שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עשרה כלבים נשכו בת 7 בכל חלקי גופה; מצבה קל-בינוני
  כלבים משוטטים נשכו את הילדה ברחוב באופקים. חובש מד"א סיפר: "היא איבדה הרבה דם וסובלת מפצעי נשיכה בכל הגוף, כולל בראש"

  עשרה כלבים תקפו אחר-הצהריים (יום ב') ילדה בת שבע סמוך ליער באופקים. מצבה של הילדה, שננשכה ברגליה ובראשה. היא פונתה באמבולנס של מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בתחילה הוגדר מצבה בינוני, אך מאוחר יותר נמסר מבית החולים כי מצבה השתפר וכעת הוא מוגדר קל-בינוני.

  האזור שבו הותקפה הילדה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  האזור שבו הותקפה הילדה(צילום: רועי עידן)

  ככל הנראה הילדה שוטטה לבדה ואז תקפו אותה הכלבים. אזרחית שעברה במקרה במקום הזעיקה את המשטרה לזירה ברחוב כליל החורש. שוטרי תחנת אופקים ופקחים הצליחו להפריד בידיהם בין הכלבים התוקפים לילדה, ונאלצו להיאבק בהם. שוטרת שהייתה במקום נשאה את הילדה לניידת משטרה.

   

  כוח האכיפה המשולב זיהה את הילדה שוכבת על הארץ תוך כדי שהכלבים תוקפים אותה. כשהתברר לכוח שאין גישה למקום בכלי רכב, פתחו השוטרים והפקחים בריצה, והניסו מהזירה את הכלבים. המשטרה מסייעת בניסיון לאתר את הכלבים.

   

  חובש מד"א נגב, יחיאל תורג'מן, סיפר כי הילדה הייתה ברכב משטרתי, כשהיא בהכרה, כשצוותי מד"א הגיעו לאזור. "היא הייתה חיוורת. הילדה איבדה הרבה דם וסובלת מפצעי נשיכה בכל הגוף, כולל בראש". 

   

  החובש הוסיף כי צוות מד"א העניק לילדה טיפול ראשוני במקום ופינה אותה לבית חולים: "היא הייתה מבוהלת מאוד. המצב שלה מעט הידרדר". מבית החולים סורוקה נמסר הילדה סובלת כאמור מנשיכות בכל חלקי גופה ושהיא מטופלת במיון הכירורגי.

   

  ד"ר דימיטרי רודנב, כירורג ילדים בסורוקה, סיפר כי "בשעות הערב התקבלה לחדר הטראומה ילדה שננשכה על ידי כמה כלבים. היא הגיעה מפוחדת כשהיא סובלת מנשיכות מרובות בכל הגוף, כולל בראש, בגב ובגפיים. הפצעים לשמחתינו שטחיים והיא טופלה במיון באמצעות הטריית הפצעים. היא תאושפז בהמשך ותקבל טיפול אנטיביוטי וחיסונים נגד כלבת".

   

  תושבי השכונה, שבה ננשכה הילדה, סיפרו כי הם התלוננו בפני העירייה על הכלבים המשוטטים באזור. מעיריית אופקים נמסר בתגובה: "תופעת הכלבים

  המשוטטים הינה תופעה ארצית, ובפרט באזורינו, כיוון שהם מגיעים מהשטחים הפתוחים ואנו מטפלים בזה בכל האמצעים שעומדים לרשותנו. עיריית אופקים לוכדת, באופן שוטף, את הכלבים באמצעות יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות וכן נעשים מארבים ותפיסות של הכלבים באופן עצמאי של הרשות. מדובר במשימה לא פשוטה ולכן חברו כל ראשי הרשויות באזור והוחלט על איחוד שירותי הווטרינריה אזורית במסגרת אשכול נגב מערבי. במקרה הנוכחי מדובר על כלבים השייכים לחווה הממוקמת כקילומטר מהעיר, הם נתפסו ויטופלו בהתאם לחוק. אנו מאחלים לילדה רפואה שלמה".

   

  ממשרד החקלאות נמסר כי שר החקלאות הנחה את מפקד יחידת הפיצו"ח במשרד לבדוק את האירוע. מהמשרד נמסר כי הכלבים חוסנו נגד כלבת לפני כשבועיים על ידי השירותים הווטרינריים. בעל החווה קיבל צו הסגרה.

   

   

  .

   

  ארז ארליכמן השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים