוטה מאז חודש דצמבר.

   

  א-רוטה, אזור בפברברי דמשק ובו 10 עיירות, נמצא תחת מתקפה אינטנסיבית מאז סוף דצמבר. משטר אסד פתח אז במבצע שנועד להשיב לו את השליטה על האזור. על פי המרכז הסורי המפקח על זכויות האדם, מאז תחילת המבצע, נהרגו בא-רוטה לפחות 350 אזרחים, בהם 80 ילדים.


  פורסם לראשונה 06/02/2018 23:00

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים