שתף קטע נבחר

הצטברה לכם רשימת תיקונים מעצבנים בבית? כך תתמודדו

לקחת יומיים חופש מהעבודה ולנסות להרכיב את הארונית לבד, או להזמין בעל מקצוע? ישנם תיקונים מעצבנים שמחכים חודשים אם לא שנים לטיפול, אך אפשר להיפטר מהם תוך כמה שעות. אתר "המקצוענים" עם הדברים שכדאי לסגור מראש בטלפון כשמזמינים הנדימן

להזמין בעל מקצוע כדי לתלות מדף בבית, או להחליף נורה, זה בהחלט לא משתלם. אבל אם תסתובבו בין חדרי הבית ותערכו רשימה של כל התיקונים שהבטחתם לעצמכם לטפל בהם, מתישהו, בהזדמנות, כשהלחץ יירגע, תגלו שתמורת כמה מאות שקלים הדלת לא תחרוק, המדפים יהיו תלויים, ידיות דלתות הפנים לא ייגרמו לכם להינעל בחדר והקלאפה המתנדנדת במטבח לא תסכן את שלומכם. רגע לפני שמזמינים הנדימן, שהוא למעשה הג'וקר של בעלי המקצוע, הנה כמה דברים שכדאי לבדוק מראש, כדי שהתוצאה תהיה כלכלית יותר.

 

עוד כתבות בנושא:

איך מונעים עובש בבית

נקודות התורפה של מערכות אזעקה ומיגון לבית

סימנים של רטיבות

 

ערכו רשימת תיקונים ובדקו שרובם בתחום המומחיות שלו

אומנם הנדימן הוא בעל מקצוע עם ידיים טובות ובעל ניסיון בתחומים מגוונים, ועדיין יש כאלו שהגיעו לתחום לאחר שהיו נגרים או חשמלאים, וההבדל גדול. ערכו רשימה של כל התיקונים שיש לכם לבצע בבית, שלחו לו את הרשימה ובדקו האם הוא מוסמך לבצע את כולם. לעתים, משתלם יותר לפצל את הביקור לשני בעלי מקצוע שונים, כל אחד בתחומו.

 

לא בכל מקרה כדאי להזמין הנדימן. אם, למשל, מדובר בתחום המחייב מומחיות (החלפת מנוע של תריס חשמלי, למשל) אל תסתפקו בהנדימן. אם מדובר בעבודות תחזוקה שגרתיות, שאינן כרוכות בסיכון מיוחד או בנזק למוצר יקר יחסית בביתכם – אין טעם לשלם לבעל מקצוע מומחה. היתרון של הנדימן הוא שבביקור אחד הוא יוכל לבצע מספר עבודות, ולחסוך לכם הרבה כסף. זאת, משום שלא תצטרכו לשלם דמי ביקור נפרדים ואת עלות התיקון והחלקים ל־4 אנשים שונים, אלא תקבלו הצעת מחיר גלובאלית ותסיימו עם כל העניין ביום אחד.

 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

כמה זה עולה?  

אל תשאירו את התמחור ליד המקרה או לסוף העבודה בטענה ש"נסתדר כבר עם המחיר". מדוע? משום שרוב הסיכויים שאתם אלו שתצאו נפסדים מכך. לפני שהזמנתם את בעל המקצוע, ידכם על העליונה מבחינת כוח המיקוח. הקריאו לו את רשימת התיקונים, ערכו רשימה של חלקי חילוף וכלי עבודה שיידרשו לביצוע התיקונים האלו ובקשו הצעת מחיר.

 

לרוב, הנדימנים יתמחרו לכם את העבודה כהצעת מחיר גלובאלית. ישנם כאלו שיבחרו בהצעת מחיר שעתית, כך שתעשו בעצמכם את החישוב מה יותר משתלם לכם בנסיבות העניין. בכל מקרה, מרביתם יגבו מינימום שעתי מסויים, כך שאם תזמינו אותם לצורך תיקון אחד קטן ונקודתי – זה יצא לכם פחות משתלם אם העבודה תסתיים תוך מספר דקות. יש לכם עוד שעה לנצל? מדוע להסתפק בפחות מכך? בכל מקרה, אם בחרתם במסלול של הצעת מחיר שעתית, דעו שהשעה הראשונה לרוב בתעריף גבוה יותר וככל שנדרשות יותר שעות עבודה, כך המחיר השעתי אמור לרדת.

 

האם יש לו את כלי העבודה וחלקי החילוף הנדרשים?

כדאי להזמין הנדימן בשעות העבודה המקובלות או לדאוג שיגיעו עם כל כלי העבודה, הציוד וחומרי העבודה הנדרשים. אחרת, בשעות הערב המאוחרות כשהחנויות סגורות, הדבר יצריך ממנו הגעה נוספת. היו יעילים, ותכננו מראש את העבודות ואת הציוד הנדרש. ייתכן שאתם תידרשו לספק בעצמכם את החומרים וייתכן שלא. בדקו זאת מראש, שכן זה לא מובן מאליו. לעתים התמחור עבור רכישת מוצרים עבורכם, יכול להיות שונה. קחו זאת בחשבון.

 

בקשו אחריות בכתב

העובדה שהזמנתם הנדימן לא פוטרת אותו מחובת העבודה המקצועית ומאחריות על עבודתו. עבור כל עבודה בדקו האם ניתנת לה אחריות כלשהי. למשל: החלפת מנעול, צביעת קיר, החלפת רובה בין אריחי הרצפה – כל אלו אמורים להחזיק מעמד בדיוק כמו במצב שבו בעל מקצוע ספציפי לתחום זה ביצע את העבודה. טיפ: אל תתביישו ובקשו לפרט בכתב למשך כמה זמן תינתן אחריות על העבודה.

 

צריכים הנדימן? לחצו כאן

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים