שתף קטע נבחר

יעקב פרי נשאל על התחקיר וסירב לענות

ראש השב"כ לשעבר, שהתפטר מהכנסת על רקע תחקיר "עובדה" החדש שבו נטען כי לא שירת כלל בצבא, מבהיר ביום למחרת: "לא פעלתי בפזיזות. יאיר לפיד ביקש שאשקול, אך אמרתי לו שזו החלטתי"

 

"לא פעלתי בפזיזות": ח"כ יעקב פרי התייחס הבוקר (יום ה') להתפטרותו מהכנסת ברקע תחקיר "עובדה" שבו דווח כי יצא דובר שקר בפוליגרף לאחר שהדליף לכאורה מידע לאריה דרעי על חקירה נגדו בשנות ה-90, בעת שכיהן כראש השב"כ. אתמול פרסמו בתוכנית התחקירים כי פרי כלל לא שירת בצה"ל. "תשאלו את עמיתכם בתקשורת מדוע התפטרתי", אמר בשיחה עם 103FM.

 

"אני מרגיש טוב - תמיד יש מקומות לשיפור, אך רוחי לא נפלה", הבהיר פרי, והוסיף כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ניסה להניא אותו מההחלטה: "לפיד ביקש ממני לשקול את הדברים, אך באתי אליו ואמרתי לו שזו החלטתי - והוא כיבד אותה. זו החלטה אישית שלי ושל משפחתי". את מקומו של פרי בכנסת תמלא פנינה תמנו שטה, שכבר כיהנה בעבר כח"כית.

יעקב פרי: "זו החלטה אישית שלי ושל משפחתי" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יעקב פרי: "זו החלטה אישית שלי ושל משפחתי"(צילום: ירון ברנר)

 

 

אתמול כאמור הודיע פרי על כוונתו "לקחת פסק זמן מפעילות ציבורית", ובהצהרה שפרסם נימק את החלטתו: "מעולם לא הסתרתי את העובדה כי בעיות לב מנעו ממני להשלים שירות צבאי מלא. בחודשים האחרונים מנסים גורמים שונים לקעקע את אמינותי ופועלי רב השנים למען מדינת ישראל. כל חיי נלחמתי, פעלתי ואף נפצעתי במסגרת תפקידי בשירות הביטחון הכללי".

 

פרי הוסיף כי "לאור העובדה כי הפרסומים המגמתיים מטילים צל כבד על פועלי רב השנים למען ביצור ביטחונה של מדינת ישראל, וכמו כן על הערכים אותם מייצגת מפלגת יש עתיד, החלטתי לקחת פסק זמן מפעילותי הציבורית ולהגיש את התפטרותי מהכנסת".

 

 

מ'יש עתיד' נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את החלטתו של פרי להתפטר מהכנסת. פרי שירת יותר מ-30 שנים בשב"כ, במהלכן אף נפצע קשה וחזר לשירות. תרומתו של פרי למאבק בטרור ולביצור ביטחונה של מדינת ישראל עוד תעמוד לזכותו שנים רבות".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "תרומתו של חבר הכנסת פרי למען ביטחונה ישראל היא מהחשובות שידעה מדינת ישראל. אני מעריך את החלטתו של יעקב פרי המשקפת את ערכי יש עתיד והנורמות הציבוריות שחרתה על דגלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים