שתף קטע נבחר

לבקשת אוסטרליה: נעצרה בשומרון חשודה בעבירות מין בקטינות

תושבת השומרון חשודה כי ביצעה עבירות מין בשלוש אחיות כששימשה מנהלת בתיכון חרדי במלבורן. היא נמלטה לישראל, והליך הסגרתה לאוסטרליה הופסק לאחר שנמצאה לא כשירה לעמוד לדין. בעקבות אינדיקציות כי האישה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש נפתחה חקירה סמויה - והיא נעצרה

תושבת השומרון בשנות ה-50 לחייה נעצרה הבוקר (יום ב') בחשד לעבירות שיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות והתחזות. האישה מבוקשת באוסטרליה בגין ביצוע עבירות מין בשלוש אחיות קטינות בזמן ששימשה מורה ומנהלת בבית הספר שבו למדו.

 

היום תיחקר החשודה ביחידה המרכזית ובהמשך תובא לבית משפט השלום בפתח תקווה להארכת מעצרה. המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה ביקשה לחדש את הליך ההסגרה נגד החשודה בבית המשפט המחוזי בירושלים, כדי להכריז עליה בת הסגרה לאוסטרליה.

התיכון באוסטרליה שאותו ניהלה החשודה (צילום: דיילי מייל)
התיכון באוסטרליה שאותו ניהלה החשודה(צילום: דיילי מייל)

האישה, שנולדה בישראל והשתקעה באוסטרליה, שימשה בשנים 2001 עד 2008 כמורה ואז כמנהלת בבית ספר תיכון חרדי במלבורן. לפי החשד, בשנים 2008-2004 היא ביצעה עבירות מין חמורות בשלוש אחיות שלמדו במוסד, בניצול תמימותן ומעמדה כמנהלת. עם היוודע המעשים הושעתה המנהלת מתפקידה ויומיים לאחר מכן נמלטה מאוסטרליה לישראל.

 

ביולי 2013 הגישו הרשויות באוסטרליה לרשויות בישראל בקשה להסגירה. בבקשה האוסטרלית צוין כי האישה אמורה לעמוד לדין בגין 47 עבירות של מעשה מגונה, 13 עבירות של מעשה מגונה בקטין, 11 עבירות אינוס ושלוש עבירות נוספות.

 

כשנה לאחר מכן הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה כי יכריז על החשודה בת הסגרה לאוסטרליה. לאחר כשנתיים, ביוני 2016, הפסיק בית המשפט המחוזי את הליך ההסגרה לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעתו של הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין.

 

 

בהחלטתו קבע בית המשפט המחוזי כי האישה תטופל במרפאת הפסיכיאטר המחוזי בירושלים וכי אחת לחצי שנה תתכנס ועדה פסיכיאטרית על מנת להעריך את מצבה. הוועדה התכנסה עד כה שלוש פעמים ובכולן קבעה כי החשודה עודנה בלתי כשירה לעמוד לדין.

 

אלא שבשנת 2017 הצטברו אינדיקציות כי החשודה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש על מנת להתחמק מהליך ההסגרה, ובעקבות פנייה של האינטרפול להתחקות אחר החשודה פתחה היחידה המרכזית במחוז ש"י בחקירה סמויה, וזאת הפכה לגלויה עם מעצרה של האישה הבוקר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיילי מייל
בית הספר שבו לימדה החשודה באוסטרליה
צילום: דיילי מייל
מומלצים