שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צה"ל רוכש מרצדס - מחליף את האמבולנס האמריקאי

  לראשונה: צה"ל עובר לאמבולנסים מתוצרת מרצדס, שיחליפו מסוף השנה את השברולט סוואנה הוותיקים

  מרצדס ספרינטר מתגייס לצה"ל: מנהל הרכש במשרד הביטחון הודיע הבוקר ליבואנית מרצדס, חברת כלמוביל, על זכייתה במכרז האמבולנסים החדשים של צה"ל עם הספרינטר 4x4. העסקה, בשווי של כ-40 מיליון שקל, כוללת כ-90 אמבולנסים ושירותי אחזקה לשלוש שנים, עם אופציה לכ-80 אמבולנסים נוספים. הם יחליפו אמבולנסים ותיקים מדגמי שברולט סוואנה. אספקתם למרפאות הצבאיות צפויה להתחיל כבר בסוף השנה.

   

   

  כל כלי הרכב יציעו הנעה כפולה, עם מנוע טורבו-דיזל בנפח 22.1 ליטר והספק מרבי של 163 כ"ס. אמבולנסי הסוואנה היו בעלי הנעה כפולה רק בחלקם, מה שהגביל את הגמישות בשימוש בהם, וחייב לעתים העברת פצועים בשטח מרכב פינוי אחד לאחר.

   

  כדי למנוע אירועים כאלה בעתיד, הוחלט הפעם לרכוש רק כלי הצלה כפולי הנעה, במטרה לבטל את ההפרדה שקיימת היום בין אמבולנס לנסיעה בכביש ואמבולנס לנסיעת שטח. יכולת האמבולנס החדש לנסוע גם בשטח תחסוך בעלויות ובכמות האמבולנסים ותאפשר שדרוג היכולות להצלת חיי אדם.

   

  ועוד חידוש: האמבולנסים החדשים יאפשרו לצה"ל להתמודד טוב יותר עם אירוע רב-נפגעים ולטפל בו זמנית בשלושה פצועים בשכיבה, בניגוד לשניים בלבד בסוואנה. כל האמבולנסים יצוידו בציוד טיפול נמרץ. לצורך כך נדרש דיגום הרכב בהתאם, ויכולת להכיל שתי אלונקות וכן מיטה שלישית. דיגום האמבולנסים צפוי להתבצע בידי רדלר הישראלית והם יתוחזקו במוסכי מרצדס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים