שתף קטע נבחר

ירי בבית ספר בג'לג'וליה: תלמיד נפצע בינוני

כוחות משטרה והצלה הוזעקו לתיכון בעקבות ירי בבית הספר. תלמיד בן 17 נורה מול עשרות תלמידים, נפצע בינוני והובהל לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. ועד ההורים שוקל להכריז על שביתה. בשנה שעברה הוצתה מכוניתה של המנהלת ומפקח במשרד החינוך נורה בכניסה לביתו במועצה

 

 

תלמיד נפצע בצהריים (יום ד') באורח בינוני מירי בתיכון בג'לג'וליה. כוחות משטרה והצלה הוזעקו למקום. התלמיד נורה מול עשרות תלמידים, בתוך מתחם בית הספר. מורה בבית ספר ביקשה מהחשודים לא לירות, אך הם דחפו אותה וירו. בעקבות האירוע הקשה, ועד ההורים שוקל להכריז על שביתה.

 

ממד"א נמסר כי "בשעה 12:58 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על פצוע מירי בג'לג'וליה. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית החולים בילינסון נער כבן 17 במצב בינוני כשהוא ירוי בגפיים".


הטיפול בנער שנפצע מהירי ()
הטיפול בנער שנפצע מהירי


כוחות ומשטרה והצלה בבית הספר (צילום: תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: תיעוד מבצעי מד
כוחות ומשטרה והצלה בבית הספר(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

 (צילום: תיעוד מבצעי מד"א) (צילום: תיעוד מבצעי מד
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

מנהלת התיכון בג'לג'וליה אמרה: "לא הייתי בבית הספר בזמן הירי. אם הייתי בבית הספר, הייתי מוכנה לחסום את היורים ואומרת להם שיירו בי במקום בתלמיד".

 

בשנה שעברה נורה המפקח במשרד החינוך טארק אבו חג'לה בכניסה לביתו בג'לג'וליה. קליעים פגעו בשתי רגליו של אבו חג'לה, שפונה על-ידי צוות מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. לפני כשנה הוצת בית הספר וכמו כן הוצתה מכוניתה של המנהלת. מצלמת אבטחה תיעדה את הצתת בית הספר ובמועצה המקומית אמרו אז כי החשד הוא שתלמידים שבקשתם לעבור כיתה לא נענתה משום שציוניהם לא אפשרו זאת הם שעמדו מאחורי ההצתה. בעקבות ההצתה שובשו הלימודים בבית הספר.

 

יושב ראש ועד ההורים בג'לג'וליה, והבי עראר, אמר כי "האירוע מאוד מאוד מצער. לא חשבנו שהאלימות במגזר הערבי תגיע לרמה שכזו, ששני רעולי פנים חוצים את שערי בית הספר, נכנסים פנימה ויורים באחד מהתלמידים, דבר נוראי, מאוד מצער ואנחנו חסרי אונים. כצעד ראשוני, היות שיש פה כשל מבחינה בטיחותית בבית ספר, אנחנו מרגישים שילדינו לא מוגנים בבית הספר. מה גם שאין פה הרגשת ביטחון לנוכח העובדה שחלק מהגדר של בית הספר פרוצה. נוסף לזה, אין מצלמות אבטחה בבית הספר, דרישה שמתחילת השנה אנחנו פונים למועצה לקיים אותה וטרם קיבלנו מענה בנדון. מן הראוי שבית ספר תיכון יהיה עם שומר לכל פחות שומר חמוש שהוא גורם מרתיע לכל אחד שיחשוב ויבצע פעולה מהסוג הזה".

 

לדברי עו"ד רסול סעדה, מנהל מיזם "קהילות בטוחות" ב"יוזמות קרן אברהם", הפועל לשיפור הביטחון האישי של האזרחים הערבים: "הירי בתלמיד בשטח בית הספר התיכון בג'לג'וליה הוא קפיצת מדרגה ומחדד את ההכרח להאיץ את פעילות האכיפה נגד הפשיעה המאורגנת המכה ביישובים הערבים.

 

"לאחר ש-2017 נחתמה במאות מקרי ירי ו-70 קורבנות, על רשויות האכיפה, הרשויות המקומיות וההנהגה הארצית לפעול ביתר שאת לצמצום הסטטיסטיקה המדממת שמתחילת 2018 כבר עומדת על חמישה קורבנות ויותר מ-40 מפצועים כתוצאה מירי או דקירות". לדבריה, מעצר עבריינים, הגשת כתבי אישום, איסוף נשק בלתי חוקי הם מרכיבים עיקריים בנוסחה למיגור הפשיעה ביישובים הערבים. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים