שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  ניאו-נאצי רץ לקונגרס
  אנטישמי וגזען מוצהר טוען שהשואה איננה יותר מקנוניה בינלאומית שנועדה לסחוט את ארה"ב. עכשיו הוא רץ לקונגרס מטעם המפלגה הרפובליקנית
  ארתור ג'ונס, המועמד הרפובליקני החדש לקונגרס מטעם מדינת אילינוי, הוא מכחיש שואה וחבר לשעבר המפלגה הנאצית האמריקאית. מועמדתו של ג'ונס כנציג הרפובליקני במירוץ לקונגרס במחוז שלו כמעט מובטחת מפני שהוא כרגע המתמודד היחיד מטעם המפלגה.

   

  ג'ונס, בן 70, הוא אנטישמי וגזען מוצהר. הוא סוכן ביטוח לשעבר ומתמודד סדרתי במירוצים לתפקידים ציבוריים באילינוי ובוויסקנסן עוד משנות השבעים. הפעם כאמור, הוא המתמודד היחיד מטעם המפלגה הרפובליקנית שהגיש מועמדות וצפוי להיות מועמד המפלגה באופן אוטומטי.

   

  "קודם כל, אני מתמודד לקונגרס, לא לתפקיד קנצלר גרמניה, אבל בנוגע לשואה - אני חוזר על מה שאני חושב, השואה היא לא יותר מקנוניה בינלאומית שנועדה לסחוט אותנו", אמר ג'ונס לעיתון שיקגו סאן-טיימס.

  ג'ונס הוא כאמור מנהיג לשעבר במפלגה הנאצית האמריקאית. באתר המועמדות שלו יש חלק הנקרא "שואה?", ובו הוא מכנה את רצח ששת מיליון היהודים "השקר הגדול והשחור ביותר בהיסטוריה".

   

  המפלגה הרפובליקנית באילינוי התנערה מג'ונס. "אנחנו מתנגדים בכל תוקף לעמדותיו הגזעניות ולמועמדות שלו לכל תפקיד ציבורי", מסר טים שניידר לעיתון.

  לפני שנתיים, נפסלה מועמדותו של ג'ונס בגין עניינים טכניים של מספר חתימות בטופס שהגיש. השנה כאמור מועמדותו חוקית והוא גם היחיד שהגיש מועמדות חוקית מטעם המפלגה. ייתכן שהעובדה שבאופן מסורתי המחוז הזה, שכולל חלקים מהעיר שיקגו וסביבתה, בוחר במועמד דמוקרטי גורמת לרפובליקנים לוותר עליו מראש.

   

  הליגה נגד השמצה עוקבת שנים אחרי ג'ונס. ב-2009 הוא הגיע להפגין נגד פתיחתו של מוזיאון השואה באילינוי והוא נוהג להגיע לשאת דברים בעצרות

  של ניאו-נאצים.

  על פי דיווח של מרכז ACLU, ג'ונס הגיע לדבר בשנה שעברה בעצרת של התנועה הנאציונאל-סוציאליסטית האמריקאית, אחת מהתנועות הניאו-נאציות הגדולות ביותר בארצות הברית, ושם אמר ש"אני כבר מצטער שהצבעתי עבור טראמפ, הוא הקיף את עצמו ביותר מדי יהודים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השקר הגדול והשחור ביותר בהיסטוריה. השואה על פי ג'ונס
  מומלצים