שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המקום הראשון בעולם שמבטל נישואי גייז
  לאחר שהפרלמנט אישר ורוב התושבים הצביעו נגד במשאל עם, חתם מושל ברמודה על חוק חדש שאוסר נישואים חד-מיניים גייז בטריטוריה הבריטית

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  מושל ברמודה, מושבה בריטית באוקיינוס האטלנטי, חתם אתמול (יום ד') על חוק שמבטל את האישור לנישואים חד-מיניים. מבקרי הצעד טענו שמדובר בפגיעה חסרת תקדים של בזכויות האזרח באיים הבריטיים.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  שר הפנים וולטר בראון מסר שהחוק שנחתם על ידי המושל ג'ון רנקין נועד לאזן את ההתנגדות לנישואים חד-מיניים באי השמרני, תוך קיום פסיקת בית משפט אירופי שמבטיחה הכרה והגנה לזוגות חד-מיניים בטריטוריה הבריטית.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  הסנאט והאסיפה של ברמודה העבירו את החקיקה החדשה ברוב גדול בדצמבר 2017, ובמקביל רוב תושבי המקום הצביעו נגד נישואי גייז במשאל עם שנערך בסוגיה.

   

  השר בראון אמר ש"המהלך נועד ליצור איזון הוגן בין שתי קבוצות שלא ניתן לפייס אותן באמצעות קביעה שנישואים חייבים להיות בין גבר לבין אישה". הוא הוסיף ש"באותו זמן המהלך גם מאפשר הכרה והגנה בזוגות חד-מיניים".

   

  ארגונים למען זכויות הקהילה הלהט"בית מסרו שזוגיות שאיננה נישואים שמוכרים בחוק שווה ערך למעמד סוג ב', ושמדובר בצעד חסר תקדים שבו סמכות שלטונית שוללת את הזכות להתחתן לאחר שזכות זו כבר הוענקה.

   

  "המושל רנקין והפרלמנט של ברמודה הפכו באופן מביש את ברמודה לטריטוריה הלאומית הראשונה בעולם שמבטלת שוויון בנישואים, אמר טיי קוב, מנהל ארגון Human Rights Campaign Global.

   

  שר הפנים בראון מסר שבני זוג רשומים בברמודה יחזיקו בזכויות "מקבילות" לאלה של זוגות הטרוסקסואליים נשואים, כולל הזכות לקבל החלטות בנושאים רפואיים בשמו של בן או בת הזוג.

   

  כחצי תריסר נישואים חד-מיניים נערכו בברמודה מאז מאי 2017, אז הורה בית משפט מקומי להכיר בהם בחוק. אלא שכאמור, החוק החדש אינו מאשר עוד נישואים אלה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים