שתף קטע נבחר

ריבלין באזכרה לשרון: "אסור שנתמכר לתחושת היציבות"

מאות בני אדם פקדו את חוות השקמים במלאות ארבע שנים לפטירתו של ראש הממשלה לשעבר. "אסור שנתמכר לתחושת היציבות, במקום ליכולת להוציא את האחר משווי המשקל", אמר הנשיא והוסיף: "מדינת ישראל חייבת ליזום ללא הרף. בביטחון ובמדיניות החוץ, כמו גם ברווחה ובחינוך"

 

 

 

 

נחמה וראובן ריבלין באזכרה בחוות שקמים  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נחמה וראובן ריבלין באזכרה בחוות שקמים (צילום: מוטי קמחי)

אריאל שרון מזכיר לאל לנו להתחפר בעמדות שלנו - כך אמר הבוקר (יום ו') נשיא המדינה ראובן ריבלין, שיחד עם רעייתו נחמה השתתף באזכרה לזכרם של ראש ממשלת ישראל לשעבר במלאות ארבע שנים לפטירתו ובמלאות 18 שנים לפטירתה של רעייתו לילי. האזכרה התקיימה בגבעת הכלניות שליד חוות שקמים.

 

"יוזם, מאלתר, חושב, יצירתי, מפתיע, נועז, תוקף", סיפר הנשיא בדבריו על שרון ז"ל שנחרת בזכרונו והוסיף: "אריק התוקף והנועז הוא אריק של לטרון ושל ה-101, אריק של המתלה, של אום כתף, וכמובן של חציית התעלה. אריק היוזם זה אריק של הקמת 'הליכוד' ושל שלום הגליל. וכן, גם אריק שעליו חלקתי בכאב, אריק המפתיע, זה אריק של העקירה מחבל עזה ומצפון השומרון. אריק שאמר תמיד שמדינת ישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה, תצמח בעצמה, תשגשג בעצמה. לא מתוך זלזול בשיתופי פעולה, חלילה, שהרי אריק טיפח אין ספור שיתופי פעולה, אלא מתוך הבנה שלפעמים צריך פשוט לדחוף קדימה, ושההסתערות הזו, בכל מישורי החיים, תייצר עוד ועוד הזדמנויות".

גלעד שרון באזכרה לאביו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גלעד שרון באזכרה לאביו(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עוד אמר הנשיא: "גם היום, מדינת ישראל יודעת כי היא אינה יכולה לשהות לרגע במקום. אינה יכולה להרשות לעצמה להפוך למדינת סטטוס קוו ביטחוני. גם היום אריק מזכיר לנו כי אסור שנתחפר בעמדות שלנו, במקום לערער את האויב. אסור שנתמכר לתחושת היציבות, במקום ליכולת להוציא את האחר משווי המשקל. מדינת ישראל חייבת ליזום ללא הרף. בביטחון ובמדיניות החוץ, כמו גם ברווחה ובחינוך.

 

"אין זה סוד כי לא תמיד הסכמתי עם אריק, ודומני שנסכים כולנו שאין איש שתמיד הסכים עם אריק שרון", המשיך הנשיא ואמר. "בחלק מפעולותיו חלקתי על יוזמתו מכל וכל. בחלק מהפעמים היוזמה הרתיעה אותי, גרמה לי לחשוב שאולי זו יוזמה לשם היוזמה בלבד, שאולי מוטב לשקול פעם נוספת את ההשלכות שעלולות להיות הרסניות אך תמיד, גם כשחלקתי, הערצתי את הנכונות והמחויבות של אריק לחשוב מעבר למוסכמות הקיימות. מורשתו של אריק שרון, במידה רבה, מחייבת אותנו להעז, לחשוב מחוץ לקופסה, לראות תמיד כמה צעדים קדימה, להיות נשות ואנשי חזון ומעש, והכול בראי הדאגה לקוממיות המדינה והעם".

 

בסיום ספד הנשיא לרעייתו של שרון, לילי ז"ל, שליוותה אותו באהבה גדולה, ואמר: "אי אפשר לדבר על אריק בלי להזכיר את לילי. לילי, שהייתה אהובתו ואשת סודו, משענת עוגן ושותפה לדרך. לילי שהייתה לצדו ברגעים טובים וברגעים קשים. בכל המאבקים. באהבה, בדאגה, במסירות אין קץ. ולעתים בצחוק מתגלגל, צחוק שלא ניתן היה לעצור אותו. לילי שהייתה מתקשרת אליו לישיבת הממשלה להודיע שהשלדגים הגיעו. את נאום ההכתרה שלו הוא נשא ביום ההולדת שלה. 'לילי חסרה לי', אמר באותו ערב, שהיה צריך להיות אולי המאושר בחייו, וקולו רעד. יהי זכרם ברוך".

 

בשם המשפחה נשא דברי הספד הבן גלעד. באזכרה השתתפו כ-500 איש ובהם השר להגנת הסביבה מורשת וירושלים השר זאב אלקין, שר השיכון והבינוי יואב גלנט, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, השר לשעבר גדעון סער, ח"כ ציפי לבני; ראובן אדלר, אביגדור יצחקי, ארז חלפון, רוני בראון, ד"ר שלמה שגב, אילן כהן, האלוף במיל' איציק מרדכי, האלוף במיל. חיים ארז, אייל זמיר אלוף פיקוד דרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אזכרה בחוות שקמים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים