שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בדקו את הרחוב שלכם - האם הוא בטוח?
  הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומיזם שומרי הדרך חוברים לפרויקט Anyway המציג אזורי סכנה על-גבי מפות ערים, מפגעי תשתית, עבירות ועוד. כנסו וגלו כמה בטוח הרחוב הסמוך לביתכם

  "כל תאונה עם נפגעים מתועדת, גם זו שלידכם", כך חשף ynet ב-2015, עם פרסום ראשון של פרויקט Anyway שבראשו עמד גל רייך. פרויקט אידיאולוגי בבסיסו שמטרתו תיעוד פתוח לכלל הציבור של מוקדי סיכון עירוניים בעיקר, במסגרתו כל תאונת דרכים במרחב העירוני מתועדת על כל נתוניה במפה ברורה ונגישה. עם צוות המפתחים סימונה הולשטיין, עתליה אלון, דניאל הרשקוביץ, רועי דרוויש, אבי קליימן, חן בר, יובל קוק ודרור רשף, הזמין רייך כל גולש להוסיף "שכבה" בעלת מאפיינים שונים ורלוונטיים במטרה להפוך את המפה לכמה שיותר ברורה.

   

  הקלידו את שם הרחוב שלכם ובדקו האם הוא בטוח

   

   

  כל תאונה עם נפגעים מתועדת, גם זו שלידכם

   

   

  וכעת, השלב הבא. רייך חבר לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ובפרט למיזם שומרי הדרך שהקימה הרשות, ומעתה תופיע המפה על כל נתוניה באתר הרשמי של הגוף הממסדי האמון על הבטיחות בדרכים. והנחות היסוד לא ישתנו: מפה פתוחה לעיני כל עם מידע חשוב למען הבטיחות. מעתה אגב יופיעו בה לא רק תאונות, אלא גם מפגעי תשתית ואפילו עבירות תנועה בסביבת המגורים הקרובה לכל אחד תודות למידע שמקבלת הרשות באופן שוטף ואינו נגיש לכלל הציבור או אף לאנשי המיזם עצמו.

   

  לדברי מנכ״לית הרשות, עו״ד רחלי טבת ויזל: ״המפה החדשה תאפשר לכל אזרח לבדוק האם אזור מגוריו בטוח. כמו שחשוב לנו לבדוק האם יש באזור מגורנו

  מקומות בילוי, תרבות ועוד, כך חשוב להבין האם אנו גרים באזור מרובה תאונות, בטוח או לא, לנו ולילדנו. אני מזמינה את כולם לבדוק אל המפה החדשה באתר הרלב״ד״.

   

  שומרי הדרך 

   

  לדברי גל רייך, מוביל פרויקט Anyway בסדנא לידע ציבורי: "כבר מיומנו הראשון שמנו לעצמנו כמטרה לרכז כמה שיותר מידע רלוונטי במיזם. שיתוף הפעולה עם ״שומרי הדרך״ מאפשר לגולשים לקבל תמונת מצב על העבירות הנפוצות המתבצעות באיזורם, לצד התאונות האחרונות שהתרחשו בו. הערך שבהצגת שני סוגי המידע על גבי אותה מפה גדול הן למשתמשי הדרך והן לרשויות ואנו כולנו תקווה שהדבר יוביל להפחתה בכמות התאונות ובעיקר הנפגעים".

   

  במיזם שומרי הדרך שותפה משטרת ישראל ועמותת "נתיב בטוח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים