שתף קטע נבחר

עשרות ק"ג של עופות לא ראויים למאכל נתפסו באור יהודה

הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה להעמיד לדין את בעלי המשחטה שהעסיק עשרות עובדים ללא היתר, בהם נערים בני 14. בשטח המשחטה נמצא הר זבל שמורכב משלדות רכב ופגרים

עשרות שוטרים פשטו לפנות בוקר (יום ב') על משחטת עופות באור יהודה והשמידו עשרות קילוגרמים של עופות שהוחזקו בתת-תנאים והיו לא-ראויים למאכל אדם, רגע לפני שהופצו לציבור.

 

החוקרים מצאו בנוסף כי במשחטה, שפעלה ללא היתרים, הועסקו כ-50 נערים שעבדו במהלך שעות הלילה בניגוד לחוק. מהפרקליטות נמסר כי במקום היו עשרות עובדים המועסקים ללא רישיון. שמונה עובדים עוכבו לחקירה במקום.

 

העופות שנתפסו בפשיטה (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
העופות שנתפסו בפשיטה(צילום: דוברות משטרה)

העובדים שנתפסו במקום (צילום: דוברות משטרה) (צילום: דוברות משטרה)
העובדים שנתפסו במקום(צילום: דוברות משטרה)

מתחם המשחטה (צילום: דוברות משרד המשפטים) (צילום: דוברות משרד המשפטים)
מתחם המשחטה(צילום: דוברות משרד המשפטים)

מבצע הפשיטה (צילום: דוברות משרד המשפטים) (צילום: דוברות משרד המשפטים)
מבצע הפשיטה(צילום: דוברות משרד המשפטים)

עופות במשחטה (צילום: דוברות משרד המשפטים) (צילום: דוברות משרד המשפטים)
עופות במשחטה(צילום: דוברות משרד המשפטים)

במקום תועד הר זבל בגובה כ-15 מטר, המורכב מפגרי עופות, פסולת בנייה ושלדות של כלי רכב ישנים. בין שלל הליקויים הנוספים שתיעדו החוקרים נמצא כי לא היו במקום אמצעי בטיחות אש וכי ליקויים שנמצאו בביקורת קודמת לא תוקנו.

 

המשטרה מסרה כי בהמשך יוגש נגד בעלי המקום כתב אישום בגין ניהול עסק בניגוד להיתרים והיא תפעל להוצאת צו סגירה למקום.

 

המשרד להגנת הסביבה ביצע בעבר אכיפה נגד המשחטה בגין עבירות סביבתיות, וכיום מתנהלים שלושה כתבי אישום נגדה בבית המשפט. זאת, בנוסף למספר רב של תיקי חקירה שהמשטרה הירוקה ניהלה ועודנה מנהלת נגדה.

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי במהלך הפשיטה היום עלו חשדות כי מתרחשות הזרמות שפכים תעשייתיים (תוצרי הלוואי של השחיטה) למערכת הביוב העירונית ושפכי ביוב גולמיים לאפיק נחל איילון - שמהווים עבירות לפי חוק המים ושמירת הניקיון. המשטרה הירוקה העבירה שתי הודעות תשלום קנס לבעלי המשחטה בגין תשטיפי פסדי עופות (שאריות שנותרו אחרי השחיטה) שנזלו ממשאיות של המשחטה. המשך הטיפול במשחטה בנושאים אלה הועבר לידי המשטרה הירוקה.

 

הפשיטה נערכה במסגרת מבצע אכיפה משולב של מתפ"א (מנהלת תיאום פעולות אכיפה), המשרד להגנת הסביבה, המשטרה הירוקה, רשות מקרקעי ישראל, יחידת הפיקוח על הבניה, ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הבריאות, צוותי פיקוח של משרד החקלאות, הוטרינר המחוזי הראשי, משרד העבודה והרווחה, רשות ההגירה, כיבוי אש ופרקליטות מחוז ת"א.

 

מהפרקליטות נמסר כי "פעילות האכיפה תימשך בנחישות על מנת למנוע את המשך הפרות החוק. אנו רואים בחומרה העסקת קטינים בכלל, ובפרט בשעות הלילה ולא כל שכן, בעבודות הדורשות מאמץ פיזי רב. נלחם בתופעה זו בנחישות רבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרה
הפשיטה על המשחטה הלא חוקית
צילום: דוברות משטרה
מומלצים