שתף קטע נבחר

תיעוד ניסיון הלינץ': פלסטינים רודפים, החיילת מדממת

המון פלסטיני יידה אבנים לעבר שני חיילים שנכנסו בטעות לג'נין עם רכבם הצבאי, נשקו של אחד מהם נגנב. בסרטון נראים הצעירים מסתערים לעברם באבנים ובכיסאות - ושוטר פלסטיני יורה באוויר כדי למנוע לינץ'

 

 

השמשה נופצה, הנשק נגנב והחיילת דיממה בפניה: בתיעוד מג'נין, לשם נכנסו היום (ב') בטעות שני חיילים ברכב צבאי, נראה ניסיון הלינץ' בשניים. בתיעוד נראים הפלסטינים מסתערים באבנים ובכיסאות, כשהחיילת צורחת ומדממת בפניה לאחר שנפגעה משמשה שנופצה. החיילת נפצעה באורח קל עד בינוני. שוטר פלסטיני נראה מנסה להגן עליהן עם אקדח שלוף ואף יורה באוויר כדי להרחיק את ההמון ולהגן על החיילים. הפלסטינים הפיצו את התעודות של השניים, איש קבע וחיילת בשירות סדיר.

  

תעודת החוגר של החיילת, כפי שהופץ בקרב הפלסטינים ()
תעודת החוגר של החיילת, כפי שהופץ בקרב הפלסטינים

התעודה של איש הקבע שנהג ברכב ()
התעודה של איש הקבע שנהג ברכב

צעירים פלסטינים הקיפו את הרכב הצבאי שבו היו שני החיילים ויידו לעברם אבנים. השניים - חייל וחיילת - נפצעו בהפרת הסדר האלימה שהתפתחה במקום: החייל באורח קל והחיילת באורח קל-בינוני. החיילת נפצעה בפניה ובגפיים מרסיסי שמשת הרכב שנופצה ופונתה לקבלת טיפול רפואי במרכז רפואי העמק בעפולה.

 

 

 

 

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי שני החיילים, המשרתים בתפקיד מנהלתי באוגדת איו"ש, עשו את דרכם משבי שומרון לעפולה. השניים השתמשו ב-waze, אך בסופו של דבר הגיעו לג'נין. 

 

החיילת מדממת בפניה, בתמונות שפרסמו הפלסטינים ()
החיילת מדממת בפניה, בתמונות שפרסמו הפלסטינים

החיילת, לאחר שהוצאה מהרכב ()
החיילת, לאחר שהוצאה מהרכב

שמשת הרכב המנופצת ()
שמשת הרכב המנופצת

הפלסטינים מקיפים את הרכב הצבאי ()
הפלסטינים מקיפים את הרכב הצבאי

החיילים הועברו בחזרה למחסום ג'למה ()
החיילים הועברו בחזרה למחסום ג'למה

שוטרים פלסטינים סייעו בחילוצם של השניים מידי ההמון. גורמים ביטחוניים מסרו כי שני החיילים הועברו למעבר ג'למה על ידי מנגנוני הביטחון, לאחר שיצאו עם הרכב הצבאי מג'נין בתיאום המנהל האזרחי. מצה"ל נמסר בנוסף כי האירוע מתוחקר.

 

לפני כשבוע וחצי נכנס אזרח ישראלי בטעות לעיירה הפלסטינית אבו דיס, סמוך למעלה אדומים, והותקף על ידי כ-200 פלסטינים. הם יידו לעברו אבנים ושרפו את רכבו, והוא עצמו נפצע קל ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים.


פורסם לראשונה 12/02/2018 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החיילת בג'נין, בתמונות שפרסמו הפלסטינים
מומלצים