שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ביהמ"ש חייב את העירייה להזיז את שער גן הילדים
  תושב ראשל"צ טען לסכנה לילדים בגלל הסמיכות בין השער לבין החניה שלו. העירייה ביקשה לדחות את העתירה, אבל השופט צבי דותן חשב אחרת
  בית המשפט המחוזי מרכז לוד חייב לאחרונה את עיריית ראשון לציון לשנות את מיקומו של שער כניסה לגן ילדים ברחוב בלקינד. חרף ההתנגדות של העירייה קיבל השופט צבי דותן עתירה שהגיש שכן שטען לסכנה הנשקפת לילדים בגין הקרבה בין השער לבין החניה שלו.

   

  בעתירה, שהוגשה לפני כשנה באמצעות עו"ד מיכל נבון, טען השכן שביציאה בנסיעה לאחור מהחניה שלו אין שדה ראייה ולא ניתן לראות את הילדים הנכנסים לגן. הוא ביקש לחייב את העירייה להזיז את שער הכניסה אל הצד הדרומי של המבנה.

   

  בדיון הסכימו הצדדים שבביקורת הבטיחות הבאה שתיערך בגן מטעם משרד החינוך יוזמן העותר כדי להיות נוכח ולהשמיע את טענותיו. עוד הוסכם שהבודק מטעם משרד החינוך יחווה דעתו על הסיכון הבטיחותי שבסמיכות השער לחנייה. אלא שבפועל, העותר ובאת כוחו לא הוזמנו לביקורת.

   

  בדו"ח הסיכום של יועץ הבטיחות הומלץ על הזזת השער שני מטרים שמאלה מאחר שמיקומו הנוכחי לא מאפשר הצבת מעקב בטיחות תקני. היועץ ציין שהעתקת השער היא תהליך מורכב הדורש היתר בניה, אישור תקציבי בשל עלויות גבוהות ועבודות קבלניות.

   

  בעקבות זאת ביקשה באת כוח העותר לקבל את העתירה ולהורות לעירייה ליישם את ממצאי הדו"ח.

   

  מנגד ביקשו באי כוח העירייה, עורכי הדין נעמה כליף-חזרתי ודניאל חידקל, לדחות את העתירה. הם ציינו שבכוונת העירייה לפעול בהתאם לדו"ח, אך בין המלצות הבודק לבין העתירה אין קשר מאחר שהבודק ביסס את מסקנותיו על הצורך במעקב בטיחות תקני ולא על הקרבה לחניית העותר.

   

  אבל השופט צבי דותן כתב ש"אין להשאיר את הדברים תלויים באוויר ונתונים לרצונה הטוב של העירייה", וציין שראוי לעגן את ממצאי יועץ הבטיחות של משרד החינוך בפסק דין מחייב.

   

  לדבריו, אין לייחס חשיבות רבה מדי לכך שהעותר תיאר בעיה בטיחותית שונה מהבעיה שמצא הבודק. מה שחשוב הוא שהעותר הציף את בעיית הבטיחות הנובעת ממיקומו של שער הגן וביקש להזיזו שמאלה. לדבריו, גם יועץ הבטיחות קבע שקיימת בעיה בטיחותית במיקום השער ואף הוא המליץ להעתיקו לצד שמאל של המבנה.

   

  בסיכומו של דבר חייב השופט דותן את העירייה להזיז את שער גן הילדים לפחות שני מטרים שמאלה לא יאוחר מתום חופשת הקיץ. פסיקת ההוצאות נדחתה עד לאחר קבלת טענות הצדדים בנושא.

   

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ העותר: עו"ד מיכל נבון
  • ב"כ העירייה: עו"ד נעמה כליף-חזרתי ועו"ד דניאל חידקל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים