שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  וול סטריט: תשואות האג"ח עלו, המדדים המובילים ננעלו בירידות
  שינוי מגמה בניו יורק בנעילה: נאסד"ק צנח ב-0.9%, דאו ג'ונס איבד פחות מ-0.1%. סופטבנק במגעים לרכישת עד שליש ממבטחת המשנה Re Swiss בעד 10 מיליארד דולר. סנאפ זינקה ב-48% אחרי שעקפה את התחזיות ברבעון הרביעי; מדד ה-VIX צונח ב-17% ל-25 נקודות

  המסחר התנודתי בוול סטריט נמשך, כאשר לפני הנעילה נרשם היפוך מגמה. לאחר שלאורך רוב שעות המסחר רשמו המדדים המובילים עליות, הם ננעלו בירידות שערים. זאת, על רקע זינוק בתשואות האג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים. התשואות זינקו לאחר שמנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל אמר כי הושגה הסכמה לתקציב דו-שנתי שיעלה את תקרת ההוצאות בכ-300 מיליארד דולר. נאסד"ק צנח ב-0.9%, S&P 500 איבד 0.5% ודאו ג'ונס ירד בפחות מ-0.1%.

   

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ברקע למסחר 

  מחיר הנפט מסוג WTI ירד היום ב-2.5% ונקבע על 61.8 דולר לחבית. זהו מחיר הנעילה הנמוך ביותר של הזהב השחור זה חודש. מחיר הזהב ירד ב-1.1% ונקבע על 1,314.6 דולר.

   

  כלכלני אופנהיימר: "אנו סבורים כי הירידות האחרונות מהוות הזדמנות עבור המשקיעים שהתקשו לעכל את העליות החדות של החודשים האחרונים ושמרו מרחק מהשוק. הזדמנויות אלה נוצרו הן בשוקי המניות הגלובאליים והן בקרב המניות הישראליות, שנהנות ממומנטום עסקי משתפר".

   

  אירופה ננעלה בעליות: דאקס עלה ב-1.7%, קאק הוסיף 2.1% לערכו ופוטסי התחזק ב-1.9%.

   

   עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "האינדיקאטורים הכלכליים בארה"ב כרגע לא מצדיקים האצה בקצב העלאת הריבית מעל לתוואי הפד הנוכחי. גם באירופה המטבע החזק ונתוני האינפלציה שדווקא הפתיעו כלפי מטה, אינם תומכים בשינוי קרוב במדיניות המוניטרית. כל שכן, הזעזועים שאנחנו רואים בימים האחרונים בשוקי ההון יחייבו את הבנקים המרכזיים לנקוט במשנה זהירות".

   

  נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ בציוץ על שוק המניות: "'בימים ההם', כשדווחו חדשות טובות, שוק המניות היה מגיב בעליות. היום, כאשר חדשות טובות מדווחות, שוק המניות יורד. טעות גדולה, ויש לנו כל כך הרבה חדשות טובות על הכלכלה!".

   

  דיווחים ראשוניים בגרמניה: פריצת דרך בשיחות הקואליציוניות שתאפשר הקמת ממשלה - לאחר שמאז הבחירות בספטמבר שוררת בגרמניה אי וודאות פוליטית לנוכח חוסר יכולת להגיע להסכמות. לפי הדיווחים, המפלגה של אנגלה מרקל הגיעה להסכמות עם המפלגה הסוציאל דמוקרטית, על הרכבת קואליציה משותפת בהנהגת מרקל.

   

  הבנק הבריטי RBS דחה אתמול בערב האשמות מצד חברי פרלמנט לפיהן הבנק הטעה ועדה שמונתה על ידי הפרלמנט בכל הקשור להתנהלותו הפסולה כלפי עסקים קטנים בתקופת המשבר הפיננסי ולאחריו. מניית RBS ירדה אתמול בלונדון ב-2%.

   

  בעל השליטה והמנכ"ל של קבוצת הקזינו Wynn Resorts, סטיב ווין (Steve Wynn), התפטר מתפקידו, לאחר הפרסומים לפיהם הטריד מינית עובדות בחברה ודרש מכמה מהן לבצע פעילות בעלת אופי מיני באתרי האירוח של החברה. החברה מינתה את מאט מאדוקס (Matt Maddox), נשיא החברה מאז 2013, לתפקיד המנכ"ל. ויין (76) הכחיש את הפרסומים, שהופיעו לפני שבועיים בוול סטריט ג'ורנל, וטען כי המקור שלהם היא אשתו לשעבר, שמעוניינת ללחוץ עליו בתביעת הגירושין. המסחר במניית Wynn Macau הרשומה בבורסה בהונג קונג הופסק.

      

  מניות מרכזיות

  ענקית היפנית סופטבנק מקיימת מגעים לרכישת נתח משמעותי במבטחת המשנה הגדולה בעולם Swiss Re בשווי של 10 מיליארד דולר או יותר - כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל". על פי הדיווח, בכירים ב-Swiss Re טסו לאחרונה לטוקיו על מנת להיפגש עם מנכ"ל סופטבנק מסיושי סון כדי לדון ברכישת עד שליש מהחברה. מסיושי סון השקיע בשנים האחרונות במגוון רחב של חברות וטכנולוגיות, בין היתר כאלה הנוגעות לרכב אוטונומי, סחר אלקטרוני ועוד.

