שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סייע לחמאס: מרצה למשפטים טורקי נעצר בישראל וגורש
  לפי השב"כ, המרצה כמיל טקלי ותושב אום אל פחם דרע'אם ג'בארין סייעו לפעילי טרור צבאיים של חמאס בטורקיה - וגויסו על ידי בכיר הארגון, משוחרר עסקת שליט. טקלי גורש לטורקיה, ג'בארין יועמד לדין בימים הקרובים

  מרצה למשפטים טורקי נעצר על אדמת ישראל בחשד לגיוס לפעילות חמאס על אדמת טורקיה, ויחד איתו נעצר גם אזרח ישראלי בחשד דומה: היום (ב') הותר לפרסום כי במסגרת פעילות שב"כ והמשטרה נעצר בחודש שעבר המרצה הטורקי כמיל טקלי, בחשד שסייע לפעילי טרור צבאיים של החמאס בטורקיה. כשבוע לאחר מכן נעצר לחקירה דרע'אם ג'בארין, תושב אום אל פחם. טקלי גורש מישראל בתום חקירתו, והעמדתו לדין של דרע'אם ג'בארין צפויה בימים הקרובים.

   

  בחקירה התברר כי השניים גוייסו בטורקיה על ידי בכיר החמאס זאהר ג'בארין, משוחרר עסקת שליט. לפי הודעת השב"כ, ג'בארין אחראי על תקציב תנועת החמאס, תוך שהוא מקדם פעילות טרור צבאית עניפה ביהודה ושומרון, בהנחייתו של סלאח ערורי, המשמש כסגן יו"ר התנועה.

   

  המרצה הטורקי כמיל טקלי ()
  המרצה הטורקי כמיל טקלי
  דרע׳אם ג׳בארין מאום אל פחם, חשוד בהעברת הכספים לחמאס ()
  דרע׳אם ג׳בארין מאום אל פחם, חשוד בהעברת הכספים לחמאס

  חקירתו של טקלי העלתה כי טורקיה תורמת להתעצמות הצבאית של חמאס בין היתר באמצעות חברת SADAT שהוקמה בהנחיית עדנאן בשא, יועץ המקורב לגורמי ממשל תורכי. החברה הוקמה כדי לסייע בכספים ובאמצעי לחימה להקמת "צבא פלסטין", שייעודו הוא להילחם נגד ישראל. אחד מעובדי החברה אף סייע לבכירי חמאס לבקר בתערוכת נשק בטורקיה לפני שלוש שנים, במהלכה הביעו עניין ביכולות מזל"טים.

   

  בחקירה התברר כי חמאס מקיים קשר ישיר עם הרשויות הטורקיות באמצעות פעיל הטרור ג'יהאד יארמור, שהיה מעורב בחטיפת החייל נחשון וקסמן, ושוחרר במסגרת עסקת שליט.

   

  סלאמה מרעי ()
  סלאמה מרעי

  בחקירה עלה כי ב-2012 התבקש טקלי לסייע לפעילי חמאס שהגיעו לטורקיה להתבסס בה אישית וכלכלית. פעילי הטרור להם סייע טקלי, רובם משוחררי עסקת שליט, היו מעורבים בפיגועי טרור שגבו קורבנות ישראלים. טקלי סייע להם בהשגת אשרות שהיה, בשכירות ורכישה של נכסי נדל"ן למגורים ולעסקים, ברכישת רכבים מפוארים וכן בהתבססות עסקית בטורקיה, באמצעות רישום חברות על שמו.

   

  ממצאי החקירה חשפו פעילות ענפה של חמאס להלבנת הון בטורקיה בהנחייתו של זאהר ג'בארין, תוך העלמת עין של הרשויות לגבי מקור הכספים. בחקירה התברר כי פעילי חמאס מחזיקים בבעלותם חברה בשם IMES, ששימשה את החמאס להסוואת פעילות הלבנת הון בהיקף של מליוני דולרים, שהועברו לרצועת עזה ולמדינות שונות.

   

  מהשב"כ נמסר כי חשיבות חברת IMES עבור חמאס נחשפה גם בחקירת החשוד השני שנעצר, דרע'אם ג'בארין. הוא גויס לחמאס על ידי זאהר ג'בארין במהלך ביקוריו בטורקיה. הפנייה אליו בוצעה בחסות פעילותה העסקית של חברת IMES. במשך כשנה וחצי הגיע דרע'אם לביקורים תכופים בטורקיה, והתבקש על ידי מפעיליו להעביר כספי חמאס מטורקיה לשטחי יהודה ושומרון. דרע'אם קיבל ממפעיליו בטורקיה מאות אלפי יורו עבור תשתיות טרור צבאיות של חמאס, והוא דאג להטמינם בנקודת מסתור באיו"ש. בחיפוש בביתו של דרע'אם נתפס סכום של 91,000 אירו, אותם התכוון להעביר לאיו"ש.

   

  החקירה חשפה כי פעילותו של דרע'אם בוצעה בהנחיית בכירי החמאס זאהר ג'בארין ויד ימינו, סלאמה מרעי, שהשתקעו בטורקיה בסיוע טקלי. גם סלאמה מרעי הוא משוחרר עסקת שליט, שהיה מעורב בפיגוע ירי באיזור בורקין במרס 93', שבו נרצח חייל צה"ל. במסגרת החקירה נעצרו חשודים נוספים, תושבי אום אל פחם, שסייעו לדרע'אם בהיבטי כספים.

   

  "ממצאי החקירה ממחישים את הפעילות הצבאית והכלכלית הענפה של החמאס בטורקיה המתקיימת ללא הפרעה, תוך העלמת עין ולעיתים אף בעידוד גורמי הממשל טורקיים ובסיוע אזרחים טורקים שחלקם מקורבים לממשל", אמרו בשב"כ. "פעילות זו נסמכת, בין היתר, על פלטפורמות עסקיות המשמשות את חמאס להלבנת כספים המועברים לאיו"ש ולגיוס ישראלים עבור פעילותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים