שתף קטע נבחר

80% מהצוערים הקרביים: לא מעוניינים להתקדם לשדרת הפיקוד העליון

קורס הקצינים הקרביים יסתיים בשבוע הבא בבה"ד 1. הערך החשוב ביותר בעיני המסיימים - החתירה לניצחון. רוב מוחץ לבנים וליחידות החי"ר, 54% רווקים. ומהו הבילוי המועדף על הקצינים לעתיד?

80% מהצוערים הקרביים המסיימים בימים אלה את קורס הקצינים בבה"ד 1 אינם סבורים שימשיכו לשדרת הפיקוד העליון בצה"ל, ורק 20% מביעים שאיפה להתקדם עד לתפקיד מפקד גדוד (סגן אלוף). כך עולה מנתוני שאלונים צבאיים שמילאו צוערים שיסיימו את הקורס ביום ד' הקרוב.

כמעט 60% שאפו לצאת לקצונה עוד לפני שהתגייסו (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
כמעט 60% שאפו לצאת לקצונה עוד לפני שהתגייסו(צילום: חיים הורנשטיין)

41% מהנשאלים אמרו כי לא רצו לצאת לקצונה לפני גיוסם, ו-59% ציינו כי שאפו לצאת לקורס הפיקוד היוקרתי לפני שהתגייסו.

 

הצוערים נשאלו גם על הערכים המשמעותיים ביותר עבורם מבין ערכי צה"ל. לפי הנתונים ערך הדבקות במשימה והחתירה לניצחון הוא המשמעותי ביותר בעיני הצוערים (28%), ואחריו ערכי הרעות (19%) והדוגמה האישית (13%). ערך השליחות זכה בקרב הצוערים ל-12%. ערכים כגון חיי אדם (9%), מקצועיות (8%), אחריות (7%) ואמינות (4%) זכו לחשיבות פחותה.

כמעט מחצית מהצוערים הצהירו על עצמם כמי שנמצאים בזוגיות (46%). 54% הצהירו כי אינם מנהלים כעת זוגיות.

 

95% מהבוגרים בקורס הקצינים הקרביים של צה"ל הם צוערים, ו-5% הן צוערות. לפי צה"ל מדובר בנתון שיא של כל הזמנים בקרב המסיימות את הקורס. כפי שהיה בעבר, רוב (52%) הצוערים הם מיחידות מיוחדות ומיחידות החי"ר. 22% הם מחילות השריון והתותחנים, 15% מהאיסוף הקרבי ו-11% מההנדסה הקרבית.

3% מהצוערים המסיימים נשואים והשאר רווקים. 67% מהצוערים השתייכו לתנועות נוער לפני גיוסם ו-77% הצהירו כי בילוי הפנאי המועדף עליהם הוא טיול בארץ. 12% אמרו שיעדיפו לקרוא ספר ו-11% שיעדיפו לצפות בטלוויזיה. עוד עולה מהנתונים כי מחצית (48%) מהצוערים הם בוגרי שנת שירות, מכינות קדם צבאיות או מדרשות. כל צוער עשירי לא נולד בארץ.

 

הטקס שייערך בשבוע הבא בבה"ד 1 בהשתתפות 399 הצוערים הקרביים שסיימו את הקורס יציין את הקורס ה-50 בבה"ד 1 בסימן חגיגות היובל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
סיום קורס קצינים בבה"ד 1. ארכיון
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים