שתף קטע נבחר

תמנו שטה חוזרת לכנסת: "אפעל למען האנשים השקופים"

חברת יש עתיד תיכנס לכנסת במקום יעקב פרי. מבחינתה, "ראוי שנזכור לו גם את עשרות השנים שהוא תרם לחברה הישראלית". באולפן ynet התחייבה לפעול למימוש זכויות של קבוצות מוחלשות ו"להרים את קולם של השקופים"

 

 

 

פנינה תמנו שטה, שתושבע היום (ב') כחברת כנסת, חוזרת לפעילות הפרלמנטרית בעקבות התפטרותו של ח"כ יעקב פרי, וחצי הביקורת שלה כלפי המשטרה עדיין מחודדים. "למה במשטרה מסתירים את הנתונים? אין סיבה לעשות זאת אלא אם כן הם מפחדים להודות באשמה", אמרה באולפן ynet, בהתייחס לבקשה שנענתה בשלילה לגבי כמות התיקים שנפתחו כלפי ילדים יוצאי אתיופיה.

 

תמנו שטה אמרה: "הם טוענים שיש ירידה בכמות התיקים שנפתחו כלפי ילדים יוצאי אתיופיה והם טוענים גם שכתבי האישום ירדו בכמחצית. אז אני לא מבינה למה להסתיר את הנתונים, אלא אם כן הם מפחדים להודות באשמה. יש דברים שראויים ליותר שקיפות".

 

מבחינתה, בעבודתה בכנסת היא "תרים את הקול של אותם אנשים שקופים", והדגימה זאת במצב של התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. "נוח למקבלי ההחלטות לא להסתכל על המקום הזה. אבל צריך להסתכל על אוכלוסיות מוחלשות, בין אם זה עולים חלשים, חסרי ישע, ילדים בסיכון. במקום להתעסק בתוך הכנסת ובתוך הממשלה בדברים שלא מעניינים את הציבור, הגיע הזמן להסתכל לציבור בעיניים.

פנינה תמנו שטה (צילום: אלי סגל) (צילום: אלי סגל)
פנינה תמנו שטה(צילום: אלי סגל)
 

"השתרשה פה תרבות שהשלטון והממשלה מתייחסים לאזרחים רק אחרי שהם יוצאים החוצה, זועקים את זעקתם. תרבות של כוחניות. אני לא מבינה למה צריך כל פעם התארגנות או מחאות כשזו זכות מאוד לגיטמית ומאוד חשובה, בשביל להזיז עניינים? אנשים שנשלחים לכנסת ולממשלה אמורים להקדים, לא להיגרר בשביל להוביל שינויים בחברה הישראלית".  

 

על יעקב פרי אמרה: "הוא חבר מאוד יקר שמצליח לחבר אליו צעירים ומבוגרים כאחד. אני ברמה האישית מכירה איש מאוד ישר שידע להיות חבר. הצטערתי מאוד על הנסיבות, אבל גם אין ספק שרציתי מאוד לחזור לזירה הפרלמנטרית להיות חלק מחברי הכנסת".

 

לדבריה, "הייתה לנו שיחה, הוא בירך אותי וכמובן אני גם חיזקתי אותו וראוי שנזכור לו גם את עשרות השנים שהוא תרם לחברה הישראלית".

 

בנוגע לאמינות דבריו כפי שנחשפה בתחקיר "עובדה", הסבירה תמנו שטה: "אני מכירה אדם מאוד חם, חבר מאוד רציני ואמיתי". היא לא שאלה אותו היכן שירת בצבא, כי לדבריה "אנחנו לא כמו כל הגברים, ישר איך שמתיישבים ומכירים, 'איפה שרתת', הקליקה הגברית הזאת. אבל כן היו דברים מאוד חברתיים שהתחברתי אליו, אם זה ההגנה על זכויות האזרחים הוותיקים.

 

"אני שמחה שאני חוזרת לבית פוליטי ששם לו סטנדרטים מאוד מאוד גבוהים", הוסיפה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים