שתף קטע נבחר

דיון מכריע במשטרה. נתניהו: "המלצות יהיו, אבל לא היה כלום"

בצמרת המשטרה תמימי דעים כי יש להגיש כתב אישום על שוחד נגד נתניהו בתיק 1000. בזמן הדיון המכריע במשטרה, פרסם נתניהו סרטון: "אל תהיו במתח - המלצות יהיו, לחצים פסולים גם יהיו - אבל בסופו של יום המסקנה תהיה שלא היה כלום"

 

 

דיון מכריע בצמרת המשטרה: המפכ"ל רוני אלשיך ובכירים בארגון מקיימים הערב (יום ד') דיון חשוב רגע לפני מתן ההמלצות בחקירות ראש הממשלה, ולפחות בינתיים בצמרת המשטרה תמימי דעים כי בתיק המתנות (פרשת 1000) ההמלצה תהיה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. במשטרה סבורים כי יש תשתית ראייתית נגד נתניהו על קבלת שוחד.

 

עם זאת, במשטרה מינו צוות שיבדוק "חורים" בתיק, עוד לפני ההמלצה לפרקליטות. הכוונה, בכל מקרה, היא שההמלצה תוגש בשבוע הבא, אבל עדיין אין ביטחון בכך. פרט לרנ"צ אלשיך, נכחו בדיון בין היתר גם ראש אגף החקירות לשעבר ניצב בדימוס מני יצחקי, ראש אגף החקירות הנוכחי ניצב גדי סיסו, מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן ותנ"צ כורש ברנור, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה.

 

בנוגע לאיש העסקים ארנון מילצ'ן, שנחשד במתן שוחד לנתניהו, המשטרה לא צפויה להעביר לפרקליטות המלצה. מילצ'ן צפוי לשמש כעד תביעה. בתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) קיימים בין כמה מהם חילוקי דעות, ובמשטרה רוצים שהיועצים המשפטיים הם שיסייעו בגיבוש ההמלצה לפרקליטות.

אלשיך ונתניהו (צילום: גיל יוחנן, EPA) (צילום: גיל יוחנן, EPA)
אלשיך ונתניהו(צילום: גיל יוחנן, EPA)

בזמן שהדיון מתקיים, פרסם הערב ראש הממשלה סרטון ובו אמר כי "המלצות יהיו, אך לא היה כלום". לדברי נתניהו, "רבים מכם שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת. מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה. פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום".

 

"אז אל תהיו במתח", הוסיף נתניהו. "המלצות יהיו, שלטים בנוסח 'ביבי אשם עד שתוכח חפותו' גם הם יהיו, לחצים פסולים - גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אמיל סלמן/ הארץ
נתניהו
צילום : אמיל סלמן/ הארץ
מומלצים