שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קוד תוכנה של חברת אפל דלף לרשת
  במה שהוגדרה "הדליפה הגדולה ביותר בתולדות אפל" מצא את עצמו קוד של מערכת ה-iOS מפורסם ברשת לעיני כל. אפל טוענת שמדובר בקוד ישן אבל עדיין דאגה להסירו מהרשת

  גם הגן הסגור של אפל פגיע: בדליפה שהוגדרה על ידי מומחי אפל "כגדולה ביותר בתולדות החברה", דלף קוד של מערכת ההפעלה iOS, היא מערכת ההפעלה של מכשירי האייפון והאייפד, לרשת. הקוד שהתפרסם ב-GitHub, הוא של תהליך האתחול במערכת ההפעלה בגרסה 9, מה שאומר שלמרות חומרת הדליפה, אחוז יחסית קטן של המכשירים נמצא בסיכון.

   

  חלק מהקוד שדלף (צילום מסך)
  חלק מהקוד שדלף(צילום מסך)

   

  הקוד שנקרא iBoot, אחראי על חלק מתהליך האתחול הראשוני של מכשיר שמצויד במערכת ההפעלה iOS בגרסה 9 והוא דלף לאתר GitHub, כך דווח לראשונה באתר Motherboard, אשר הביע את החשש כי האקרים יוכלו לנצל את דליפת הקוד על מנת לייצר פריצה אליו ובכך לפרוץ בקלות יחסית למערכת ההפעלה הישנה יותר.

   

  ההודעה באתר GitHub על הורדת הקוד (צילום מסך)
  ההודעה באתר GitHub על הורדת הקוד(צילום מסך)

   

  למרות שבחברת אפל ניסו לשדר רגיעה יחסית לגבי נושא הדליפה, הם הזדרזו לשלוח צו הפרת זכויות יוצרים לבעלי האתר GitHub ואלו הזדרזו מצידם להסיר את הקוד, לא לפני שאלפים רבים של עיניים כבר ראו אותו ותיעדו אותו. מחברת אפל נמסר לאתר TechCrunch כי "קוד ישן 3 שנים דלף לרשת אבל האבטחה של המוצרים שלנו אינה תלויה בסודיות של קוד מקור כלשהו. יש שכבות רבות של הגנה הן מבחינת תוכנה והן מבחינת חומרה ולכן גם אנחנו מעודדים כל העת את המשתמשים שלנו לעדכן את מערכות ההפעלה שלהם לגרסה החדשה ביותר אותה פיתחנו".

   

  לדברי מומחים בתחום האבטחה, הדאגה של חברת אפל היא לא בהכרח מהאפשרות שדליפת הקוד תוביל לפרצת אבטחה חמורה במכשירים של החברה מכיוון שכאמור היא מוגנת בהרבה יותר רבדים מאשר הקוד עצמו, אלא יותר דאגה מכך שהקניין הרוחני של החברה נחשף, אולי אפילו לראשונה בתולדות החברה בהיקף ובפירוט כזה. בכל מקרה, ההמלצה שלנו נשארת כתמיד: עדכנו את מערכות ההפעלה שלכם לגרסאות החדשות ביותר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מתקפת סייבר האקר מחשבים מחשב אבטחה
  צילום: shutterstock
  מומלצים