שתף קטע נבחר

הקליפ המיוחד לזכר הרב רזיאל שבח

לבקשת האלמנה יעל, ביצעו אמנים דתיים יחד עם הבנות שלו את השיר "התורה כוללת כל הטובות שבעולם", שלדבריה מבטא את מה שעמד במרכז חייו של הנרצח

רננה, נעמי ומרים שרות לזכר אבא: במלאות ה"שלושים" להירצחו של הרב רזיאל שבח ז"ל בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד, הפיקו חברים ובני המשפחה קליפ מיוחד, בהשתתפות שלוש מבנותיו. לבקשת האלמנה יעל, ביצעו אמנים דתיים יחד עם הבנות את השיר "התורה כוללת כל הטובות שבעולם", שלדבריה מבטא את מה שעמד במרכז חייו של הנרצח.

 

 

 

את הקליפ, שהוקרן בפני באי האזכרה שנערכה בסוף השבוע בבית הכנסת בחוות גלעד, יזם והפיק חברו הטוב של רזיאל ומי שהיה גם ה"חברותא" שלו (בן זוגו בלימוד התורה), הרב והמוזיקאי חנוך ווסרמן. "זה נולד לילה לפני האזכרה, ב-3:30 לפנות בוקר", סיפר, "בהתחלה חשבתי לבצע אולי שיר אחר לזכרו, אחד מאלה שאהבנו לשיר יחד, אבל יעל ביקשה שזה יהיה 'התורה כוללת' שהושר גם בלוויה".

 

ואלה מילותיו של רבי חיים בן עטר ("אור החיים הקדוש") מהמאה ה-18, שבוצעו על פי לחנו של הרב הלל פלאי: "אם היו בני אדם מרגישים במתיקות ועריבות טוב התורה, היו משתגעים ומתלהטים אחריה, ולא יחשב בעיניהם מלוא עולם כסף וזהב למאומה, כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם".

 

השיר מבוצע בדרך כלל בהגייה אשכנזית חסידית או ליטאית, וכאן לראשונה בהגייה עברית-ישראלית, יחד עם הזמר יצחק מאיר, וכאמור גם בנותיו של הנרצח, רננה, נעמי ומרים. לדברי ווסרמן, "השיר הזה מבטא במדויק את החיים של רזיאל, ה' יקום דמו, שעשה מיליון ואחד דברים שונים, אבל התורה הייתה תמיד מרכז ועיקר חייו. היא כללה את כל הדברים שעשה וכולם נבעו ממנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל שבח עם בעלה רזיאל שבח שנהרג הרוג פיגוע ירי חוות גלעד
מומלצים