שתף קטע נבחר

רוצים לרוץ עם היילה גבריסילאסי? מרתון ווינר ירושלים מתקרב, עם מגוון מסלולים והרץ הגדול מכולם

השנה מגיע לירושלים אורח מיוחד, שיעבור בין כל האתרים ההיסטוריים של בירת ישראל, וככל הנראה ינצח את כולנו. היילה גבריסילאסי, גדול רצי המרתון אי פעם, צפוי להשתתף במרתון ווינר ירושלים 2018, והוא מזמין את כולנו להצטרף אליו. לכל מי שרוצה חוויה ספורטיבית משפחתית, עם מגוון מסלולים ורצים מכל העולם, מרתון ירושלים מחכה בנקודת הזינוק. היכון, הכן, כיף!

ב-9 במרץ 2018 ירושלים מארחת את מרתון "ווינר" השמיני, ומזמינה את חובבי הריצה הישראלים להצטרף לאלפי רצים מכל קצוות העולם, להשתתף בחוויה משפחתית, קהילתית וחברתית בין אתרי המורשת ההיסטוריים של בירת ישראל.

 

המרתון הבינלומי הגדול בישראל מארח את גדול אצני המרתון - היילה גבריסילאסי

השנה קיבל המרתון אישור השתתפות מרגש במיוחד, מגדול אצני המרתון בהיסטוריה של הספורט, היילה גבריסילאסי מאתיופיה, פעמיים אלוף אולימפי, 4 פעמים אלוף עולם, שיאן עולם בריצת 10,000 מטר והראשון לרדת מ-2:04 שעות בריצת מרתון.

 

יחד עם גבריסלאסי ירוצו משתתפים מכ-50 מדינות מרחבי העולם, במרתון הבינלאומי הגדול ביותר בישראל. הפופולאריות חוצת-הגבולות של המרתון לא מפתיעה, משום שהיא מעניקה לרצים הזדמנות לרוץ ברחובות ירושלים ההיסטורית ולנשום אוויר הרים צלול, במרוץ מרתון ייחודי ובלתי נשכח.

 

 (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

מגוון מסלולים מיוחדים - לרצים מקצועיים, משפחות ועמותות

מרתון "ווינר" ירושלים כולל השנה שישה מקצים שמתאימים לכולם: תוכלו לבחור בין מרתון מלא (42.2 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), 10 ק"מ, 5 ק"מ, מרוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומרוץ קהילות (800 מטר) המתאים לבעלי צרכים מיוחדים.

 

מסלולי הריצה נבנו סביב אתרי המורשת המופלאים של העיר ירושלים. רק במרתון ירושלים תוכלו לחלוף על פני העמקים בהם צעדו מלאים ונביאים, לרוץ ליד המקום בו שלמה המלך בנה את בית המקדש הראשון, או לעבור בויה דולורוזה המפורסמת. במסלולים התחרותיים, דאגו מתכנני המרתון להעמיד את האצנים מול שיפועים מאתגרים, כמיטב המסורת של ירושלים ההררית.

 (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
 

אירוע שהוא הרבה יותר מריצה - חוויה משפחתית, קהילתית וחברתית

בנוסף לחגיגה הספורטיבית, מרתון ירושלים הוא המרוץ הגדול בישראל לקהילות ומשפחות: ביום המרץ גן סאקר ומתחם המרוץ כולו ילבשו אווירת חג: הרצים והמעודדים יניעו את הגוף בתרגילי חימום עם מיטב מדריכי הכושר, שיעורי זומבה, אירובי ועוד. הרכבי מתופפים יכניסו קצב לאירוע, ומגוון דוכנים יציעו הנחות על מותגי הספורט המובילים. המסלול למשפחות מעודד חינוך לפעילות ספורטיבית כבר בגיל קטן, והוא מציע לכל בני המשפחה לקחת חלק פעיל בחוויה!

 

לאורך המסלול ימוקמו נקודות לעידוד הרצים ברחבי העיר. זו ההזדמנות שלכם לבקר באתרים היפים בעיר, לעודד את הרצים ולקחת חלק באווירת החג.

 

כראוי לירושלים, העיר שחוברה לה יחדיו ומרכז שוקק של פעילות חברתית מכל הסוגים, מרתון ירושלים מקבל משמעות חברתית ייחודית: הרצים יכולים לרוץ ולתרום לאחת מרשימת עמותות חברתיות הפועלות למען השכבות החלשות באוכלוסייה. בשנה שעברה, יותר מ-6,000 רצים לקחו חלק במטרה לקדם מטרות חברתיות.

 (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, מזמין את תושבי ישראל להשתתף בחוויה, ואומר כי הוא גאה לארח אירוע ספורט כה חשוב בעיר: "מרתון ירושלים, שמתקיים זאת השנה השמינית בעיר, הינו אירוע ספורט בינלאומי המהווה אבן שואבת לאלפי תיירים שמגיעים מחמישים מדינות על מנת לחוות את האתגר הספורטיבי והיסטורי. השנה מרתון ווינר ירושלים יהיה בסימן 70 שנה למדינת ישראל, מה שתורם רבות לגידול בהיענות בקרב הרצים בעולם. המרתון הוא גם בבחינת מנוע צמיחה כלכלי לעיר ומכניס לעירייה, לבתי המלון, למסעדות, למוזיאונים ולאתרי המורשת סכום של כ-10 מיליון שקל שחלקו מנותב לרווחתם של תושבי העיר".

 

 (צילום: פלאש 90) (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)
  

המרתון מופק ע"י חברת טרגט מרקט ומנוהל ע"י אגף הספורט בעירית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים ותמיכה וסיוע של משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט, ובחסות טוטו ווינר וניו בלאנס.

רוצים לקחת חלק בחוויה ספורטיבית ומשפחתית? הרשמו למרתון ירושלים ה-8>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
מרתון ירושלים
צילום: פלאש 90
מומלצים