   

  תביעת ענק של עובדות בטסקו נגד החברה: 100 נשים שעבדו ברשת כעוזרות מכירה הגישו תביעה לבית המשפט בבריטניה, בטענה כי שכרן היה נמוך ב-3 ליש"ט לשעה משכר גברים העובדים במחסני החברה בתפקידים דומים – שכר הבסיס של הנשים עמד על 8 דולר, בעוד ששכר הגברים עמד בטווח של 11-8.5 דולר. אם התביעה תתקבל היא עשויה לעלות לטסקו כ-20 אלף ליש"ט לעובד (לתקופה של 6 שנים לאחור) ובסך הכול 4 מיליארד ליש"ט.

   

  לופטהאנזה דיווחה על הסכם קיבוצי עם עובדי האיגוד המייצג 28 אלף עובדי קרקע של חברת התעופה. ההסכם ייכנס לתוקף רטרואקטיבית מה-1 בינואר 2018, ויחול עד ל-30 בספטבמר 2020 – והוא כולל העלאת שכר של עד 6% לעובדים.

   

  דו"ח מאכזב לקרלסברג, שיורדת ב-3% בקופנהאגן. מבשלת השיכר השלישית בגודלה בעולם סיימה את 2017 עם רווח נקי של 1.26 מיליארד קרונות דניות (209.85 מיליון דולר), בהשוואה ל-4.49 ק"ד ברבעון המקביל - ומתחת לצפי האנליסטים שעמד על 4.86 מיליארד ק"ד. החברה נפגעה קשות מירידה חדה במכירות בשוק הרוסי, האחראי על כ-20% מהמכירות - על רקע חוק חדש שמגביל את גודל בקבוקי פלסטיק של בירה לעד 1.5 ליטר. נפח המשקאות שמכרה קרלבסרג ברוסיה ירד ב-14%.

   

  ענקית האנרגיה הנורבגית סטטאויל (Statoil), המוחזקת ב-67% על ידי המדינה, סיימה את הרבעון האחרון של השנה עם רווח של 2.58 מיליארד דולר, לעומת הפסד של 2.79 מיליארד דולר ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על רווח של 1.23 מיליארד דולר. הכנסות הקבוצה עלו ב-35% ל-17.11 מיליארד דולר, גם במקרה זה מעל התחזיות בשוק שעמדו על 16.01 מיליארד דולר. סטאטאויל העלתה את הדיבידנד הרבעוני ב-4.5% ל-23 סנט למניה.

   

  חברת התרופות הצרפתית סאנופי סיימה את הרבעון הרביעי עם רווח של 129 מיליון יורו, לעומת 790 מיליון יורו ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 1.33 מיליארד יורו, בהשוואה ל-1.61 מיליארד יורו ברבעון המקביל. הכנסות חברה ירדו ב-2% ל-8.69 מיליארד יורו. הצפי בשוק עמד על רווח מתואם של 1.43 מיליארד יורו והכנסות של 8.7 מיליארד יורו.

   

  ענקית האחזקות היפנית סופטבנק (Softbank) מתכוונת להנפיק את קבוצת הסלולר שבבעלותה, במטרה לחזק את מצבה הפיננסי – ולאפשר לה להרחיב את השקעותיה לצורך צמיחה עתידית. כך הודיעה היום החברה. חטיבת הסלולר, המפעילה את חברת הסלולר השלישית בגודלה ביפין, צפויה על פי ההודעה לצאת להנפקה ראשונית כבר במהלך שנה זו. החברה לא סיפקה פרטים על השווי לפיו תונפק הפעילות אך אנליסטים מעריכים כי ההנפקה תיעשה לפי שווי של בין 6 ל-6.6 טריליון ין (בין 55 ל-60 מיליארד יורו) לפעילות כולה, וחלק המיעוט שיונפק לציבור יהיה בשווי של כ-20 מיליארד דולר. מניית סופטבנק עלתה היום ב-3.8% בטוקיו.

   

  דיסני: הרווח הרבעון הרביעי עלה ב-88% ל-4.4 מיליארד דולר או 2.91 דולר למניה (בעיקב בזכות הרפורמה במס). הרווח המתואם עמד על 1.89 דולר למניה, לעומת 1.55 דולר למניה ברבעון המקביל - צפי האנליסטים עמד על 1.61 דולר למניה. הכנסות ענקית המדיה האמריקאית הסתכמו ב-15.35 מיליארד דולר, בהשוואה ל-14.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל, הצפי עמד על 15.5 מיליארד דולר.

   

  סנאפ לוהטת במסחר המאוחר, עם קפיצה של 21% במניה הנסחרת בבורסה של ניו יורק: הכנסות מפעילת אפליקציית סנאפצ'ט ברבעון הרביעי עמדו על 285.69 מיליון דולר, לעומת תחזיות אנליסטים להכנסות של 252.8 מיליון דולר. מדובר בעלייה של 72% לעומת הרבעון המקביל ב-2016. הפסדי סנאפ אמנם גדלו ב-106% ל-349.98 מיליון דולר, אך מדובר בגידול אטי יותר לעומת הרבעון הקודם. ההפסד למניה עמד על 13 סנט, לעומת תחזיות אנליסטים להפסד של 16 סנט.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים