שתף קטע נבחר

התמונה שצולמה 6.1 מיליארד ק"מ מכדור הארץ

החללית "ניו-הוריזונס" צילמה כמה עצמים בחגורת קויפר, לשם המשיכה לאחר שצילמה את כוכב הלכת הננסי פלוטו, ובכך עשתה היסטוריה

התמונה שצולמה הכי רחוק מכדור הארץ, בינתיים: נאס"א פרסמה תמונה שצילמה החללית "ניו-הוריזונס" (New-Horizons), שבה נראים כמה עצמים בחגורת קויפר, הנמצאת לאחר כוכב הלכת הננסי פלוטו במערכת השמש.

 

 (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
(צילום: נאס"א)

 

בנאס"א אמרו כי התמונה צולמה ב-5 בדצמבר אשתקד על-ידי מצלמות החללית, הנמצאת במרחק של כ-6.1 מיליארד ק"מ מכדור הארץ. כרגע, כך לפחות על פי סוכנות החלל האמריקנית, זו התמונה שצולמה במרחק הכי גדול מכדור הארץ.

 

לאחר שעתיים שברה החללית שוב את השיא, כשצילמה את 2012 HE85 וגם את HZ84 2012. בנאס"א אמרו כי החללית מתרחקת מדי יום 1.1 מיליון ק"מ מכדור הארץ.

 

שני העצמים שצולמו בחגורת קויפר (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
שני העצמים שצולמו בחגורת קויפר(צילום: נאס"א)

 

בכך שברה "ניו הוריזונס" את השיא של החללית וויאג'ר 1, שצילמה ב-12 בפברואר 1990 את כדור הארץ ממרחק של כ-6 מיליארד ק"מ ממנו. התמונה, שכונתה "נקודה כחולה חיוורת", היא אחת התמונות המפורסמות של נאס"א. מאז כובתה המצלמה בחללית, ששוגרה בשנות ה-70' של המאה הקודמת. אלא שהפעם המצלמות לא כוונו לכדור הארץ, אלא לגופים בחגורת קויפר.

 

אחרי מסע מוצלח של "ניו-הוריזונס" בסביבתו של פלוטו לפני כשנתיים וחצי, New Horizons המשיכה למעמקי חגורת קויפר, שהיא למעשה אסופת גופי חלל קרחיים שנעים סביב השמש במסלול שכאמור מרוחק יותר מכוכב הלכת נפטון.

 

 

החללית New-Horizons שוגרה ב-19 בינואר 2006 מכף קאנאוורל שבארה"ב בעזרת הטיל טיטאן V. השיגור בוצע כארבע שנים לאחר שנאס"א אישרה את התוכנית לשגר חללית אל פלוטו לכיוון הספר של מערכת השמש - חגורת קויפר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
התמונה שצילמה החללית של נאס"א
צילום: נאס"א
מומלצים