שתף קטע נבחר

שופט הורה למשטרה לדאוג לכלבו של חשוד שנשלח למעצר

בית משפט השלום הורה למשטרה להאכיל את כלבו של תושב באר שבע, שנעצר בחשד לאיומים על בת הזוג והטרדתה. בעקבות הארכת מעצרו, ביקש החשוד לדאוג לכלבו שנותר לבד בביתו ללא מזון ומים. בית המשפט נענה לבקשתו והורה לשירות בתי הסוהר ולמשטרה לדאוג לחיית המחמד בהיעדר בעליה ולאפשר לחשוד לאתר אדם שיוציא את הכלב לטיול

המשטרה עצרה את תושב באר שבע (29) בחשד לאיומים על בת הזוג והטרדתה. בחקירתו הודה במיוחס לו ואמר כי "איימתי. כשאני כועס, אני מאיים". הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע, שם הבין כי מעצרו יוארך.

 

סניגורו עו"ד מחמד רחאל מהסניגוריה הציבורית, הסכים להארכת מעצרו בשלושה ימים, אך פנה לליבו של השופט ואמר כי "יש לנו בקשה חריגה. בביתו של החשוד יש כלב שנותר לבדו בבית, ללא מזון ושתיה, ובעיניי הדברים חשובים מאוד".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

השופט ביקש לא להותיר את החיה ללא מזון ומים

הסניגור ציין כי במקרה דומה, הורה שופט לפיה על היחידה החוקרת לפעול כדי שבעל החיים לא יישאר ללא מזון ושתיה. החשוד אמר כי "אני מסכים שהמשטרה תיכנס לביתי ותדאג לכלב. אני מבקש שרק ייתנו לו אוכל ומים ולא יוציאו אותו מהבית".

 

השופט חיים פס הורה למשטרה לטפל בכלב מגזע אמסטף מעורב שנותר לבדו. "לאור הבקשה בדבר כלבו של החשוד, אשר נותר בדירתו ללא אוכל וללא מים. בשל העובדה כי החשוד נותר במעצר, אני מורה בזאת ליחידה החוקרת לקבל מרשויות שב"ס את מפתח ביתו, להגיע לביתו ולספק אוכל ומים לכלב".

 

החשוד אמר לביהמ"ש כי ידאג שמישהו אף יוציא אותו לטיול בהמשך. "לאור הצהרתו, כי אינו מעוניין כי הכלב יועבר למשמורת אגודת 'צער בעלי חיים', אני מורה בזאת כי הכלב יישאר בדירה ולחשוד יתאפשר לבצע שיחת טלפון אחת בנוכחות חוקר, וזאת לצורך מציאת אדם אשר יגיע לדירה וייטול אחריות על הכלב".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

השופט פס אף ביקש מהמשטרה לבצע את ההוראה בהקדם ובאופן מיידי, שכן הכלב נותר שעות ללא אוכל וללא מים. סניגורו, עו"ד רחאל, אמר בתגובה כי "אני מברך על החלטת השופט, אשר מתבקשת בנסיבות העניין. למעשה, לא היה מנוס ממתן החלטה חריגה זו לאור מעצרו של החשוד. מניעת צער בעלי חיים הוכרה כערך עליון עוד בימי המקרא כאשר נאמר  לא תחסום שור בדישו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
צילום: shutterstock
צילום: חיים הורנשטיין
עו"ד מחמד רחאל
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים