שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב בחרה את נושאת הדגל בהטלת מטבע
  גולשת המזחלות ארין האמלין זכתה בכבוד לאחר שנוצר שוויון בינה ובין המחליק המהיר שני דייויס בבחירות שעשו ראשי האיגודים במדינה. דייויס עקץ את ההחלטה והחליט להחרים את הטקס: "אין בעיה, יכול לחכות גם עד 2022"
  עבור כל ספורטאי, אחת החוויות הגדולות במשחקים האולימפיים היא טקס הפתיחה בו צועדות המשלחות, כל אחת אחרי נושא או נושאת הדגל שלה ואין אחד שלא מנצל לתעד את האירוע למזכרת עם איזה סלפי קטן.

   

  מסתבר שיש מדינות בהן לא כל כך קל לבחור את נושא הדגל. בזמן שבישראל קיימו ישיבת הנהלה מיוחדת לבחירת נושא הדגל (אלכסיי ביצ'נקו), דווקא המעצמה הענקית של ארצות הברית על שלל 242 הספורטאים שלה, בחרה בגולשת מזחלות הלוז' ארין האמלין בדרך הלא שגרתית של הטלת מטבע!

   

  תישא את הדגל גם בטקס הפתיחה. האמלין חוגגת בסוצ'י (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  תישא את הדגל גם בטקס הפתיחה. האמלין חוגגת בסוצ'י(צילום: getty images)


  בגלל זה נוטשים טקס? דייויס (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  בגלל זה נוטשים טקס? דייויס (צילום: getty images)

  לאחר שאיגודי ספורט החורף השונים בארה"ב הגישו את הצעתם לוועד האולימפי האמריקאי, יצא כך שהאמלין, מדליסטית הארד האולימפית מסוצ'י ואלופת העולם הנוכחית נמצאת בשוויון 4:4 מול המחליק המהיר שני דייויס.

   

  הגולשת נבחרה כאמור בהטלה מטבע, אך דייויס לא ממש קיבל את ההחלטה ועקץ על כך בטוויטר כשרשם: "אני אמריקאי וכשזכיתי ב-1,000 מטר ב-2010 הפכתי לאמריקאי הראשון שזוכה בזהב באותו אירוע בשתי אולימפיאדות רצופות, אבל הוועד האולימפי האמריקאי זרק מטבע כדי להחליט על נושא הדגל שלו. אין בעיה, אני יכול לחכות גם עד 2022".

   

  אחד מהבכירים במשלחת. דייויס (במרכז) עם הזהב בוונקובר (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  אחד מהבכירים במשלחת. דייויס (במרכז) עם הזהב בוונקובר(צילום: getty images)

  אלא שנראה כי הכעס של דייויס היה הרבה יותר גדול מרק ציוץ כאשר החליט בסופו של דבר להחרים את טקס הפתיחה, כשמנגד דובר המשלחת ניסה להכחיש זאת ואמר: "שני לא יצעד בטקס הפתיחה, זה לא היה חלק מהתוכניות שלו. הוא לחלוטין מתמקד במקצה הראשון שלו באולימפיאדה".

   

  מהצד השני, האמלין, שצפויה לפרוש אחרי המשחקים הקרובים, לא רצתה להתייחס להטלת המטבע ולהחלטת דייויס ורק אמרה: "זה מאוד מכובד לקבל את הזכות לשאת את הדגל ואני מאוד מתרגשת. אני מייחסת את זה לעבודה הקשה שלי ומודה לכל מי שבחר, כשמבחינתי זאת זכות גדולה לייצג את נבחרת ארצות הברית".

   

   

  הציוץ המדובר של דייויס

   

  מה אכפת לה? האמלין בפעולה (צילום: getty images) (צילום: getty images)
  מה אכפת לה? האמלין בפעולה(צילום: getty images)
   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים