שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חדש על המדף הפיננסי: שירות מקוון להקלה על נוטלי המשכנתא

  הפקת אישורי משכנתא באופן מקוון, אפליקציה לניכיון צ'קים וחסכונות לתקופה של עד 15 שנה - חדש על המדף הפיננסי

  שירות חדש במשכנתאות

  בנק מזרחי-טפחות מציע ללקוחות המשכנתא של הבנק שני שירותים מקוונים חדשים שיקלו עליהם.

   

  השירות הראשון מיועד למי שנמצאים בתהליך לקיחת משכנתא. אחת המשימות המוטלות על הלווים – לפני רישום השיעבוד על הנכס הנרכש ומיד לאחריו (פעמיים: פעם כדי לוודא שהוא "נקי" משיעבודים ובפעם השניה לוודא שאכן נרשם שיעבוד לטובת המשכנתא) הוא המצאת נסח טאבו עדכני.

   

  עד היום נאלצו הלקוחות לכתת רגליים ללשכת רישום המקרקעין ולהמציא לבנק נסח ידני, חתום ומאושר על ידי הרשם.

   

  החידוש הוא, מציינים בבנק, שמעכשיו יכולים הלקוחות להפיק מאתר האינטרנט של הרשם נסח חתום (בחתימה אלקטרונית), לשלוח את הנסח לבנק במייל והבנק. זאת באמצעות פיתוח טכנולוגי חדש אשר מאמת טכנולוגית את החתימה, מוודא שהיא אותנטית ואמיתית ומקבל את הנסח.

   

  השירות השני מיועד ללקוחות שסיימו לשלם משכנתא ונזקקים עכשיו לאישור על ביטול המשכנתא ו/או הערת האזהרה על הנכס. עד לאחרונה, הבנק היה מנפיק ללקוחות שטרות ביטול והם היו צריכים להגיע פיזית ללשכת הרישום ולקבל שם את הביטול. בנוסף, הם נאלצו לשלם ללשכת הרשם אגרת ביטול.

   

  הודות לממשק שהוקם בין הבנק לאגף רישום והסדר מקרקעין במשרד המשפטים, כל התהליך נעשה בצורה ממוכנת. הבנק משגר במחשב את הוראת הביטול וזו מתקבלת בלשכת הרישום ומאושרת. הלקוחות גם לא מחויבים באגרה בגין ביטול המשכנתא או הערת האזהרה.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  באוצר החייל מגייסים לקוחות

  בנק אוצר החייל, מקבוצת הבינלאומי, יוצא במבצע "חשבון כוכב" וחשבון "כוכב מועדף" המיועד למצטרפים חדשים מעבירי משכורת. במסגרת המבצע מציע הבנק הטבות למעבירי משכורת של מעל 5,000 שקל לתקופה ארוכה של 5 שנים, ללא צורך בהתחייבות, למעט העברת המשכורת. ניתן לצאת מהתכנית בכל עת. צעירים בני פחות מ- 30 יוכלו ליהנות מההטבות גם בהעברת משכורת של 4,000 שקל ומעלה.

   

  בין ההטבות שיינתנו למחזיקי חשבון - פטור מעמלות פקיד ל-5 שנים (עד שתי פעולות בחודש קלנדרי), פטור מעמלות ערוץ ישיר ל-5 שנים (ללא הגבלה), פטור מעמלת מינימום בעו"ש, 5 פעולות לרכישת מט"ח לנסיעה לחו"ל חינם, עד 5 פנקסי צ'קים חינם, הלוואה ללא ריבית וללא הצמדה בסכום של עד 30,000 שקל ועוד.

   

  אפליקציה לניכיון צ'קים

  אפליקציה חדשה - "checking", מאפשרת, בעיקר לעצמאים ובעלי עסקים, לבחור חברות לניכיון צ'קים.

   

  בתי עסק רבים שמקבלים צ'קים מעוניינים לחסוך את ההמתנה עד למועד הפירעון, או בכלל את תהליך הפקדת הצ'ק בבנק. לשם כך הם פונים לחברת ניכיון, חברה אשר  מבצעת הסבה של הצ'ק ומעבירה להם כסף מזומן בתמורה לעמלה מסויימת.

   

  האפליקציה החדשה מאפשרת בלחיצת כפתור להעלות את הצ'ק לאפליקציה, ולקבל אונליין הצעות תחרותיות לפדיון מיידי מצד נותני שירותי אשראי (המאושרים ברשות שוק ההון הביטוח והחיסכון).

   

  חסכונות חדשים בבנק

  בנק הפועלים יוצא עם סדרת חסכונות חדשים. חיסכון לשנה – פיקדון חצי חצי. מדובר בפיקדון בשני חלקים: בחצי השנה הראשונה תינתן לחוסך ריבית קבועה, ובחצי השני של השנה - ריבית משתנה הנגזרת מריבית בנק ישראל בתוספת מרווח קבוע. שיעור הריבית במונחים שנתיים בחצי השנה הראשונה יהיה 0.55% ובחצי השני של השנה יחושב על פי ריבית בנק ישראל במועד הרלוונטי בתוספת 0.35%. נכון להיום מדובר ב-0.45%.

   

  המצור השני הוא חיסכון WIN WIN לחמש שנים. מדובר בחיסכון לתקופה של חמש שנים בה הלקוח יזוכה בגבוה מבין מענק קבוע מראש או הצמדה למדד. שיעור המענק לתקופת החיסכון הינו 7% המשקף ריבית שנתית מתואמת בשיעור של 1.36%. לא תשולם ריבית מעבר למענק/הצמדה למדד. משיכת הכספים אפשרית מתום השנה הראשונה והריבית שתתקבל הינה בהתאם לתנאי המשיכה בתוכנית.

   

  עוד מוצע חיסכון בהוראת קבע חודשית לתקופה של 10 שנים בריבית קבועה ועולה מתום 5 שנים. שיעור הריבית במהלך 5 שנות החיסכון הראשונות הינה אחוז אחד במונחים שנתיים. מתום השנה ה-6 לחיסכון ובכל שנה בהמשך הריבית תעלה ותחול על הסכומים שהופקדו החל מתחילת תקופת החיסכון.

   

  חיסכון נוסף בהוראת קבע חודשית הוא לתקופה של 15 שנים בריבית קבועה ועולה מתום 10 שנים. שיעור הריבית במהלך 10 שנות החיסכון הראשונות הינה 2.50% במונחים שנתיים.

   

  החזרי מס לשכירים

  מיזם חדש מאפשר בדיקת זכאות להחזר מס כשחלק מהתהליך יינתן ללא תשלום. אתר "מס מאסטר" מקבל את הנתונים שהלקוח מזין לו, ועל פיהם הוא מעריך האם הוא זכאי להחזר מס.

   

  התוכנה יכולה לספק הערכה גסה אודות גובה ההחזר והוא מבוססים על הנתונים שהוזנו.

   

  לאחר הזנת הנתונים הראשונים יש צורך לאסוף תלושי שכר, לאתר אישורים שמעידים על זכאות להטבות מס ולספק תמונה מלאה ומדויקת של ההכנסות, כך שניתן לקבוע באופן מדוייק גם את ההחזר המגיע. בשלב זה הלקוח משלם עבור השירות אחוז מסוים מסך ההחזר שהוא זכאי לו.

   

  מסופים חדשים לכרטיסי אשראי

  חברת "כספיט טכנולוגיות תשלום", מדווחת על עלייה של 25% בהצבת מסופים מתקדמים ניידים בבתי העסק בארץ, לקראת הקניות ליום האהבה (ולנטיין) שיחול בשבוע הבא (14.2.18).

   

  הדרישה המשמעותית ביותר למסופים הינה בבתי עסק המוכרים יין, שוקולד, מתנות ופרחים. "כספיט" התקינה כפתור מיוחד במכשירי הסליקה כדי להפיק מיידית חשבוניות מס/קבלה במטרה להקל על תהליך הרכישה ולהפכו לזריז ויעיל יותר.

   

  לדברי מאיר רן, מנכ"ל כספיט, הצורך במסופים ניידים צובר תאוצה נוספת עם יציאתה לדרך של מהפיכת תשלומי האשראי, במסגרתה מחזיקי כרטיסי אשראי צריכים לאשר את העסקאות על ידי הקשת קוד סודי.

   

  צפייה מתקדמת בתיק ההשקעות

  קבוצת "קלי" השיקה מערכת דיגיטלית חדשה, לצפייה אונליין בנתוני תיקי השקעות מנוהלים.

   

  המערכת מאפשרת ללקוח לצפות באמצעות אתר האינטרנט של קלי בתיקי ההשקעות שלו, ולהתעדכן בנתונים מגוונים כגון תשואת התיק בתקופות שונות, הרכב הנכסים בתיק, פירוט ניירות הערך המוחזקים על פי קטגוריות השקעה, הפקדות או משיכות מהתיק, וכדומה.

   

  לפי החברה, יתרונה של המערכת בהשוואה למערכות חלופיות הוא האפשרות לצפות בנתונים - הן ברמת התיק הבודד והן ברמת התיק המאוחד, עבור לקוח שברשותו מספר תיקי ניירות ערך בבתי השקעות שונים.

   

  המערכת היא פרי שיתוף פעולה בין קבוצת קלי לבין דנ-אל פתרונות תוכנה מתקדמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים