שתף קטע נבחר

שובלי טילי הנ"מ הסוריים הגיעו עד למרכז

בשעות הבוקר המוקדמות שבהן נשמעו אזעקות נראו גם שובלי טילים באזור המרכז וחלק מטילי הנ"מ הסוריים הגיעו עד לאזור. בחיזבאללה מגנים את התקיפות ובלבנון ובסוריה חוגגים

 

שובל שנראה באזור השפלה לפנות בוקר (צילום: אסף פורת) (צילום: אסף פורת)
שובל שנראה באזור השפלה לפנות בוקר(צילום: אסף פורת)
שובלי טילים נראו בשעות הבוקר המוקדמות גם באזור המרכז. ייתכן שחלק מטילי הנ"מ הסוריים מסוג SA-5, שנורו כתוצאה מהתקיפות הישראליות של מטוסי חיל האוויר, הגיעו גם למרכז הארץ. לפני כשבועיים איימו הסורים כי יפגעו בנתב"ג בתגובה על תקיפה שיוחסה לישראל.

 

האזעקות הראשונות נשמעו לאחר ארבע לפנות בוקר בבקעת בית שאן ובאזור רמת הגולן. לאחר מכן נשמעו אזעקות גם בגליל העליון ובגליל המערבי. ב-9:30 נמסר כי עקב האירועים בצפון הופסקו ההמראות מנתב"ג ועוכבו הנחיתות בו. בחלוף שעה קלה שבה הפעילות בנמל התעופה לסדרה.

 (צילום: יוחנן רזניק) (צילום: יוחנן רזניק)
(צילום: יוחנן רזניק)

בינתיים, בלבנון ובסוריה חוגגים את התרסקות מטוס הקרב הישראלי. בדמשק נראו אזרחים ברחובות חוגגים עם סוכריות ובגבול לבנון נתלו שלטים המציינים את ההצלחה בהפלה. בין היתר נכתב: "המטוסים שלך נפלו" (הטעות במקור).

 

בחיזבאללה גינו את התוקפנות הישראלית המתמשכת בסוריה והתקיפות של המבנים הצבאיים והאזרחיים במדינה. "זו התחלה של שלב אסטרטגי חדש שישים קץ לניצול השמיים והאדמה בסוריה. אנו מגנים את התמיכה של האויב בטרור ובארגונים התכפיריים, והתערבותו במשבר בסוריה באמצעות תוקפנות. ההתפתחויות היום משמעותן הכשלה מוחלטת של המשוואות הישנות. אנו מדגישים את עמדתנו לצד העם הסורי בהגנה על אדמתו ובזכותו", נכתב בהודעה מטעם הארגון.

 

שלט שמחה בגבול לבנון ()
שלט שמחה בגבול לבנון

כרזת שמחה: "המטוסים שלכם התרסקו והיוקרה שלכם התרסקה" ()
כרזת שמחה: "המטוסים שלכם התרסקו והיוקרה שלכם התרסקה"

חיילי הצבא הסורי חוגגים עם ממתקים ()
חיילי הצבא הסורי חוגגים עם ממתקים

 

הסברה המובילה בחיל האוויר היא שמטוס ה-F-16 שהתרסק הבוקר בכניסה לקיבוץ הרדוף, היא שטיל נ"מ סורי פגע בו וגרם להפלתו. קצין בכיר בחיל האוויר העריך כי הטייסים לא הספיקו לדווח ברשת הקשר על הנטישה. לעבר המטוס שוגרו כמה טילי נ"מ מסוגים שונים, וככל הנראה נעילה מהירה של הטילים על ה-F-16 גרמה לתגובה הקיצונית של שני הטייסים.

 

אחד מהם נפצע באורח קשה והשני קל. מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה, פרופ' רפי ביאר, אמר אחר הצהריים כי יש שיפור מסוים במצבו של הפצוע קשה ומצבו ממשיך להיות יציב. הטייס השני אמור להשתחרר מחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוחנן רזניק
שובל שנראה באזור השפלה לפנות בוקר
צילום: יוחנן רזניק
מומלצים